483 Shares 4258 views

Obraz Aleksandra Nevskogo w sztuce: opis, ciekawostki i opinie

Aleksandra Newskiego – wielki człowiek i księciem, właściwy dowódca wojskowy i dyplomata, próbka duchowości i moralności, odegrało ogromną rolę w historii państwa rosyjskiego. Był wdzięczny nie tylko potomkowie, ale także ludzie, którzy żyją w teraźniejszości, wielu znanych twórców pochwalił jego obraz w sztuce.

Aleksander Newski: osoba w historii

Każdy, kto zna historię, wie, osoba taka jak Aleksandra Newskiego. Był wielki książę Wszechrusi, i uczynił wiele dla rozwoju energetyki, który był silny duchem i jest znany ze swojej siły.

Powiedz Księcia życie może być długa i trudna, ale lepiej jest wymienić wszystkich tytułów, które powie każdy z nich: książę Nowogrodu, księcia kijowskiego, księcia Włodzimierza, dowódcy wojsk Rusi i Cerkwi Prawosławnej Świętego.

Ze swej '42 życia w 13 wieku książę miał dużo, więc przez wieki wizerunek Aleksandra Nevskogo w sztuce uwielbienia w wielu pracach. A ponieważ jego współczesnych, a kończąc nasze dni.

Obraz Aleksandra Nevskogo w sztukach: Podsumowanie

Aleksander Newski jest znane każdemu, a jego nazwa jest zawsze na ucho, tak nazwanych ulic, placów i alejek, a do Petersburga jest on patronem. Jednak ani jeden obraz księcia nie przyszedł do dnia dzisiejszego, a każdy widzi to inaczej. Jego obraz pojawia się w starożytności w różnych dzieł sztuki i może jedynie pokrótce wymienić obszary:

  • Stara rosyjska literatura.
  • Fikcja.
  • Sztuki wizualne.
  • Kino.
  • Rzeźba.

Obraz Aleksandra Nevskogo w dziełach sztuki: opis

Literatura, sztuka i ikonografia, kino i muzyka, rzeźba i architektura – różne rodzaje sztuki, więc nie są do siebie podobne. Ale znacząca figura muszą występować w każdym kierunku, który bronił swojego kraju i jego mieszkańców, pokazując siebie jako przykład.

Można prowadzić długi monolog i zacytować różnych ludzi o jaką osobą był książę, opisując jego osiągnięć, jak to często obraz Aleksandra Nevskogo w dziełach sztuki, o którym mowa, i to jest możliwe, aby rozważyć każdy rodzaj oddzielnie, aby zrozumieć, jak ważne jest, jako postać historyczną.

Aleksandra Newskiego w malarstwie

Obraz Aleksandra Nevskogo w tej dziedzinie można znaleźć wszędzie, a malowanie to zapłacił dużo uwagi. Jedna część muzyki do stworzenia jego portrety i przedstawiono w walce, inni wybrali się ucieleśniać wizerunek świętego, który jest teraz uwielbianego wielu wierzących.

Pierwszy występ w rosyjskim malarstwie jest wykonany w postaci miniaturowej Ice bitwy w dziejach.

Zwrócono uwagę na wielkiego księcia i słynnego malarza Nikolay Rerih, po napisaniu kilku obrazów Vasnetsov i Corinne Moller i Sierow z jego słynnym obrazie „wejścia Aleksandry Nevskogo w Pskowie po walce na lodzie.”

Większość artystów przedstawiana Newski podczas wojen i bitew, pokazując jego silny i odważny przywódca wojskowy, a nie jedna bitwa została wygrana, pod którego komenda.

Newski w pracach Semiradsky

Obraz Aleksandra Nevskogo w sztukach wizualnych widocznych na obrazach GI Semiradsky. W 1875 roku jako student Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu zostało powierzone zadanie stworzyć cztery obrazy pod wezwaniem św Aleksandru Nevskomu. Z biegiem lat, że zostały utracone, ale można zobaczyć szkice, które potwierdzają ich istnienie w Muzeum Rosyjskiej.

