465 Shares 9176 views

Gotowe mieszanki „Terracotta”: zalety i typy

Mieszanina „Terracotta” – to jeden z niewielu materiałów, które są oparte na przyjaznych dla środowiska składników. Skład gotowego produktu zawiera materiały, takie jak gliny, kaolinu i piasku, i szamotu. Posiadać doskonałe wskaźniki odporności na ciepło. To może wytrzymać temperaturę do 1300 stopni Celsjusza. Jednakże, istnieje niewielka wada – duża ilość czasu wymaganego do zestalenia substancji.

Produkt „terakota”

Które są mieszaninami „terakota”? Ten suchy roztwory gotowe do użycia. są one stosowane do przedmiotów murarskich, które nadal będzie narażona na silne działanie temperatury. jakość produkcji i fabryka firma ta posiada dwa rodzaje opakowań – 20- i 25-kg worki. Ten sam pakiet jest worek cztery warstwy. Warto zauważyć, że w Rosji jest firma „terakota” jest największym dostawcą mieszanek, które są wykorzystywane w piecach murowanych. Ich produkty – mur jest ogniotrwała mieszaninę miękiszu ogniotrwałej pieca gliny i zaprawy ogniotrwałe.

Warunki korzystania z mieszanek „Terracotta”

Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać podczas korzystania z gotowych produktów w tej kategorii:

  1. Ważne jest, aby wiedzieć, co się mieszać Gotowe mieszanki wystarczy użyć miksera. Jest to jeden z wyróżniających wskaźników, jak domowe mieszaninę można ugniata ręcznie.
  2. Po gotowe produkty są już zamrożone, ugniatać, że po raz kolejny zostały zakazane.
  3. Ważne jest, aby pamiętać, że mieszanina „Terracotta” powinno się zaangażować do takiego stopnia, że wszystko to zostało zużytej w ciągu jednej godziny.
  4. Późniejsze murze piec substancję tę należy prowadzić w temperaturze nie niższej niż 10 ° C.
  5. Gotową mieszaninę stosuje się do różnych rodzajów zmiękczacze, które nie dają się roztwór zbyt szybko wysuszyć. Z jednej strony, to eliminuje możliwość, że wykończona powierzchnia zacznie pękać, az drugiej – zwiększa czas potrzebny do suszenia. Ponadto do rozgrzania piekarnika, wykonany z mieszanki „terakota”, możliwe jest nie wcześniej niż trzy dni po ułożeniu.
  6. Istnieje również miesza się wstępnie przez układ kominów. Mają oznakowanie specjalny.
  7. Ważne jest, aby wiedzieć, że piec ceglany, który jest zbudowany z wykorzystaniem premiksów, może być tylko 20-30 dni po tym, jak zaczął być skutecznie wykorzystywane.
  8. Niewygodę może być to, że po pierwsze wypalanie takiego pieca na jego ściankach będzie wykwitów. Jednakże są one łatwo czyścić wilgotną szmatką. myje się je po ostygnięciu piekarnika.

Zalety wstępnie mieszane

mieszanina „terakota” żaroodpornego – suchego roztworu, który jest przeznaczony dla przedmiotów murarskich, które będą następnie pod wpływem ciepła. To rozwiązanie jest wykonany z użyciem klasycznej technologii pieca. W skład takiej mieszanki obejmują kaolin, suszony i kruszony i szamotu (ceramicznych), żetony. Temperaturę, która utrzymuje mieszaninę – 1300 stopni Celsjusza. Ważne jest, aby wiedzieć, że rozwiązanie dostaje siłę tylko wtedy, gdy praży. Oznacza to, że po wszystkich murze przetwarza konieczne czekanie 48 godzin. Po tym czasie piec musi stopić się 70-80% jej całkowitego wypełnienia i utrzymania procesu spalania w takim stanie do 5-6 godzin. W celu uniknięcia takiej niedogodności, jak przelanie mieszaniny po ułożeniu ekspertów zaleca dekoracyjnych okładziny tynkowe lub pieca.

Mieszaninę glinki, szamot „Terracotta”

Skład tej mieszaniny końcowej zawiera składniki takie jak kaolin najwyższym oczyszczania, piasek, szamot i kaolinu. Podobnie jak inne mieszaniny różni się tym, że może on wytrzymywać temperatury do 1300 stopni Celsjusza, i jest bezpieczny dla środowiska, suchego roztworu.

Aby skorzystać z tego rodzaju mieszanki są zalecane takie dwa typy powierzchni jak ceramika lub cegieł szamotowych. Do mieszaniny jakościowo podjęte, jest konieczne, aby przygotować podstawę do jej stosowania. Aby było to całkowicie czyste cegieł od możliwych śladów starej farby, kurzu, brudu, pyłu, stare gipsu i innych. Poza tym, po czym mieszaninę stosuje się do murów „terakota” zaleca się, aby utrzymać cegły w wodzie trzech minut.