703 Shares 5063 views

Crabiny nadziewane – smaczne i proste

Krabowe kiły zakochały się w Rosji od razu. Wcześniej ten produkt wydawał się jakiemu egzotycznemu przysmakowi morskiemu. Teraz jest bardzo często na stołach, jest uważany za coś zwyczajnego. A kije krabowe stały się popularne za niską cenę, szybkość przygotowania od nich wszelkiego rodzaju sałatek, bułek i innych przekąsek zarówno na co dzień, jak i na świąteczną ucztę. Ale faszerowane kije krabów dopiero zaczynają zyskać sławę. Ale pojawiły się już wiele odmian tej potrawy, połączone prostotą gotowania i oryginalnością smaku. Ciastka kraba nadziewane – to bardzo lekkie i nieskomplikowane naczynie z niewielką ilością kalorii. Oto kilka opcji gotowania tego dania.

Krabowe kije nadziewane serem i czosnkiem.

Potrzebujemy:

  • 2 jajka,
  • Kaczki kraba – 1 opakowanie.,
  • Czosnek – 2 ząbki,
  • Ser twardy – 50 gramów,
  • Majonez – 3-4 łyżki stołowe.

Najpierw trzeba rozmrozić kostki krabów i ostrożnie je rozmontować. Jaja gotują twardo, a następnie drobno posiekać białko, zatykać żółtko. Ser szarpie z dużym tarką. Ząbki czosnku przechodzą przez czosnek. Wymieszaj czosnek, ser i wiewiórki z dwiema łyżkami majonezu. Następnie wyrównaj wypełnienie cienką warstwą równomierną na rozmieszczonych kijach kraba i delikatnie skręć w rolki. Te rolki mogą być powlekane po obu stronach majonezem, jest możliwe i całkowicie, a następnie zanurzone w żółtkach. Włożyć naczynie, pięknie zdobione zielenią.

Krabowe kije nadziewane wątrobą dorsza są bardzo nietypowe. Aby to zrobić, musisz ugniatać puszkę dorsza z wątróbkami za pomocą dwóch gotowanych jaj, dodać majonez do smaku, dobrze wymieszać. Nasmaruj równomiernie skręcone kije kraba i wycofują się, dając ten sam kształt. Zamiast wątroby można również użyć konserwowego różowego łososia, saury, tuńczyka, sprats. W razie potrzeby można dodać cebulę do napełniania, a nie dodać jaj. Każda opcja będzie smaczna na swój sposób.

Ciekawym pomysłem są kije kraba nadziewane mięsem i grzybami . W tym celu, 100 gramów gotowanego mięsa i tej samej liczby piklowanych grzybów, dodaj zielone cebulki. Powstałe wypełnienie wypełnia pałeczki i smaży się w ciastku. Następnie wyciąć każdą różdżkę na kilka kawałków, układać na talerzu, zdobiąc okręgi warzyw.

Teraz nie powinno być żadnych pytań niż pakowanie krabów. Za każdym razem można eksperymentować z nowym napełnianiem.

Jedynym problemem, który można napotkać przy przygotowywaniu tych prostych potraw, jest trudność z odwijaniem kijów. Można tego uniknąć wybierając produkt wysokiej jakości. Wszyscy od dawna wiedzieli, że nie ma krabów, ale są one wykonane z mięsa surimi – białego. Ale to nie zmniejsza ich popularności. Tylko przy zakupie należy się upewnić, że kije są wykonane z surimi, która jest na pierwszym miejscu listy składników. Jeśli mięso mielone nie jest obecne, lepiej jest odmówić zakupu takiego produktu. Na opakowaniu muszą znajdować się informacje o producencie, okres ważności, optymalne warunki przechowywania. Jeśli zawiera lód i śnieg, kije poddawane są wielokrotnym zamarzaniu i nie powinny być kupowane. Klamry kraba mają tylko jedną stronę, kolor może być różowy na czerwony. Wnętrze powinno być białe, nie szare ani żółte. Jakości kije nie mogą być pomarszczone lub pęknięte. Zapach powinien być wymawiany kraba, a nie irytujące nasycone ryby. Podczas rozwijania dobrych kijów nie należy złamać ani łamać, ponieważ surimi jest bardzo elastyczna.

Pamiętaj, im bardziej zagranicznych substytutów i dodatków, tym mniej powodów zwrócić uwagę na to.