691 Shares 5182 views

Twórczej zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wiodąca aktywność dzieci w wieku przedszkolnym jest grą. To dzięki jej dziecko poznaje otaczający świat, to nabywa pewną wiedzę i umiejętności. Od trzech do sześciu lat dzieci są bardzo ciekawski. Zanim rodzice i nauczyciele mają ważne zadanie – jak najwięcej na tym etapie życia dziecka, aby umieścić wiedzy i umiejętności do niego. A proces uczenia był ciekawy i zabawy, zajęcia muszą być wykonane w sposób zabawny. Celem tych działań jest nie tylko przyswajanie nowej informacji poznawczej dziecka, ale nabycie nowych umiejętności, zdolności i rozwoju wszystkich procesów psychicznych. Lekcje z przedszkolaków – kreatywna gra. Konkretne przykłady tego typu działalności, zasady przygotowania i przeprowadzenia takich zdarzeń opisanych w tym artykule na temat. Informacje dostarczane jest przeznaczony dla rodziców i nauczycieli dzieci placówek przedszkolnych.

Pojęcie „twórczej zabawy”: że obejmuje go?

Kategoria tego typu działalności są gry fabuła-role-playing, teatralne, strukturalne i inżynieria lądowa i nauczanie. Udział w nich pobudza dziecko do wykonywania pomysłowość, swoje talenty i szukać sposobów właściwą decyzję, aby wybrać jedną z kilku opcji, najbardziej wierny. W twórczym gry wyświetlane są doświadczenia dzieci o życie. Rozważyć konkretne przykłady takich działań.

Działka-gry fabularne

Program zawiera przedszkolu obowiązkowych gier przedmiotem tego typu. Należą do nich „rodziny”, „przedszkola”, „szkoła”, „Sklep”, „Szpital” fryzjer „Zadaniem dorosłych – .. Tworzenie odpowiedniego motywu gry atmosfery w grupie, lub dom dla tych grach trzeba przygotować zestaw wymaganych atrybutów dla przykładu. , do gry „Rodzina” musi być zorganizowany narożny „kuchni”, gdzie znajduje się również naczynia kuchenne i meble, a układ pieca, i manekiny żywności Doskonale. – ten układ lalki również sypialnia i łazienka biorące udział w tej działalności. dzieci uczą się manipulować przedmioty codziennego użytku, użyj ich do miejsca przeznaczenia Th. pień gry fabuła-fabularne z udziałem wielu graczy. Młodzi gracze rozwijać fabuła, spontanicznie wymyślić rozwoju, stwarzają problemy, a następnie nauczyć się patrzeć na kompromisy

Cóż, kiedy w ciągu warunkach przedszkola lub domu zostały stworzone dla dzieci mogą być połączone w jednej grze kilka wątków. Na przykład: szkoła – rodzina – sklep. Rozwój fabuły może być następująca: papież przypisuje dziecko do szkoły, iść do sklepu na zakupy, a moja matka, tymczasem przygotowuje posiłek w domu. Dzieci same wymyślają scenariusz, dystrybucję ról między graczami jest również we własnym zakresie.

Twórczy przedszkolak zabaw (których fabuła-rola) mogą być różne tematy. Na przykład na świeżym powietrzu można zorganizować tego rodzaju działalności jako „Budownictwo”, „Ogród”, „The Farm”, „Zoo”, „Transport”.

teatralne gry

Aktywność ta przyczynia się do rozwoju procesów psychologicznych dziecka przedszkolnego: myślenie, pamięć, wyobraźnia, uwaga. Udział w grze-dramatyzację dziecko wychowuje takie osobiste cechy jak współczucie, samodzielności, inicjatywy, emocjonalności. Nieliczne uczy zrozumieć nastrój bohatera i wysłać go opanowali metody zewnętrznego wyrażania uczuć wykorzystaniem mimiki i głosu. Pień preschool dzieci zjednoczyć kierunek teatralny wspólną ideą, motywować ich do współdziałania ze sobą w zespole.

Oto kilka przykładów tego typu działalności:

  1. Teatr Lalek Łączone na flanelegrafe, na dłoni, cień, teatru żywego lalki.
  2. Gra-odtworzeń.
  3. Teatralne działania: Gwiazdy i gwiazdki pop.
  4. Dramatyzacja słynnych dzieł sztuki dla dzieci.

Do twórczości teatralnej w grze jak najwięcej realizować swój cel, osoby dorosłe odpowiednie wstępne leczenie powinno być przeprowadzone. To obejmuje zakup lub wykonywać żadnych akcesoriów: kostiumy, maski, lalki. Nawiasem mówiąc, mogą zrobić ze swoimi dziećmi, to będzie kolejny dobry sposób na rozwój twórczych zdolności małych fidgets.

Strukturalnie Budynek Gry

Ten rodzaj twórczej zabawy tworzy zdolność dziecka do poruszania się w przestrzeni, aby zainstalować i skorelować rozmiar i proporcje obiektów (sześciany, cylindry, cegły, kamienie), aby zrozumieć prostych praw fizyki. Uczestnicząc w tego rodzaju aktywności dziecka, zapoznanie się z zawodu konstruktora, architekta, projektanta.

Takie pomysłowe zabaw dla dzieci jest prawie zawsze przeplata się z grą działka-fabularnej. Dzieci nie tylko manipulowanie atrapę materiał budowlany, ale także odgrywają całą fabułę. Oni przypisywać role (kierowca, budowniczy, majster), zgodzić się na cel gry, działają na różne sytuacje.

Ponownie, aby gra była interesująca dla dzieci i spełniają swoje funkcje edukacyjne i szkoleniowe, konieczne jest, aby zapewnić maksimum trzyma swoje niezbędne atrybuty. Powinien on być różne zestawy projektantów, kości, zabawka pojazdów różnych typów (ciężarówki, ciągniki, dźwigi), zestawy narzędzi, piasku.

Dydaktyczne twórczej zabawy dzieci w wieku przedszkolnym

Jeżeli wcześniej wymienione rodzaje działań obejmują udział kilkoro dzieci, jedno dziecko może uczestniczyć w grach dydaktycznych. Są to zadania dla rozwoju zdolności artystycznych, logicznego myślenia, wyobraźni, przejaw inteligencji. Rozważmy przykłady takich gier dla przedszkolaków.

  • „Kleks”. Na nakroplonego arkusza atramentowego w postaci plamy. Zadanie: opracować blot w temacie. Dziecko dorisovyvaet wszelkie elementy do obrazu nabyte cechy wyimaginowanego obiektu nim.
  • „Miracle myśliwskie”. Od liczenia pałeczek na stole ułożone kwadrat lub trójkąt. Zadanie: dodaj laski tak, że postać zaczęła przypominać jakiś przedmiot.
  • „Pictures zbóż”. Dziecko na liściu zwierząt sporządzonego szkicu. Spodki oferowane są różne zboża (makaron, warzywa, nasiona). Zadanie: Narysuj aplikacja materiałów, które lubisz. Dziecko podnosi ziarenka koloru, struktury i przykleja je na szkicu.

wniosek

Pień gry, niezależnie od typu mogą być, powinien wykonywać swoją podstawową funkcję – rozwijanie dziecka we wszystkich kierunkach, w tym w kreacji. Oraz ich skuteczność była skuteczna, ważne jest, aby zorganizować je zgodnie z zaleceniami, które zostały wskazane w art. Jeśli masz niezbędne materiały i atrybuty w grze będzie zabawa i ciekawy.