Przedmioty do obrazów nie są wybierane przez artystę i omówione przez specjalną komisję, która określiła następujące główne etapy życia wielkiego księcia, kiedy książę odwiedził Batu-chan, gdy otrzymał ambasadorów, w dniu jego śmierci i cud, który wystąpił podczas pochówku.

Semiradsky stanie stworzyć spektakularne zdjęcia, w którym załączone wagę do szczegółów. Na płótnach połączonych umiejętności zdobytych w szkole akademickiej oraz wpływem niemieckich pilotów artysty.

Namalować obraz, gdzie książę pojawia się przed publiczność młodego i energicznego władcy, nie nadaje się do świątyni. Świętość w księcia było trudne do odgadnięcia, współcześni zauważył i nawet napisał o tym w gazetach.

Aleksandra Newskiego i religia

Dziś dla wszystkich prawosławnych Aleksander Newski jest świętym, który modlił się codziennie setki tysięcy ludzi z prośbą o pomoc i dzięki za cud. Już w 1280 roku zaczął być czczony jako święty, a później książę został kanonizowany przez Kościół. Aleksander Newski jest ściśle związana z religią, a wyraża się w różnych formach sztuki.

Zakon św Aleksandra Nevskogo powstała z rozkazu Katarzyny I, aw ZSRR powstała w 1942 roku, a druga, która jest przyznawana za osiągnięcia w operacjach wojskowych.

Istnieją dwa najbardziej znane ikony, z których jeden został stworzony Ivanom Grekovym w 18. wieku.

Obraz Aleksandra Nevskogo w tej dziedzinie i umieścić go w budowie świątyń w różnych miastach Rosji. W Moskwie, na terytorium pierwszego kamienia jednostki wojskowej został założony w 1995 roku i poświęcony przez Aleksego II.

W Petersburgu w 1710 roku położono pierwszy kamień Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego, budowa trwała przez długi czas iw odstępach czasowych, został ukończony dopiero w 1790 roku. Katedra została zbudowana w Pietrozawodsk w 19 wieku, choć na początku był to kościół w zakładzie, zbudowana na datki pracowników.

Może być długo wyliczać świątyń, kościołów i kaplic zbudowanych przez imię Aleksandra Nevskogo, ale warto wspomnieć, miasto, gdzie można zobaczyć święte miejsce: Jarosław, wielki i Niżny Nowogród, Jekaterynburg, Czelabińsk, Psków, Ryga, Jałta, Tallin i wiele innych, poza Rosją.

W kinie

Jedną z najważniejszych form kulturowych, podtrzymuje pamięć o Księciu, można nazwać kino. W 1938 roku pojawił się na ekranach filmu „Aleksander Newski” przez reżysera Sergeya Eyzenshteyna. Odznaczony Nagrodą Stalina i akceptowane przez ludzi, należy dziś do klasycznego obrazu 30-tych.

W 1941 roku, podczas II wojny światowej rozpoczął, film jest zwracany do wynajmu dla utrzymania ducha, był jeszcze bardziej spektakularny sukces. Film z udziałem wszystkich ulubionych i znanych aktorów: Nikołaj Czerkasow, Nikołaj Ochłopkow Andrei Abrikosov i in.

Akcja rozgrywa się w 1242 roku. Skończyło się bitwa ze Szwedami przeciwko Rosji zaczął się atak wojsk krzyżackich. To dopełnia obraz bitwy na Pejpus.

Obraz Aleksandra Newskiego w tej dziedzinie, w tym w tym filmie, jest bardzo istotne. Książę jest pokazany bohatera, który zawsze stara się chronić ich ziemi i ludzi.

utwory literackie

Obraz Aleksandra Nevskogo w różnych dzieł sztuki, w tym literatury, została powszechnie chwalony przez pisarzy i poetów. Pierwsze wzmianki w literaturze pojawiły się dzięki współczesnym księciem. „Życie Aleksandra Nevskogo” odnosi się do zabytków starożytnego Rosji, opowiada o wyczynach i odwagi Newskiego.

