351 Shares 6638 views

Basen olimpijski. I to wszystko o nim

Konkurencyjne pływanie jest jednym z najbardziej popularnych sportów masowych i tego lata, gorsze pod względem liczby rozgrywa się medale olimpijskie tylko królową sportu – lekkoatletykę.

Losowanie odbywa medale wśród pływaków, męskiej i żeńskiej w dyscyplinach freestyle, klasyczny, motylkowy, kraul na piersiach, i zmiennym. Kalendarz sportowych jest określana przez Europejski lub Międzynarodowej Federacji Pływackiej. Przeprowadzone w Europie i mistrzostw świata, Świat kubki tak krótki (basen 25 m) i długiej wody (50 m basen).

Basen olimpijski. Podstawowe wymagania dotyczące kubka

Igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata w sportach wodnych, na terenie obiektu i sportowego pływania, według FINA zasad, są przeprowadzane w wodociągach, o wymiarach długość 50 metrów, szerokość 25 metrów, głębokość – nie mniej niż 2 metry ,

Szerokość basenu olimpijskiego jest podzielony na dziesięć utworów. Każdy z oddzielnych miejsc o szerokości 2,5 m. Pierwsze i dziesiątego pasy są obiekty pomocnicze. Pozostałe osiem są podstawowe, w których sportowcy rywalizować.

Wszystkie dziesięć paski są rozdzielone między sobą za pomocą specjalnego oddzielania unosi się w zbiorniku kąpieli. Na pierwszym i ósmym torów początku i na końcu, długości 5 metrów i z drugiej strony, pływaki są zaznaczone na czerwono, podczas gdy reszta luki – girlandami zieleni. Na drugim, trzecim, szóstym a siódmym starcie toru i koniec pływaków są zaznaczone na niebiesko, a reszta luki – unosi się na zielono. Najbardziej wyróżnia czwarty i piąty utworów. Według niego często pływać sportowców pokazać najlepsze wyniki. Początek i koniec ich pływaków są oznaczone na żółto, a reszta luki jest podświetlony na zielono.

Inne parametry, takie jak wodociągi olimpijskiego musi także ściśle zgodne z normami. Tak więc, temperatura wody powinna zawierać się między 25-28 ° C. Wskaźnik oświetlenia całej torów linii musi wynosić co najmniej 1500 luksów.

Dlaczego taka długość basenu

Głównym i główna część długości południka – metr – wpadł mieszkańców Francji. Jego standardowa wersja jest w areszcie na przedmieściach Paryża. Jak wiadomo, pierwsze Igrzyska Olimpijskie naszej ery były zorganizowane staraniem i uwagi francuskiego osoby publicznej, barona Pierre de Coubertina.

Wszystkie sporty wyścig na pierwszych Igrzyskach Olimpijskich w 1896 roku w Grecji nie były w funtach i mil i metrów. Basen olimpijski zbudowany do wyścigu nie było. zawody pływackie odbyły się w wodach otwartych. Uczestnicy zostali żeglowanie na Morzu Egejskim z łodzi do łodzi. Po pierwszych Igrzysk Olimpijskich w Europie zaczęli budować baseny dla odległości Olimpijskiego. Wodociąg o długości 25 lub 50 metrów lepiej odpowiada dowolnej odległości w żeglarstwie sportowym niż basen ma inną długość. W historii nurkowania były przypadki erekcji i basen 100 metrów. Zdarzenie miało miejsce w latach 20. ubiegłego wieku w Holandii. W rezultacie, osiągnięcia sportowe były słabymi pływakami i sposoby budowy sto metrowych basenów olimpijskich do odwrotu.

Basen olimpijski w Londynie – numer jeden basen w Europie

Po Londynie Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku majestatyczny Olympic Pool podjęła godne miejsce wśród lidera budowli wodnych Europy. Posiada ponad 17.000 widzów i fanów. Poza basen olimpijski przypomina zarys stingray na pierwszy raz to było jasne, że publiczność na co ten sport jest zaprojektowany obiekt sportowy.

Projekt stworzył Olympic miska nazwa biura architektoniczne Zaha Hadid. Generalnie Hadid rzadko podnosi jego strukturę w Anglii. Ale igrzyska olimpijskie w 2012 roku starał się serdecznie. Ich piękno jest naprawdę uderzające i widzów oraz samych sportowców. Niezwykła zarys budynku zawsze przyciąga członków, oraz, oczywiście, oryginalne i własne baseny. W wiosce olimpijskiej są dwa urządzenia do zawodów pływackich, a także basen do nurkowania do zsynchronizowanych pływanie i piłka wodna. Może dlatego pływaków i innych sportowców byli w stanie osiągnąć swoje najlepsze wyniki, to w Olympic Poolin Londynie.

Kompleks sportowy Łużniki: usługa Rosjan

Basen sportowy kompleks otwartych „Łużniki” został oddany do eksploatacji w 1956 roku. Przez ponad czterdzieści lat był jednym z głównych sportów struktur hydraulicznych byłego Związku Radzieckiego, gdzie konkurencja odbyła się wysoką rangę w sportach wodnych. Na jego niebieski tor ćwiczenia i wygra najsłynniejszych pływaków Victor Mazanov Nikolay Pankin, Vladimir Salnikov i in. Szczególne miejsce w historii kompleksu sportowego zajmuje 1980, kiedy reprezentacja Związku Radzieckiego, a następnie zdobył wiele medali w różnych rozmiarach.

Pływalnie rezerwę olimpijski dla przeciętnego fana

„Basen dla profesjonalnych pływaków” – brzmi to ważne i atrakcyjne. Chcielibyśmy, aby w nim pływać? Następnie proszę. Na przykład, można nabyć nieograniczoną subskrypcji basenie SC „Olympic” w Moskwie lub pałacu sportu „Olympic”, znajduje się w mieście podporządkowania regionalnej w regionie moskiewskim. Mówimy o Czechowa. Basen olimpijski w Łużniki składa się z trzech kąpieli. Obie struktury 50 metrów długości i jeden basen do nurkowania. Basen Czechow ma również 50 metrów szerokości i unikalny, piękny wygląd. Wprowadzone w życie w 2010 roku. Można pływać, gdzie chcesz!

Karta jest ważna przez trzy miesiące. Czas klasa nie jest ograniczony w basenie. Można popływać kilka razy dziennie, według własnego uznania i na wygody. Będzie ona mieć tylko zaświadczenie lekarskie od miejscowego lekarza, a rozmiar zdjęcia 3 * 4 cm.