582 Shares 2787 views

Polar Wilk: opis, siedlisko, zdjęcia

Jest to podgatunek wilka nam znane. Mieszka w północnej Grenlandii, w arktycznych rejonach Kanady, Alaski. W surowym klimacie zaspy, lodowate wiatry, gorzki zimno i zmarzlina zwierzę żyje od setek lat. Polar wilk całkowicie zachowane naturalne siedliska, w przeciwieństwie do ich szarym, czerwonym i innych współpracowników. Jest to spowodowane pojawieniem się rzadkim człowiekiem w tych trudnych terenach.

Polar Wilk: Opis

Jest to duża, mocny zwierząt – wysokość męskiej w kłębu osiąga stu centymetrów, długość – sto osiemdziesiąt centymetrów, waga w zakresie półtorej kg. Kobiety są średnio o 15% mniej. Wilk polarny polarny ma gęstą blond włosy z odcieniem czerwonawym, małe pionowe ucho, długie nogi, puszysty ogon.

Przez wiele miesięcy, zwierzę nie widzi światła słonecznego. Był przyzwyczajony do nocy polarnej. W poszukiwaniu pożywienia w tygodniu może przeszukać śnieżną równinę. W pewnym momencie łatwo zjada dziesięć kilogramów mięsa. Jego produkcji nie ma śladu pozostaje. W żołądku drapieżnika nawet kości upadku, on gryzie czterdzieści dwa potężne zęby. W tym przypadku, jedzenie praktycznie nie żuć i połykać całe kawałki.

Życie w opakowaniu

Od dawna wiadomo, że wilk – zwierzęcia społecznego. Żyje tylko w opakowaniu. Z reguły jest to grupa, rodzina, licząca siedem do dwudziestu osobników. Kierowany przez jego samców i samic. Cała reszta – to młody i hodowano młode wilki, który pozostał w opakowaniu z poprzednich miotów. Czasami paczka może „zysk” samotny wilk, ale ściśle przestrzega lidera.

Do rodzenia szczeniąt w opakowaniu – prawo pierwszeństwa samice lidera. Cubs inne kobiety są niszczone natychmiast. Takie surowe przepisy stosować się do polarnych tundra wilk – duża liczba usta do paszy jest trudna.

Przetrwanie paczki zależy od tego jak duża ich tereny łowieckie. Dlatego na ich terytorium, walczą na śmierć i życie. Obszar ten może być od pięćdziesięciu do tysiąca pięciuset kilometrów kwadratowych.

Migracja południe

Jesienią lub wczesną zimą stada przeniósł się na południe, gdzie łatwiej jest znaleźć pożywienie. Wynika z reniferów. Oni, jak woły piżmowe – główny wielki mecz, w którym polowanie wilk polarny. Nie odmawiaj z lemingi i oni, a od zajęcy polarnych.

żywność

Polar Wilk wszystkożerne. Zje cokolwiek udaje mu się go złapać, i tych, którzy są znacznie słabsze od niego. Latem drapieżniki żywią się ptaki, żaby, a nawet chrząszczy. Nie poddawaj się, jagód, owoców i porosty. W zimie, ich dieta jest więcej mięsa – sarny, woły piżmowe.

Polar Wolf – urodzony myśliwy. Jego łupem, prowadzi on umiejętnie wykorzystuje przesunięcie jeźdźców zasadzkę. Szczególnie zarządza polowanie na wiosnę: gdy akumulacji śniegu topi się trochę, jelenie spada, a drapieżnik został szybko nadrabiają zaległości.

Silny i zdrowy parzystokopytne czego bać wilka. Dlatego stara się znaleźć paczkę starych i chorych zwierząt lub młody i niedoświadczony jelenia. Atakując stada, wilki wydają się rozpędzić go do kierowania swoją przyszłą ofiarę i szybko wypełnić go. W przypadkach, gdy stado będzie miał czas na przegrupowanie i gęsty pierścień otaczają ich młody, silny kopyta i ostre rogi odstraszyć drapieżniki, a oni haniebnie opuścić pole bitwy.

Jeśli polowanie było udane, pierwszy lider posiłku zaczyna on zjada najlepsze kawałki, ale tym razem stado oznakowanie w pobliżu, czekając na swoją kolej. Jeśli wilk polarny złapie małe zwierzę, będzie jadł go w całości, wraz ze skórą. Musi dokładnie zaspokoić swój głód, ponieważ pomyślnie tylko dziesięć procent swoich wypraw myśliwskich.

reprodukcja

Dojrzałość płciowa występuje u kobiet przez okres trzech lat, mężczyzn – do dwóch. Tuż przed narodzinami przygotowuje den wilka. Jak zmarzlina kopać go niemożliwe urodzić się w jaskini, szczelinowa między skałami lub w starej jaskini. Ciąża trwa od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu pięciu dni. Ściółka jest maksymalnie trzy szczenięta, chociaż odnotowano przypadki, gdy rodzi się z pięciu do siedmiu szczeniaków, ale zdarza się bardzo rzadko.

Noworodki rodzą się całkowicie bezradny i ślepy, waży około czterech gramów. Są w den miesiąc, a następnie zacząć tworzyć swoje wyjście „w świetle”. Przez cały ten czas wilk karmi je mlekiem. Kilka miesięcy później zaczyna karmić cielęta produkowanej żywności.

Biały wilk polarny jest bardzo dobry i troskliwy rodzic. Oh Baby Care cały pakiet. Kiedy wilk idzie na polowanie na dzieci pod opieką młodych wilków. Nawet wtedy, gdy jedzenie jest bardzo mała, wszyscy członkowie stada próbują karmić dzieci. Tak więc, pozostaje stabilna wielkość populacji. Wpływ człowieka w tym przypadku jest prawie nie czułem – mało kto chce iść na polowanie w Arktyce.

Początek samodzielnego życia

Po osiągnięciu dojrzałości płciowej, młode wilki zostawić paczkę, starając się tworzyć własne. Kowalski terytorium wolne i zaznacz go. Jak dalej będzie rozwijać swoje życie – nie jest znane. Jeśli jego terytorium uwolni żeńską, a następnie nową parę, która ostatecznie będzie świat szczenięta. Rezultatem będzie nowe stado. Ale może to być inny wynik sytuacji – wilk polarny zapukał o spokoju, przylega do drugiej paczki. Jednak w tym przypadku nie ma on szansę stać się liderem – będzie on zawsze pozostanie na uboczu.

Sprytny i przebiegły drapieżnik – wilk polarny – starając się nie spotkać z osobą. Ich interesy mogą się przecinać tylko na renifery, która chroni osobę dokładnie. Ale w żadnym wypadku nie możemy pozwolić, że wilk stał się zaprzysiężonym wrogiem ludu, a oni byłby całkowicie zniszczył go, jak to miało miejsce w Meksyku, Japonii, Islandii.