141 Shares 8015 views

Karma dla kociąt składki: na sucho lub na mokro? Co lepsze jedzenie dla kotka?

Każdy, kto decyduje jeden dzień, aby mieć kota w domu, przed pytaniem, jakiego rodzaju jedzenie jest najlepsze dla kotka.

żywność przemysłowa lub naturalnej żywności

Naturalna żywność jest z pewnością bardzo dobre dla zdrowia dziecka. Ale zrobić samemu, aby zrównoważyć swoją codzienną dietę tak, że zwierzę otrzymało niezbędną dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, minerały i witaminy? Biorąc pod uwagę obecne tempo życia w większości właścicieli trudno będzie czas na przygotowanie karmy dla zwierząt domowych. Dla wielu znacznie łatwiejszy w użyciu żywności premii dla kociąt. Dobra pasza przemysłowa będzie kosztować nie więcej niż naturalny zrównoważonej diety. Ponadto, do tej pory, aby rozwinąć rynek i zakres cen tych produktów. Również wzrosła liczba producentów oferujących jedzenie dla kociąt premii. Biorąc pod uwagę fakt, że to nie jest dla dorosłych kotów, a tym samym do żywienia wymaga specjalnego podejścia, opracowano specjalne techniki gotowania dla tych dzieci.

Zalety suchej karmy

Co lepsze jedzenie dla kociąt: na sucho lub na mokro? Zalety „suszenie” jest oczywista: taka żywność nie pójść źle, ale dlatego, że może być długi czas utrzymać w misce. Jest to bardzo wygodne, jeśli trzeba pozostawić na długi czas. W takich przypadkach, można kupić specjalny podajnik, wyposażony w zegar i dozownik. Wszechstronny suchej paszy w długiej drodze lub podczas pokazu. W przeciwieństwie do uprzedzeń, prawdopodobieństwo różnych chorób u zwierząt z takiej żywności jest bardzo mała. Ale trzeba przestrzegać pewnych zasad: zapewnienie czystej wody swojego zwierzaka w misce; nie mogą być mieszane z pokarmu naturalnego suchej żywności; odmierzona „suszenie” ściśle wagowych dziecka. Kotek Premium Food powinien być wybrany na podstawie stanu fizjologicznego zwierzęcia. W przypadku naruszenia lub nieprzestrzegania tych warunkach istnieje ryzyko, że kamica pet i problemy trawienne.

Cechy mokrej karmy

Inna opcja – w puszkach. Jednak premia ta żywność kocięta nie są bardzo łatwe w użyciu. Ze względu na fakt, że ma zdolność do szybkiego pogorszeniu, nie umieścić długi pobyt w misce z konserwy. Z tego powodu, że sprzedał mokrą karmę dla kociąt w kompaktowym opakowaniu, co znacznie zwiększa jego cenę. W celu zapewnienia wysokiej jakości konserwy zwierzaka, powinieneś być gotowy zapłacić ryczałt. Ponadto, jeśli masz dużo czasu nieobecny w domu, pasza dla zwierząt domowych w puszkach nie działa, więc są mniej wygodne niż suchej karmy.

Karma dla kociąt premii: jak wybrać

Przy wyborze żywności kotek jest ważne, aby nie koncentrować się na klasyfikacji i kompozycji. Obecnie ramy prawne nie są wystarczająco dokładne, w związku z podziałem kanału na zawieszonych klas. W przeważającej części dotyczy paszy wytworzonej w kraju. najwyższej jakości zasilania może być niższa niż określona przez producenta. Wynika to z faktu, że ci producenci określenia kategorię kanału, w oparciu o cenę.

Co jest najlepszym pokarmem dla kociąt

Kilka znaczki żywnościowe dla kociąt premia jest uzasadniona zajmują wiodącą pozycję na rynku. Należą do nich:

Żywność Hills ( "Hills"). Jego naturalnych przeciwutleniaczy i aminokwasy promowania dobrego rozwoju odporności na trawienie u kociąt. To wsparcie jedzenie pęcherz zdrowia w celu zapobiegania kamieni nerkowych. Dostępne "wzgórza" w opakowaniach o wadze 400 gramów, 2 kg, 5 kg i 10 kg. Ceny wahają się od 219 do 3450 rubli, w zależności od wagi.

Acana ( "Akan"). Od czasu wprowadzenia żywności na sprzedaż, którą pokochały kociąt. Ze względu na inteligentnego składzie żywności, która zawiera jaja, mięso jagnięce, okoń, zwierzęta domowe dorosnąć zdrowe i silne. "Akana" dostępny jest w opakowaniach 400 gramów do 2 kg, 5 kg 7 kg i 18 kg. Ceny żywności – od 250 do 5890 rubli.

– Najbardziej przystępne w cenie żywności Premium jest słusznie uważane Royal Canin ( „Royal Canin”). W swojej strukturze zawiera tylko najbardziej istotne substancje potrzebne rosnącej kociego organizmu. Obejmuje on L-karnityna przyczynia się do prawidłowego rozwoju kośćca u zwierzęcia. Pasza "królewski" wytwarza się przez 400 g do 2 kg, kociąt, 4 kg i 10 kg. Cena tej mocy – od 187 do 3280 rubli, w zależności od wagi.


W kształtowaniu cen główną rolę odgrywają koszty reklamy. W związku z tym, zaleca się badać skład przed zakupem żywności dla kociąt premii. To wystarczy, aby skupić się na głównych punktach ważnych składników. Zawartość białka zwierzęcego powinny stanowić podstawę pożywienia, to znaczy, że pozycja jest na szczycie listy. Białko roślinne nie zawierają niezbędne aminokwasy zwierzęcia, i jest słabo wchłaniany. Udział mięso kurczaka lub indyka w diecie jest wprost proporcjonalna wpływ na koszt tej ostatniej. Mięso przetargu jagnięcina, łosoś, kaczka jest używany jako posunięcie marketingowe, a jeśli jest on dodawany w minimalnej ilości.

Jak ocenić stopień posuwu

Możesz samodzielnie ocenić jakość żywności zgodnie ze skalą Fredalina. Jako punkt odniesienia o 100 punktów. Na podstawie składu paszy do początkowej liczby dodawane / odejmowane punkty. Na podstawie uzyskanego wyniku jest wyświetlany na specjalnym stole.

Tak więc, zanim mieć kotka, konieczne jest, aby określić typ karmienie go. Kiedy masz wolny czas, można dać mu naturalną żywność, opracowanie codziennej diecie. Trzeba będzie wziąć pod uwagę potrzebę spożywania żywności, która zaprezentuje zestaw niezbędnych pierwiastków śladowych, witamin, składników odżywczych dla prawidłowego wzrostu i rozwoju zwierzęcia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko rozwoju schorzeń i chorób przewodu pokarmowego. Łatwiejsze i beskhlopotny opcja – gotowe Premium Food przemysłowej. Dzięki solidnej technologii prezentują wymagany zestaw składników odżywczych, minerałów i witamin. Stosowania takiej paszy żywności kotek, można mieć pewność, że zwierzę będzie rosnąć aktywne i zdrowe.