479 Shares 7783 views

Nefertiti, królowej Egiptu: piękny i tajemniczy

Nefertiti, królowej Egiptu, jest uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet w historii świata. Długa szyja wdzięku, delikatne rysy twarzy, wysokie kości policzkowe, duże oczy – takie widzimy to teraz. Wygląd urody słynie starożytnego egipskiego popiersie rzeźbiarza Tutmozisem, i to w pełni zgodne z jego nazwą ( „Nefertiti” oznacza „piękno pochodzi”).

Naukowcy nie wiedzą, kim byli rodzice, ale nie ma spekulacji, że jego ojciec pełnił funkcję pierwszego ministra na dworze King Tut i ewentualnie później objął tron. Na dwunastu lat została wybrana do żony faraona Echnatona (Amenhotep IV), który wstąpił na tron w około 131 pne. Królowa Egiptu Nefertiti rządzi razem z mężem, a nawet mural, który przedstawiony jej królewskiej regalia. Po śmierci męża może ona mieć kilka lat panowania sama w sobie, co nie jest zaskoczeniem, ponieważ kobiety w starożytnym Egipcie były równe mężczyznom, można również wykluczyć, walka, handel i własność.

Niestety, aby zachowały wystarczająco dużo informacji, aby można śmiało stwierdzić coś o życiu wielkiej królowej. W każdym razie, po śmierci jej godnie pochowany w grobie, skonstruowany męża. Następnie krypta została ograbiona, ale mumia zachowane. Naukowcy wciąż argumentując, że należy do Nefertiti, i jest to jeden z jej córki. W pierwszej wersji aktów bioarcheologia Don Brotvell, egiptolog Dzhoan Fletcher i Syuzen Dzheyms. W 2003 roku nawet starano się zrekonstruować wygląd zmarłego na podstawie mumii, a wynik jest naprawdę bardzo podobny do słynnego obrazu Nefertiti. Królowa Egiptu, który jest znany na biust zdjęcie, być może, w świecie, był nie tylko władcą, ale również czczony jako bogini. Najbardziej znanym i piękne z żon władców egipskich, żyła w luksusowym pałacu na wschodnim brzegu Nilu.

Kiedy Nefertiti, królowej Egiptu, umarł i pogrzebion, grób obrabowali fanatyczni przeciwnicy i nawet zbezczeszczone mumia (rozwiodła się jedną ręką i szereg innych obrażeń na ciele). Jednak to nie przeszkodziło brytyjskiego naukowca w 2002 roku do wniosku, że okazało się, że mumia był wielkim władcą w tajemniczej krypty pod numerem 35. Ich odkrycia potwierdzone wyniki analizy DNA, a także dowody pośrednie. Na przykład, tylko Nefertiti, królowej Egiptu, a jej córka nosiła dwa kolczyki w jednym uchu (a mamusia ma dwa przebicia w płacie). Na czole nie ma śladu bandaża noszonego przez królową. I obok szczątków mumii Nubian peruce stwierdzono, co było popularne wśród kobiet było w wieku pięknej linijki.

Nefertiti, królowej Egiptu, mocno zakorzeniona nie tylko w historii, ale również w kulturze współczesnego świata. Niezwykła uroda, to nadal podnieca wyobraźnię poetów, malarzy i pisarzy, a sposób, w jaki pojawia się w malarstwie i literaturze, a także w produktach kultury masowej. Wraz z Kleopatrą, jest to jeden z najbardziej znanych kobiet starożytnych bohaterów Egipcie.

Muszę powiedzieć, że Nefertiti, królowej Egiptu, jest nadal uważane za symbol piękna, a jej obraz jest uosobieniem elegancji, subtelnego wdzięku i urody, który zainspirował, że nie znika wraz z wiekiem, coraz piękniejsze.