396 Shares 4233 views

Między piekłem a niebem, albo historia manga Masasi Kisimoto sukcesu

Japoński mangaka Masashi Kishimoto znany na całym świecie. W większości przypadków powodem tego był jego wielotomowe manga o nazwie „Naruto”, który został opublikowany w prawie wszystkich językach świata. Jednak to, co wiemy o autorze? Jak trudna była jego droga do sukcesu? A jeśli nie jest jeszcze w arsenale manga godnej pracy?

Masashi Kishimoto młodych

08 listopada 1974 w Okayama, w prefekturze Japonii, był tam mały cud – urodziła bliźnięta. Starszy rodzina Kishimoto Masashi nazywa, a młodszy – Sais. W tym czasie nikt nie wiedział, że przyszłość dzieci czeka na wielką przyszłość, zjednoczeni przez wspólną pasję. Ale niech nas wszystko w porządku.

Pamiętając o przeszłości rodziców Masashi Kishimoto z uśmiechem mówi, że ich syn zaczął rysować swoje pierwsze prace już w przedszkolu. Potem było tylko zarys tego, co widzi wokół siebie: Trochę błędów, drzew, zwierząt i portrety niespokojnych ludzi. Jednakże, jak wkrótce Masashi dorastają trochę, a jego umiejętności w czasie poprawie.

W szkole młody artysta wszedł w 1981 roku. W tym samym okresie, Masashi Kishimoto pierwszy przejmuje mandze. Ze słów pisarza, jego pierwszy przeczytałem komiks był „Dr Slampe”. Co więcej, ta praca jest tak wiele inspiracji Masashi że już jasno sprawę, że kto chce zostać w przyszłości.

Jednak rejestrując się w liceum, chłopak porzucił rysowanie. Powodem tego była nowa pasja Masashi Kishimoto – baseball. gra sportowa jest tak zafascynowany młody człowiek, że przestał myśleć o niczym innym. Należy zauważyć, że Kishimoto był członkiem lokalnej drużyny baseballowej, a nawet poszedł z nią do regionalnych konkursach szkolnych.

I znowu w dążeniu do starego snu

Punktem zwrotnym było 1988. Mówiąc w regularnych zawodach w baseball, Masashi Kishimoto zobaczył plakat nowego manga o nazwie „Akira”. Autor namalował go niezwykły, kolorowy styl, który natychmiast złowionych oczy młodzieńca. To wtedy Masashi wreszcie rozumieć prostą prawdę – więcej niż cokolwiek chce być artystą manga.

Początkowo młody artysta starał się naśladować styl malarstwa, które widziałem na łamach nowej książki. Masashi Kishimoto był przekonany, że jedynym sposobem, może on stać się wielkim mangaka. Jednak z biegiem lat stał się coraz bardziej świadomi faktu, że potrzebuje własnego stylu i inspiracji.

Dlatego też, z przejściem do liceum Masashi Kishimoto zaczął ciężko pracować, aby poprawić swoje umiejętności. Co więcej, chciał wziąć udział w prestiżowym konkursie japońskich pisarzy. Niestety, podczas gdy nie jest to pierwsza praca została przetestowana rodziców, ze względu na to, co młody artysta zdecydował się porzucić swój pomysł.

Pierwszy uznanie

Po ukończeniu szkoły w 1993 roku, Masashi Kishimoto przychodzi do uczelni artystycznej. Ten wybór jest dość oczywiste, ponieważ manga nie jest już chciał polegać na opiniach innych, a zatem musiał znaleźć prawdziwą pewność siebie. W związku z tym, że z powodzeniem zdał egzaminy wstępne i naukę w jednej z najlepszych szkół w Japonii.

Należy zauważyć, że Masashi pośpiesznie chwycił nowego materiału, więc szybko zdobył uznanie nauczycieli. Jego głód wiedzy był fenomenalny, a to był tylko w stanie pokonać w sobie pasję do rysowania. Dlatego pod koniec drugiego roku postanawia spróbować szczęścia jeszcze raz i umieścić swoją pracę w konkursie młodych twórców mangi.

A w 1995 roku Hop Step Award wystawa Kishimoto przedstawia świat jego manga zatytułowany „mechanizm” (tytuł oryginału – Karakuri). Chociaż niektóre aspekty jego umiejętności wciąż krytykowane, debiutant zwycięstwo było bezwarunkowe.

Wielkie dzieło mandze

Jednak pomimo spektakularnym zwycięstwie przez kilka następnych lat były trudne dla Masashi Kishimoto. Wszystko prestiżowej redakcji odmówił pracy z przybysza i odrzucił jego ambitnych pomysłów. Ale manga nie poddał się i nadal rysować komiksy na podstawie jego wizji świata.

W związku z tym w 1999 roku w świetle przyszedł pierwszy rozdział historii chłopca ninja o imieniu Naruto. Opublikowane Ta historia słynny japoński magazyn Shonen Jump. Ta postać jest tak lubiący czytelników, że w październiku 2002 roku tytułowa anime został oparty na cyklu książek. Podobna furor doprowadziła do tego, że nazwa Masashi Kishimoto nauczył wszystkich, którzy w jakiś sposób wiązało się ze światem mangi.

Należy zauważyć, że fabuła „Naruto” rozciągnięta na długie piętnaście lat. Ostatni rozdział tej historii został napisany dopiero w lutym 2015 r. W uzupełnieniu do „Naruto” manga namalował kilka prac. W szczególności, w 2013 roku napisał opowiadanie o wynajętego zabójcy o imieniu Mario.

Ciekawostki z życia Masashi Kishimoto

Zaskakująco, młodszy brat artysty Sais jest również artysta manga. W tym przypadku, ich związek nie czuje się tylko w stylu rysunku, ale także działki wyposażony historie. Niemniej jednak, te dwa autorzy pracują indywidualnie, a każdy z nich ma swój własny fanklub.

Kolejna zabawa Faktem jest, że Masashi boi małp. Wynika to z faktu, że jako dziecko został zaatakowany przez stado tych zwierząt. I chociaż nie cierpiał silny wstrząs emocjonalny pozostawiła swój trwały ślad.