318 Shares 4424 views

Jak zrobić proste i oryginalne półki z rękami

Najwygodniejszym sposobem, aby pomieścić małą bibliotekę domową – Półki ścienne. Korzyści z nimi przed nieporęcznych szaf, że nie zajmuje dużo miejsca, funkcjonalny, lekki, pozwala szybko znaleźć książkę. Te elementy wyposażenia domu umożliwić konstruktywną improwizację, nowe nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne, ponieważ ze można tworzyć ciekawe stylistyczne obiekty przy użyciu tradycyjnych materiałów.

Zrobić prosty książki półki własnymi rękami jest możliwe. Aby rozpocząć, ważne jest, aby prawidłowo określić lokalizację dla swojego mieszkania. Może to być małe molo, część ściany w pobliżu okna lub drzwi, które wydaje się być zajęte meble. To jest niepożądane umieszczenie półki nad częścią sypialną (ze względów bezpieczeństwa), w pomieszczeniach mokrych, na jasny słoneczny powierzchni ściany. Kolejnym faktem, który należy uznać za niezbędne do półek, wykonany własnymi rękami, podawane przez dłuższy czas i zachowują swój wygląd – ich wymiarowania. półka długość nie powinna być większa niż 80 cm, a szerokość 20-25 cm, wystarczy trzymać książki na nim zostały umieszczone prawidłowo, nie spadnie, ale nie uginać się pod ich ciężarem. Aby wytworzyć pożądane stosowanie Czas przydatności do desce lub laminowanych paneli drewnianych. Grubość desek. – około 4-5 cm sklepy DIY Teraz można kupić gotowe strugane i szlifowane deski o różnych rozmiarach i grubościach, specjalnie przeznaczonych do produkcji mebli i różnych uchwytów do mocowania elementów ściennych. Łącząc wszystkie razem, bez trudu i wysiłku można montować standardowe regały z rękami bardzo szybko.

Ale ręcznie robione meble wymaga twórczego podejścia. Kupić prostą półkę może być w sklepie, ale zbudować niezwykły wyłączny przedmiot – to inna sprawa. Przy projektowaniu domu i produkcji półki powinny pokazać wyobraźnię. Na przykład, aby uczynić je w spiralę rozbieżnej z centrum linią przerywaną z kątem prostym. Na każdej części poziomej spiralę są umieszczone książki. Żeby było proste. Płyty o tej samej długości i szerokości za pomocą śrub i kleju połączone „przędzenie” pod kątem prostym. Inny przykład – regały z rękami wykonanych w formie stylizowanej gałęzi drzewa.

Bardziej wyrafinowane rozwiązanie dla niezależnej produkcji – regał. Tutaj możesz zaoferować jeden z najprostszych sposobów zarabiania książkę szafę własnymi rękami z pomocą płyt kartonowo-gipsowych. W tym celu ze stałych szynach stalowych konstruując ramę ścianki w kształcie dwóch pionowych ścianek bocznych czterech profili i umieszczone pomiędzy nimi profili poziomych, które służą do wzmocnienia struktury i boczne podpory półek. Przed schować ramę płyty gipsowo-kartonowe, zrobić układ gdzie przechodzi poziome prowadnice, aby wiedzieć, gdzie zamontować wsporniki do półek. same półki są korzystnie wykonane z grubej deski lub hartowanego szkła. stojak płyt gipsowo-kartonowych kierownicy ozdobiony wytłoczonym tynku pasty tapety pasujące do ściany lub farba, wstępnie wyrównane i kit powierzchnię. Zamiast ramy suchej zabudowy można obtyanut gęstą tkaninę dekoracyjną i jego mocowanie do profilu w użyciu wkrętów samogwintujących. Elewacja szafy tekstylne dekorować tkaniny, podzielony na dwie tkaniny i przymocowane do boków z uchwytami dekoracyjnych.

Półki dla dzieci – to pokój dla manifestacji twórczej wyobraźni. Sam styl tego miejsca pozwala na tworzenie najbardziej niezwykłych obiektów. Może to być jasne wielokolorowe wieże z spiczastymi dachami, zdobione płytki obecne, budowa pojazdów, pociągów itp Najważniejszą rzeczą w podejmowaniu półki dla dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa, głównym z których – w celu uniknięcia niebezpiecznych ostrych krawędzi, należy używać wyłącznie materiałów przyjaznych dla środowiska, dobrze zamontować półki na ścianie.