561 Shares 9158 views

"Roxera": analogi preparatu

Lek "Roxer", analogi i instrukcje dotyczące używania, które rozważymy później w artykule, odnosi się do leków obniżających stężenie lipidów. Są one zalecane w przypadku naruszenia metabolizmu tłuszczów, wraz ze wzrostem liczby lipoprotein lub lipidów w osoczu krwi. Warunek ten może być zarówno genetycznie uwarunkowany, jak i udowodniony, że jest nabyty, a ze względu na bezobjawowe warunki, zwykle jest to przypadkowe, podczas badania przesiewowego poziomu lipidów.

Stosowanie tych samych leków pomaga pacjentowi uniknąć dużej liczby poważnych chorób i utrzymuje dobre zdrowie.

Który z analogów jest lepszy

W medycynie lek "Roxer" jest uważany za dość skuteczny i bezpieczny. Należy zauważyć, że pierwsze pozytywne zmiany w jego stosowaniu można zaobserwować w ciągu kilku dni po rozpoczęciu leczenia (chociaż maksymalny efekt terapeutyczny występuje około miesiąca później).

Ale, jak podkreślił instrukcja dostępna dla leku "Roxer", opinie (nawet bardzo pozytywne) nie rozwiązują wszystkiego. Wszakże dla niektórych pacjentów ten lek jest z jakiegoś powodu niezgodny i muszą zwrócić się do analogów.

W takich przypadkach lekarz zastępczy z dużej listy leków o zbliżonym działaniu powinien wybrać lekarz, a czasami nawet przez próbę i błąd. W końcu efekt i dawka leków są bardzo indywidualne.

Skład leku "Roxer", producent i analogi

Głównym składnikiem czynnym zawartym w tabletkach "Roxer" jest rosuwastynę, która jest inhibitorem (tj. Substancją hamującą przebieg procesów fizykochemicznych) szczególnego enzymu uczestniczącego w procesie tworzenia cholesterolu.

Oprócz tego kompozycja opisanego produktu leczniczego obejmuje:

 • Krospowidon, stearynian magnezu,
 • Bezwodna laktoza,
 • Celuloza mikrokrystaliczna,
 • Bezwodny koloidalny ditlenek krzemu.

Nie mniej skuteczne są analogi leku "Roxer" – leki "Krestor" i "Atoris". Mają one podobną zasadę działania, ale w środkach "Roxer" i "Krestor" tej samej głównej substancji czynnej, a lekiem "Atoris" jest atorwastatyna.

Lista ogólnych tabletek "Roxer"

Oprócz powyższego, opisana statyna ma dość dużą listę leków generycznych. Wylicza się tylko te, które według ekspertów są biorównoważne, to jest ich wpływ na ciało pacjenta jest najbardziej podobny. Tak więc najbardziej popularnymi analogami na Ukrainie, Białorusi i Rosji za lek "Roksera" są:

 • "Akorta",
 • "Cleavas",
 • Roviks,
 • «Rozvator»,
 • "Rosulip",
 • Rosart,
 • "Mertenil",
 • «Rosuvastatin Sandoz»,
 • "Fastong" i inni.

Różnią się one nieco szybkością działania: najwolniejszy w tym planie jest "Atoris", który często jest zalecany jako środek zapobiegawczy. Ale dla wszystkich analogów powszechne jest, że pozytywne zmiany są widoczne już w pierwszych tygodniach leczenia.

W jakich przypadkach "Roxera" i jego analogi są używane?

Zarówno analogi, jak i preparat "Roxer" mają te same wskazania do stosowania: miażdżycę tętnic, hipercholesterolemię pierwotną, mieszaną lub homozygotyczną, chorobę wieńcową, nadciśnienie tętnicze, jak również powikłania po chorobie naczyniowej.

Specjaliści zdecydowanie zalecają stosowanie statyn dla pacjentów z genetyczną predyspozycją do chorób sercowo-naczyniowych i hipercholesterolemii. Aby wspierać organizm za pomocą leków hipolipidemicznych, lekarze zalecają, aby osoby, które nadużywały alkoholu i palenia.

Każdy pacjent otrzymuje dawkę i czas trwania terapii indywidualnie przez lekarza uczestniczącego. Więc niektórzy pacjenci po osiągnięciu pozytywnych wyników przestali zażywać narkotyki, podczas gdy inne muszą wziąć to na całe życie, aby temu zapobiec.

Jak postępować z lekiem Roxer?

Analogi leku i samego leku "Roxer" są dostępne w postaci tabletek, które nie pozwalają na podzielenie, rozdrobnienie lub żucie przed użyciem. Zabieraj je niezależnie od jedzenia, połykając całą zalecaną dawkę leku i zmyć wodą.

