764 Shares 5655 views

Jak z telefonu do przesyłania internetu na komputerze w nowoczesnych warunkach

Obecnie wiele osób sądzi, że życie bez internetu nie istnieje. Dlatego w obecnych warunkach w miejscach publicznych ustawić Wi-Fi routery, które zapewniają gości tego miejsca gratisów. Ale co, jeśli trzeba wykonać operację awaryjnego, aw pobliżu znajduje się bezpłatny dostęp do Internetu? Jak rozwiązać ten problem? Wielu użytkowników komputerów mieć telefon, że opakowania zainstalowanych dostawców, zapewniając nie tylko głos, ale także Internetu. Ale z telefonu do przesyłania internetu do komputera?

Tryby transmisji internetu z telefonu do komputera

Opcje dla transferu w Internecie jest właściwie tylko trzy. Co więcej, ich ilość może zostać zmniejszona w zależności od wyposażenia technicznego i dostępnych akcesoriów komputerowych, umożliwiając przeprowadzenie transferu. Tak, jak przenieść telefon internetowy do komputera?

Pierwszy sposób – za pomocą kabla łączącego telefon i komputer. W tym przypadku nie ma potrzeby stosowania dodatkowych urządzeń lub szczególnych wymagań do komputera innych niż posiadające połączenia kablowego.

Drugi sposób – rozmieszczenie Internet z telefonem za pomocą Wi-Fi. Ale są pewne cechy. Telefon musi mieć możliwość dystrybucji Wi-Fi, komputer – mają wbudowany moduł Wi-Fi adapter, czy ta karta powinna istnieć jako oddzielne urządzenie.

Trzeci sposób – jest wykorzystanie połączenia Bluetooth. Ograniczenia są nakładane na taki sposób podobny jak w poprzednim przypadku. Wybierz metodę z telefonu do przesyłania internetu na komputerze, będzie w dużej mierze zależeć od preferencji, a także cech technicznych komputera i telefonu. W przyszłości, spójrzmy na każdej z tych metod oddzielnie.

Kabel transmisji Internet

Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest podłączenie telefonu do komputera za pomocą kabla. Warto zauważyć, że w niektórych telefonach przy użyciu tego samego złącze do transmisji danych i ładowania. Dlatego ważne jest, aby mieć kabel USB, aby podłączyć telefon do komputera, który nie zawsze jest kompletna. W przyszłości, konieczne jest, że komputer został zidentyfikowany telefonu. W zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na komputerze oraz typu telefonu, operacja ta może być różna w różnych systemach.

Ale istota tego działania jest taka sama – komputer musi dostarczyć sterowniki dla tego modelu, dzięki której może on przesyłać dane z telefonu do komputera i odwrotnie. Niektóre systemy zapewniają automatyczne określanie sterownika w systemie operacyjnym, a niektóre przewody mieć dysk z odpowiednim oprogramowaniem. Ale często trzeba szukać sterowników w Internecie.

Po telefonie do określenia, że jest to konieczne do wykonywania czynności pokazane na zdjęciu.

Musisz przejść do ustawień i wybierz „Other Network”. ". W nim, wybierz "USB-modem". A następnie na komputerze pojawia się niemal natychmiast Internet.

Podobnie jak w telefonie, aby przenieść internet do komputera za pomocą Wi-Fi

Ta metoda dystrybucji jest Internet najbardziej popularne i najczęściej używane przez użytkowników sprzętu komputerowego. Zaletą tej metody jest brak połączeń kablowych, i nie ma potrzeby, aby szukać sterowników. Ponadto, większość dzisiejszych smartfonów mogą być rozpowszechniane w Internecie z telefonu, aktów telefonicznych jako punkt dostępowy. I każdy nowoczesny laptop posiada Wi-Fi adapter. Więc najpierw na telefon włączy się punktem dostępowym, a jeśli planujesz bezpieczne połączenie, należy ustawić hasło do Ciebie.

Po tym, że komputer jest włączony, Wi-Fi, w zależności od telefonu Wi-Fi do sieci. Komputer pyta o hasło, po wejściu do internetu już na komputerze.

Dystrybucja Internetem za pośrednictwem Bluetooth związku

Korzystanie z połączenia Bluetooth nie jest tak popularny wśród posiadaczy komputerów. Jest to spowodowane niewielkim zakresie niezawodnego połączenia Bluetooth, z jednej strony, az drugiej – ten typ połączenia jest używany rzadziej niż Wi-Fi. Z tego typu połączenia z aktów telefonu jako bezprzewodowego-modem Bluetooth, jego ustawienie jest bardzo podobna do konfiguracji modemu podłączonego za pomocą kabla USB. Tylko w tym przypadku modem Bluetooth jest wybrany w ustawieniach telefonu.