259 Shares 4697 views

Cephalalgia – to za choroba? Co zrobić, jeśli zdiagnozowano „cephalalgia”?

Czasami ich pacjenci, lekarze umieścić trudne diagnostycznym „cephalalgia”. Co to jest? Z tym, co jest związane z chorobą? Co to jest spowodowane? Mogę się go pozbyć na stałe?

Definicja „cephalalgia”

Niewiele osób zna słowo „cephalalgia” – to najczęściej bóle głowy. Według statystyk, doświadczyć przynajmniej raz w roku, dziewięć z dziesięciu. W świecie istnieją nawet międzynarodowe stowarzyszenie poświęcone badaniu głowy i opracowane na ich klasyfikację (ICBG). Cephalalgia w większości przypadków nie jest uważany za niezależny choroby i jest objawem choroby lub odpowiedzi organizmu na bodźce zewnętrzne. Do chwili obecnej istnieje około 200 różnych form bólów głowy: od zlokalizowane tylko w pewnym obszarze głowy aż poczujesz, że we wszystkich jej obszarach w rejonie szyi i twarzy; od łagodnego, szybko przechodząc do bolesny, trwający kilka dni. Włókna nerwowe receptorów bólu mózgu mają jednak cephalalgia występuje przed narażeniem na bodziec jest w korze mózgowej, w receptory okostnej, oczach, błonach śluzowych, zatok przynosowych, tkanka podskórna, i receptory zlokalizowane w głowę lub szyję, naczynia krwionośne, mięśnie tkanki nerwowej.

klasyfikacja

Wszystkie bóle głowy są podzielone na dwa rodzaje – pierwotne i wtórne. Wtórny cephalalgia – jest ból głowy, który występuje na tle chorób, takich jak nowotwory mózgu. W rzadkich przypadkach wtórny cephalalgia nie jest niebezpieczne – na przykład, jeżeli jest to spowodowane przez stosowanie wysokich dawek leków. Najczęściej wtórny ból głowy – niepokojący objaw. Aby pozbyć się tego wymaga leczenia choroby podstawowej. Podstawowym cephalalgia – głowy napięcie, migrena, nerwoból nerwu trójdzielnego, klasterowy ból głowy i migrenę continuo. Te bóle głowy są często spowodowane przez stres nerwowy lub zmiany ciśnienia. bóle patogenezą są podzielone na neurologiczne, naczynioworuchowych, napięcia mięśniowego, liquorodynamic mieszanych.

Naczynioruchowego cephalalgia: co to jest

Bóle głowy spowodowane przez zmiany ciśnienia w naczyniach krwionośnych, zwane naczynioruchowych. Przez szereg objawów migreny stosuje się również do tego typu cephalalgia. Jest to choroba neurologiczna, które mogą być przekazywane w drodze dziedziczenia. Migrena jest spowodowane przez psychologicznego napięcia, warunków pogodowych, stres, stosowanie niektórych rodzajów produktów (ser, orzechy, owoce morza) i napoje (szampana, piwa), zmęczenie, brak snu. Migreny cechuje silny ból pulsujący charakter w pewnej części głowy, towarzyszą nudności, wymioty, zawroty głowy. Czasami proces ten wiąże się z oczodołów, szczęki lub szyi. Jeśli migreny są zazwyczaj nieobecne guzy mózgu i urazy czaszki. Naczynioruchowego cephalalgia spowodowane przez wzrost ciśnienia tętniczego może wystąpić natychmiast po przebudzeniu lub duży wysiłek. Kiedy nadciśnieniowa cephalalgia kryzys wyraził dość silny ból i może osiągnąć drgawki i nieporozumień. Przez obniżenie ciśnienia naczynioruchowy ból głowy może się rozpocząć, gdy osoba leży lub jego głowa jest w stanie opuszczonym.

Ból głowy typu napięciowego

Najbardziej powszechne są przewlekłe (występujące regularnie, więcej niż 15 razy w miesiącu) i epizodyczne bólów głowy. cephalgia Syndrome w tym przypadku jest nazywana nadmierne przepięcia układ nerwowy i psychologiczne cechy indywidualnego charakteru ludzkiego, to podejrzliwość „samoedstvom” niepokój. Kiedy cephalgia ból stres w danym obszarze głowy nie jest zlokalizowana. To może być odczuwalne w czole, skroniach, w szyję. Przez zakładanie kapelusza, czesanie, jasne światło, głośne lub ostrych dźwięków, zapachów, może być wzmocniony. Pacjenci często doświadczają nudności, wymioty. Z reguły taki ból złagodzić przeciwbólowe.

Liquorodynamic bóle głowy

Liquorodynamic cephalalgia – to bóle głowy spowodowane zmianami ciśnienia śródczaszkowego. Jego wzrost jest spowodowany przez obrzęk i guzy mózgu, urazu głowy, krwawień oraz innych chorób. Charakter bólu w tym samym czasie pęka, rośnie w niewygodnej pozycji głowy i towarzyszą wymioty, aw niektórych przypadkach – utrata przytomności. Obniżenie ciśnienia wewnątrzczaszkowego występuje w stanie pęknięcie kości czaszki i opon mózgowych, przedawkowania niektórych leków, utrata płynu mózgowo-rdzeniowego. Zespół cephalgia przejawia się w takich przypadkach ból drenaż, wzmacnia ruch w pozycji pionowej. Z reguły jest to monotonne, ale długoterminowa.

Diagnostyka i leczenie

Jeśli ból jest podstawowym, nie zdarzają się często i szybko mija po zażyciu środek przeciwbólowy lub brak leczenia, aby przeprowadzić wszelkie badania nie jest wymagane. Gdy taki ból zaleca się robić notatki, które należy rejestrować czas ich powstania, przypuszczalnie powód (mało snu, przepracowany, i tak dalej). Tak więc możliwe jest, aby zrozumieć i wyeliminować przyczyny. Jednak prosta obserwacja jest niemożliwe, aby znaleźć przyczynę, jeśli pacjent ma uporczywy cephalalgia. Co to jest? Przypadki, w których regularne bóle głowy, ból powyżej umiarkowanych, długich podań, twardy usuniętych przeciwbólowych i towarzyszy powikłań. Wymagają one badań klinicznych, które obejmują pomiar ciśnienia, badanie dna oka, EEG, obrazowanie głowy, a czasem nawet nakłucie lędźwiowe. Leczenie bólów głowy powinny być oparte na wyeliminowanie ich przyczyn. W niektórych przypadkach, może wymagać operacji. Jeśli cephalalgia nie jest związane z chorobą podstawową, dobry efekt otrzymuje środki zapobiegawcze. Leżą w trakcie masażu, akupunktury, terapii manualnej, zbilansowana karma, we właściwym trybie dnia, regularnym wykonywaniu ćwiczeń oddechowych i odmowy złych nawyków.