622 Shares 7515 views

Unosić wędkę: połowu szczupaków na żywca

Obecnie, pręt pływaka – najczęstszą wędkarskiego. Konstrukcja jest dość prosty i bezpretensjonalny. Ale jak dobrze wykonane akcesoria to zależy chwytnych efektywność i łatwość użycia tych prętów. Składa się z kilku części: pręt, kołowrotek, żyłki, pływak, hak, linii i obciążnika. W większości przypadków bezpośrednio na pręt przymocowany pętli i motoviltse które pomagają w nawijanie żyłki, a zatem dołączenie go do wierzchołka.

Łatwość korzystania z pręta zależy przede wszystkim od tego, czy i jak to jest technicznie ułożone jakiego materiału. Pręt pływak jest wykonana z włókna węglowego, szkła lub mieszaniny tych substancji. Pręty wykonane z włókna szklanego, miękkich i ciężkiego i z włókna węglowe, z drugiej strony, elastyczne i bardzo lekkiej.

Długość pręta różni minimalna – dwa metry, a maksymalna – sześciu. W ostatnich latach coraz częściej wykorzystują Grzejniki cewki, ponieważ są one praktyczne i mniej podatne na złamania.

W odniesieniu do żyłki, to wszystko zależy od tego, gdzie rybołówstwo będą prowadzone i jakie ryby można złapać. Ogólną zasadą jest, że im mniejsze ryby, cieńsza średnica żyłki. Pręt pływak może być zaopatrzona w pojedyncze, podwójne lub potrójne haczyków. Najczęściej oczywiście stosować pojedyncze. Te haki są w różnych rozmiarach. Są one montowane na wędkę zależności, dla każdego typu i rozmiaru haka ryb jest przeznaczony. Tak więc, haki № 1-3 używany do wychwytywania mniejszych ryb, takich jak ukleja, Misgurnus lub rybki, № 4-6 – na złote rybki karaluch, promieniowego i leszcze, № 7-10 – w stosunkowo dużych ryb, na przykład, karp i promieniowego , № 11-15 – sumów lub okonia.

pręt pływak jest bardzo powodzeniem wykorzystywane do szczupaków na żywca. Jest to dość stary i sprawdzony sposób, aby uchwycić ekscentryczne toothy drapieżnika. Podobny sposób najlepiej w stawów, jezior, rzek, łagodnych prądów. Rozwiązania powinny składać się z długiego pręta z twardej trwałym wykończeniem. Idealna żyłka 0,3-0,4 mm, na której zamontowane są małe ciężarka i jeden haczyk. W pływaka powinna być dobrą pływalność, więc najlepiej jest użyć wykonana z pianki lub kory korkowej. Połowy na pręcie pływaka będą bardziej skuteczne, jeśli dać pierwszeństwo do większych rozmiarów i owalnym kształcie pływaka w porządku, że może on utrzymać przynętę. Podczas łowienia szczupaków, zawsze używać smyczy i metalowego haczyka jeden numer 6-10. Jak dyszy najlepiej jest wybrać Gudgeon, Loach, char, wyśmienitą płoć lub ponure.

Szpikulec przynęty ryb przez skrzela na wardze i na plecach lub ogona. Przynęta pozostawiono na odległość pół metra od dołu i do góry. Po włączeniu, pływak opieka pręt zostanie podjęta w ręku i odczekaj chwilę. Jest to konieczne w celu szczupak połknął przynętę i nie off the hook. Uderzenie musi być energicznie i pewnie. Pike fishing na pręcie pływaka w stojącej wodzie jest szczególnie skuteczna, gdy stosowane w łodziach. Przy jego pomocy można uzyskać, i połowów na brzegu niedostępnych miejscach, wąwozy, krzewów i wiry, które często prowadzą drapieżników.