402 Shares 1796 views

Philippe Coutinho: biografia nożnej

Philippe Coutinho – brazylijski futbol. On gra na pozycji ofensywnego pomocnika w Brazylii, a także w klubie „Liverpool”, reprezentujący Anglię. Piłkarz urodził się w dniu 12 czerwca 1992 roku w Rio de Janeiro. Jeśli to konieczne, to nawet w stanie zagrać skrzydłowy na prawej i lewej flanki.

kariera seniorska

Philippe Coutinho – absolwent klubu pod nazwą „Vasco da Gama”. W swoim sportowca juniorach był w okresie od 1999 do 2008 roku. On gra na pozycji ofensywnego pomocnika, odgrywa rolę rozgrywającego.

W 2008 roku (w lecie), w wieku 16 lat piłkarz udał się do Mediolanu „Inter”. Dla tej transakcji klub zapłacił 3,8 mln euro. Jednakże, zgodnie z zasadami FIFA, jak również prawa włoskiego, młody człowiek, aby grać dla zespołu Milan nie może osiemnaście lat. Z tego powodu, przed osiągnięciem tego wieku, pozostał w brazylijskim klubie na okres leasingu. Po 3 dniach wiekowej piłkarz dołączył do zespołu „Inter”. Kilka dni później został oficjalnie przedstawiony jako członek klubu Milan.

w meczu przeciwko „Fiorentina” zdobył swojego pierwszego gola dla „Inter” w dniu 8 maja 2011 r. On po prostu uderzyć piłkę z pola karnego. W 2013 30 stycznia, „Liverpool” z odtwarzaczem podpisał długoterminowy kontrakt. Według brytyjskiej prasy, wielkość transakcji wyniosła około dziesięć milionów funtów. Piłkarz został uznany najlepszym graczem klubu „Liverpool” w latach 2014-2015. On także stał się członkiem zespołu symbolicznego w tym samym roku.

kraj

Philippe Coutinho dołączył do reprezentacji Brazylii w kwietniu 2009 roku. W turnieju grał pięć meczów i zdobył 3 bramki. W 2011 roku został powołany trener piłkarski Neem Franco w Pucharze Świata w Kolumbii do dwudziestu lat. Podczas drugiego spotkania z austriackiego zawodnika drużyny zdobył dokładny wpływ z rzutu karnego. W następnym meczu, zdobył dwa razy w Panamy bramki.

Jego pierwsza gra, w postaci „selesao” kicker odbyła 7 październik 2010. Pojawił się na boisku jako członek podstawowej struktury. Gra zakończyła się wynik 3: 0 zwycięstwo Brazylii. W tym momencie, Philip był 18 lat.

W 2011 roku, gracz został członkiem reprezentacji Brazylii podczas Pucharu Świata, który odbył się w Turcji. Na koniec turnieju Brazylijczycy pokonać rywali z Portugalii. Ze względu na młody piłkarz był wówczas 3 bramki. Jest to niesamowite sukces tak młodego sportowca.

osiągnięcia

Philippe Coutinho jest mistrzem w 2009 roku w serii B. W 2011 roku otrzymał Puchar Włoch. Piłkarz jest zwycięzca Klubowych Mistrzostwach Świata. Teraz, gdy wiesz, kto jest Philippe Coutinho. Zdjęcia piłkarz załączony do niniejszego materiału.