194 Shares 6563 views

Jak zyskać na wadze noworodka w normalnym rozwoju

Nowonarodzone dziecko – mały i kruchy człowiek. Rodzice, zwłaszcza młodzi, są zawsze zaniepokojeni jego zdrowia i rozwoju. Iw pierwszych dniach razem jest tak trudne do określenia, co można uznać za normę, ale to jest poza jego zakres. I dziecko, w rzeczywistości, tylko teraz w stanie jeść ani spać. Dlatego jest to ekscytujące pytanie: „Ile powinien przytyć noworodka” Jedynie wskaźnik ten może pomóc młodej matce, aby upewnić się, że robi wszystko w porządku.


waga urodzeniowa

Jest uważane za normalne, jeśli donoszonych dziecko zaraz po urodzeniu waży od 3 do 4 kg. Chłopcy zazwyczaj nieco cięższe niż dziewcząt. Dzieci są uważane za mniej niż trzy kilogramy niskiej wadze, będą one przybrać na wadze trochę szybciej. Dziecko jest ponad cztery kilogramy uważany jest za największy i, odpowiednio, może przybrać na wadze nieco wolniej.

Ile powinno być dodawane do masy noworodka co miesiąc

Są pewne standardy, które są prowadzone przez lekarzy – pediatrów i rodziców w określaniu możliwości rozwojowych dziecka. W pierwszym miesiącu życia dzieci zwiększa swój ciężar o około kilograma, ale uważa się za dopuszczalny przyrost od 500 g do 1,5 kg. W drugim i trzecim miesiącu szacunkowych w celu określenia, ile powinno być dodane do wagi dziecka, aż do 700-800 gramów, a następnie do roku – około 500 gramów. Małe dzieci zwiększyć wagę szybciej, a duży może nedobirat. Zatem, dzienny przyrost masy ciała noworodka powinna wynosić około 20 gramów.

Jaką tycia powinny być traktowane jako normalne

Należy jednak mieć na uwadze, że noworodka – jest przede wszystkim mały człowiek z jego konkretnego organizmu. Każda z nich ma swój własny charakter i pokazuje, że jest już w sposób spożywczym. Niektóre dzieci chętnie rzucić się na jedzenie zasysana, tak że nawet dusić. Ale inni podejmują piersi lub brodawki niechętnie ssać powoli, może spać i znowu jeść. Dlatego konkretne wartości standardowych wskaźników, ile przyrost masy ciała noworodka, może się różnić. Są dzieci, które nie zamyka oczu, jeśli nie całkowicie spełnione, i tych, którzy mogą spać spokojnie, nawet nie zjadłszy wystarczy. Ale zwykle głodne dziecko staje się niespokojne, budzi się wcześniej niż zwykle czasu karmienia i zaczyna płakać. Było to konieczne, aby poinformować lekarza dziecka, który zbada dziecko i uspokoić matkę, dać niezbędne zalecenia. Nie bój się i natychmiast rozpocząć zwabić dziecko płacze z mieszaniną strachu, że jest niedożywionych. Po pierwsze, mleko matki – jest niezbędnym źródłem witamin i innych składników odżywczych, a po drugie, płacz może być spowodowane nie tylko przez głód. Często lepiej jest spróbować umieścić Babe z piersi podczas karmienia i dać mu jedną i drugą pierś. Kobiece ciało jest zaprojektowane w taki sposób, że dopasowuje się do potrzeb małego człowieka, ważne jest nie tylko ingerować w ten proces. I, oczywiście, pomaga ustalić laktacji spokój i przyjazną atmosferę. Dlatego eksperci nie radzę zbyt gorączkowy matek często używać wagi dla noworodków, lub każda o wadze może okazać się mieć nowy stres. dziecko ufać bardziej i pamiętać, że ile przyrost masy ciała noworodka, w każdym przypadku może być rozwiązany tylko przez specjalistę.

Jeśli chodzi o dziecko, to jest bardzo trudne do określenia, co można uznać za normę. I tu należy przede wszystkim skoncentrować się na jego zdrowiu. Jeśli dziecko jest zabawne, dobrze śpi, nie ma powodów, by sądzić, że jest niedożywionych. Wtedy problem jak przyrost masy ciała noworodka, nie jest zbyt istotne.