628 Shares 9313 views

Czy to możliwe, aby produkować magnesy neodymowe własnymi rękami?

Naukowcy od dawna stara się stworzyć supersilnych magnesy na podstawie różnych stopów. Ale większość wydarzeń musiał używać materiałów, które mogłyby stanowić zagrożenie dla ludzi. Wreszcie udało mi się dostać rolę na podstawie neodymu. Ten rzadki metal ziem nie stanowią potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Zapoznał się z unikalnych właściwości tego materiału, wielu uważa, że jest możliwe, aby produkować magnesy neodymowe własnymi rękami. Zgodnie z ideą – jest procesem złożonym pod względem technologicznym. Albo można zrobić z recyklingu surowców wtórnych?

Magnesy neodymowe: co to za rzeczy?

Według naukowców, to rozwój trwało około 20 lat badań i testów. Dobór materiałów bierze pod uwagę wiele czynników: dostępności, zdolności adaptacyjnych, bezpieczeństwo, wysokie właściwości magnetyczne, odporność na warunki środowiskowe. Obiecujący kierunek naukowców uważane wykorzystanie metali ziem rzadkich. Neodym i w tym celu udał się po prostu doskonale.

Jest on oparty na magnesy mają niesamowitą siłę przyczepności. Nawet niewielka ilość materiału jest w stanie utrzymać waga wielokrotnie większej niż jego masy. Właściwości magnetyczne utrzymuje się przez długi czas (stracić nie więcej niż 2% w ciągu 10 lat użytkowania). Obecnie magnesy neodymowe można kupić w sklepach. Ceny są dostępne dla niemal każdego.

struktura

Magnesy na bazie metali ziem rzadkich Nd2Fe14B oznaczony wzorem. Struktura obejmuje neodym (Nd), żelazo (Fe), boru (B). Funkcja technologii jest to, że metal ziem rzadkich, w swojej czystej postaci są trudne do zidentyfikowania. Proces spiekania z innymi składnikami w postaci proszku, powinno odbywać się w środowisku obojętnym. W przeciwnym razie następuje jego gwałtowne utlenianie utraty właściwości.

Technologia dla normalnych warunkach trudne, więc starają się neodymowe magnesy z rękami nieodpowiednich. Oznakowane produkty w produkcji. Liczba po literami N (25, 30, 45) oznacza kod. Im wyższa punktacja, tym silniejsze właściwości magnetycznych materiału. Liczba zależy również od maksymalnej temperaturze pracy magnesu.

funkcje

Aby uniknąć wpływu na warunki środowiskowe magnesy są pokryte przez kompozycję ochronną. Typowo, dwie warstwy niklu lub ulepszoną wersję dodatkową pośrednią warstwą miedzi. Inną ważną cechą – magnesy neodymowe w temperaturze ponad 70 ° C, rozpoczyna się rozmagnesowywane. Przekroczenia wartości granicznych może prowadzić do całkowitej utraty własności stopu i przetwarzanie w kawałka metalu.

Specyfika materiału wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa w miejscu pracy. Na przykład, magnesy neodymowe mają 50×30 mm Siła kleju 100 – 115 kg, a 70×50 mm i 300 kg. Nieostrożne obchodzenie mogą spowodować szkody: sobie palców, zranić skóry, uszkodzenia kości. Niekontrolowanego zderzenia dwóch magnesów może kruszy materiał z powstawania ostrych kawałków, które mogą uszkodzić oczy.

aplikacja

Tradycyjnie są one stosowane w urządzeniach elektronicznych, gdzie trzeba stworzyć stałe pole magnetyczne. Właściwości materiału pozwalają z powodzeniem stosować je w znalezieniu i podnoszenia metalowych przedmiotów z dna zbiorników. Takie konstrukcje poza do mocowania końcówek kablowych a śruby oczkowej, które są wyposażone jedynie konieczne, ponieważ podczas przykręcania umożliwiający rozłączenie dwóch ściśle sprzężoną powierzchnię.

Magnesy są wytwarzane o wielkości od 1 do 120 mm i o różnej grubości i kształtu. Najlepsze z nich są szeroko stosowane w przemyśle wyrobów skórzanych i mebli. Można je znaleźć w zabawnych zabawek i urządzeń do zawieszania różnych przedmiotów. Silnych magnesów niezbędny do filtrowania ziarnistych i materiałów ciekłych. Są one wykorzystywane do pułapki w przepływie rurociągu zanieczyszczeń metalowych i ciał obcych.

Wysoka siła wiązania zachęca ludzi do korzystania z nich w przypadku korzystania z wody i gazu „oszczędność”. Poprzez zakup magnesy neodymowe dla liczników, są one zatem staramy się osiągnąć spowolnienie lub zatrzymanie ruchu obrotowego mechanizmu. Możliwość ta teoretycznie dostępny w innych urządzeniach, gdzie ma to zastosowanie ciągu elementów stalowych. Potężny magnes zamontowany w specyficznym miejscu na ciele, może spowolnić ruch obrotowy wirnika.

Czy to możliwe, aby produkować magnesy neodymowe własnymi rękami?

Technologia przemysłowa oprócz spiekania masy stopu, nadal wiąże się skomplikowane i niedostępne dla procesu magnesowania środowisku domowym wynikającej substancji. Używa bardzo potężne pola siłowe. Jeśli wielkie pragnienie, aby dostać się magnesy neodymowe, z rękami można zrobić poprzez demontaż „przestarzałe” elektronikę wieku.

W niektórych starych dysków twardych można znaleźć wewnątrz jednego – dwóch małych elementów. Próbując wiercenie lub zniszczyć takie magnesy niepraktyczne. Powierzchnia warstwy ochronnej jest uszkodzona, substancja reaguje z otoczeniem i straci swoje właściwości. Ponadto, zdaniem ekspertów, żetony ma wysoką palność i może zapalić otaczającą powierzchnię.