Leczenie tymi lekami zaczyna się zawsze przy małych dawkach (10 mg raz na dobę). Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym przygotowania pacjenta do zabiegu równoległego, a także w jakim stanie jest jego wątroba i nerki. Po przeprowadzeniu kontrolnych badań laboratoryjnych, które przeprowadza się około miesiąca po rozpoczęciu terapii, początkową dawkę można zwiększyć do 20 mg. W niektórych przypadkach u pacjentów z homozygotyczną rodzinną hipercholesterolemią dawka wzrasta do 40 mg. Przy okazji, stosowanie dużych dawek leku "Roxer" wymaga stałego monitorowania stanu pacjenta.

Jak podkreśla lekcja narkotyków, ze względu na większą skuteczność, należy zwrócić uwagę nie tylko na stężenie triglicerydów i cholesterolu we krwi pacjenta, ale także na jego wiek, płeć i rasę. Wynika to z faktu, że stężenie tych substancji w zależności od tych parametrów może się różnić, na przykład w przypadku Indian i mongológ jest wyższe, a zatem dawki niezbędne do jej odzyskania będą różne niż dla kaukaskich.

Przeciwwskazania do stosowania leku "Roxer"

Jak wspomniano powyżej, leki powinny być przepisywane przez lekarza. Jednocześnie specjaliści biorą pod uwagę fakt, że wraz z zaostrzeniem chorób wątroby, w okresie ciąży i laktacji, a także z ciężką niewydolnością nerek, lek "Roxer" lub jego analogi nie są zalecane.

Są one również przeciwwskazane u pacjentów z chorobami nerwowo-mięśniowymi (w szczególności z miopatią), pacjentami przyjmującymi równocześnie jako lek przeciwdepresyjny "cyklosporyna", kobiety w wieku rozrodczym, które nie stosują środków antykoncepcyjnych, a także dzieci w wieku poniżej osiemnastu lat i osób w podeszłym wieku Po 70 latach.

Niebezpieczne dla tych leków, gdy nadwrażliwość na składniki tabletek.

Skutki uboczne

Lek "Roxer", analogi tego środka – wszystkie mogą powodować skutki uboczne. Powinny być przypisane głównie reakcji alergicznej na składniki leków, które ukazują się w postaci świądu, wysypki na skórze i pokrzywce, aż do rozwoju obrzęku naczynioruchowego.

Są pacjenci i nieprawidłowości przewodu pokarmowego, objawiających się bólem brzucha, atakami nudności, a rzadko wymiotami. Istnieją również przypadki rozwoju zapalenia trzustki, zaburzenia czynności mięśni szkieletowych, objawiające się najczęściej w postaci bólu mięśniowego (ból mięśni) lub rzadziej – miopatii, a także zjawiska astenia.

Występują naruszenia nerek i dróg moczowych, wraz ze wzrostem ilości białka w moczu.

Przy wyznaczaniu leku "Roxer" należy wziąć pod uwagę możliwość wpływu na wskaźniki laboratoryjne. Aktywność kinazy kreatynowej może wzrosnąć, stężenie glukozy lub bilirubiny, a hormony tarczycy mogą się zmieniać.

Możliwość przedawkowania

Jeśli zalecana dawka zostanie przekroczona, istnieje możliwość przedawkowania leku "Roxer". Producent tego leku podkreśla, że nie obserwowano pojedynczej dawki zwiększonej dawki klinicznie istotnych objawów przedawkowania.

W przypadku pojawienia się objawów zatrucia pacjent ma objawowe leczenie i leczenie podtrzymujące. Zalecane i dalsze monitorowanie czynności wątroby oraz aktywność kinaz kreatyny.

Stosowanie leków obniżających stężenie lipidów powinno być traktowane poważnie!

Lek "Roxer" (analogi również) nie dotyczy leków przeznaczonych do samodzielnego podawania. Nie mogą być bezmyślnie, w szybkim tempie, "stukanie cholesterolu", jak wydaje się niektórym frywolnym pacjentom. Dlatego leki obniżające stężenie leku są wydawane tylko na receptę lekarza i są leczone w indywidualnych dawkach i przy stałej kontroli laboratoryjnej wyników.

Jeśli pacjent jest zalecany jako pigułka "Roxer" lub ich analogów, musi dowiedzieć się, jakie działania niepożądane należy obawiać, jak zachowywać się, gdy pojawią się, określają harmonogram dawstwa krwi do kontroli itp.

Tylko wtedy, gdy te warunki są spełnione, statyny mogą być środkiem, który znacznie przedłuża życie pacjenta i wzmacnia jego zdrowie.

Oznacza „Trilonu B”. opis
233 shares 6329 views
123 shares 9378 views
392 shares 8207 views