W 1977 roku opublikował historię o wydarzeniach z 13 wieku, kiedy Nowogród odparli atak Niemców. Jest to opowieść o losach człowieka mądrym, bogatym duchowo, jest patriotą Republiki Nowogrodu. Historia nazwie „Pan Nowogród Wielki”, napisano w DM Balashov.

Interesujące jest to, aby napisać powieść trylogii „Aleksander Newski” według autora SP Mosiyash. Produkt zaczyna się z faktem, że miasto jest opisany przez potęgi Nowogrodu Wielkiego, jego znaczenia i celu uchwycenie krajów sąsiednich. Ale Nowogród nie poddaje, bo w jego obronie staje Książę i genialny dowódca Newski.

muzyka

W 1938 roku rozpoczęła wspólną pracę w reżyserii Siergieja Eyzenshteyna i Prokofiewa kompozytora. Głównym zadaniem było stworzenie muzyk muzyka na działce o powierzchni materiału na swoich pomysłów i opinii. Poprzez muzykę, kompozytor zdołał przekazać wizerunek bohatera, który walczył w zacięte walki, wszystko w połączeniu z grafiką i obrazowych scen i pieśni chóralnych i scen.

Prezentacja obrazu Aleksandra Nevskogo powstał bardzo wyraźnie w pracach Sergeya Prokofeva, którego muzyka została napisana w słowach poety Lugovskogo. Wyraża to w takich dziełach jak kantata „Aleksander Newski”, składający się z siedmiu części. Każdy element jest przeznaczony dla różnych wykonawców: solistów, chór i orkiestrę, w zależności od części „Bitwy na lodzie”, „Martwe pole”, „Krzyżowców” w Pskowie, etc …

zabytki

Obraz Aleksandra Nevskogo w różnych formach sztuki, w tym rzeźby, wyrażane przez wielu architektów, dziś można je zobaczyć w całym kraju. Najbardziej znane są następujące:

  • Pomnik w Petersburgu, zaprojektowany przez architekta Valentina Kozenyuka i zainstalowany w 2002 roku przed Ławra Aleksandra Newskiego. Pomnik wykonany z różowego granitu i rysunek siedzącego na koniu, jest odlany z brązu.
  • W 1993 roku pomnik w Pskowa Newskiego Sokoliha na górze, jak to było w tym mieście w 1242 roku wystąpił klęskę Krzyżaków na Pejpus. Twórcą pomnika jest architekt Iosif Kozłowski.
  • W Nowogrodzie jest również pomnik wzniesiony w 1985 roku na nabrzeżu. W rocznicę zwycięstwa nad jeziorem Pejpus odbyła rajdy w hołdzie wielkiemu dowódcy. Kolejny pomnik znajduje się w centrum miasta, naprzeciwko kościoła Borys i Gleb.

W uzupełnieniu do tych miejsc, są pomniki w Moskwie, Rostów nad Donem, Władimir Aleksandrow (rejon), Vladimir i Kurskiem.

Newski oceny osobowości i wyniki jego panowania

Aleksander Newski żył i rządził w odległej 13 wieku, jak prawdziwe informacje, aby osiągnąć obecny, nikt nie może powiedzieć na pewno nie jest. Historycy jego osobowość nie umieścić dobrą ocenę wyraźnie, czasami wygląda to najbardziej przeciwny.

Jednak w 2008 roku książę został nazwany „nazwa Rosji”, a w 2016 roku stał się patronem sił lądowych Federacji Rosyjskiej. Trudno polemizować z faktem, że wizerunek Aleksandra Nevskogo w sztuce jest obecny w wielu pracach, które pojawiły się w zupełnie innych czasach, jego chwałę, i powiedzieć wielkie.

Jednak opinie tej osoby nie tylko pozytywny. Niektórzy historycy przypuszczają, że książę spowodował nieodwracalne szkody na rzecz państwa, doprowadziły do przyjaciół rosyjskich Tatarów Teren z Sartak, który jest synem Batu, a nawet jego brat zdradził. Ale każdy człowiek wybiera w co wierzyć, i to, co działo się nie może być zmieniony.