221 Shares 1799 views

Jak zrobić spotter z spawarka własnymi rękami?

Spotter słowo przychodzi do nas z języka angielskiego. „Spot” oznacza „wskaźnik do celu.” Jednostka ta należy do gamy maszyn spawalniczych. Jest on przeznaczony do zgrzewania punktowego i działa na podstawie aktualnego oporu. Działanie opiera się na rozdzieleniu pewnej ilości energii cieplnej w obszarze kontaktu z materiałem zgrzewalnym, do wytwarzania energii elektrycznej. Można dokonać spotter z zgrzewarki własnymi rękami.

Podzielić na dwa rodzaje jednostek: transformator i znajduje się zapasów.

urządzenie Przypisywanie

Spotter jest przeznaczony do pracy z ciałem samochód, gdy wyrównanie powierzchni przedmiotu na wewnętrznej nie jest możliwe. W ten sposób narzędzie może być przeprowadzone na miejscu na ogrzewaniu metalu niewielkich zmian korpusu. Sam proces spawania jest następujący: w miejsce uszkodzenia spawanych łączników metalowych, do którego podłączony jest spotter i urządzeń pomocniczych lub wgniecenia wyciąga ręcznie. Ciało narzędzie do naprawy własnymi rękami pozwala sprawnie i szybko przywrócić samochód bez obszar narażony na odkształcenia malowania.

Można dokonać Spotter od spawarki własnymi rękami. Jest to wymagane do kontroli działania poszczególnych części, jak to jest bardzo prawdopodobne, uszkodzonych przewodów i przegrzania urządzenia.

Co to urządzenie?

Elementy składowe urządzenia są:

 • pudełko;
 • kabel;
 • pistoletu (stadder);
 • ostry trzpień (elektrod).

Pudełko zawiera cały system urządzeń do spawania.

Jak korzystać z urządzenia?

Aby uzyskać najbardziej rzetelne i sprawne prowadzenie nadwozia pojazdów powinny przestrzegać pewnej procedury i technologie procesów, a także wziąć pod uwagę pewne niuanse:

 • Powierzchnia, która uległa odkształceniu wstępnie przycięte z jakiegokolwiek rodzaju powłoki (lakiery, farby, rdzy). Ta praca jest bardzo ważne, ponieważ poziom jakości związków metali w zależności od wyniku całego procesu.
 • Do powierzchni za prawidłowe, dołącza do bolec.
 • Na oczyszczoną powierzchnię uszkodzonego obszaru jest przyspawana łączników, przy czym połączenie jest dokonywane spotter.
 • Ponadto, urządzenie przechwytujące wykonywane pistolet, po czym dent jest ciągnięty. Wyrównanie powierzchni ośrodek użyciem młotka, siłowniki hydrauliczne, akcje i inne instrumenty. Biorąc pod uwagę grubość elementu metalowego, powinny być określone za pomocą urządzenia do wytwarzania optymalnego ustawienia urządzenia, tak aby nie uszkodzić obudowę. Na przykład, odwrotny młotek nie stosuje się aluminium i powleczoną korpusu pod działaniem siły jakichkolwiek obserwatorów.
 • Pod koniec Auto Body szczegółowo Weld skręcone i skontaktować miejsce jest chroniony szlifowania maszynowego.

Głównym składnikiem spotter

Główna część urządzenia jest pistolet do zgrzewania punktowego. W przypadku pracy ciągłej stosuje się zakładu produkcji urządzenia. Narzędzie może być również wykonane własnymi rękami przez pistolet z klejem budowlanym lub uciekania się do stosowania części półautomatycznego spawania. Z MICARTA lub tekstolitowy cięte na dwie równe części wykładnik o grubości 12-14 mm. W jednym przedziale zestaw służący do mocowania elektrod spawalniczych. „Podświetlenia” oraz przełącznik „impulsu” w razie potrzeby zamontowany lampy i przycisk.

Uchwyt do mocowania elektrody mogą być wykonane z miedzi, o prostokątnym lub kwadratowym przekroju poprzecznym. Pręt miedziany stosuje się elektroda do spawania o wykładniku grubości 8-10 mm. Konstrukcja pistoletu powinien być zdolny do wymiany elektrody bez demontażu. Pistoletu łączy urządzenie stosowane połączenie przewodu spawania z żądanym odcinku przewodu sterującego wskazującym i pięć rdzenia o przekroju w mm² 0.75-1.0. Ostatnia gra jest zgodnie ze schematem: trzy przewody przechodząc do przełącznika „Impulse”, a dwa – na lampka świeci, a przełącznik. Kabel spawalniczy starannie przycięte i zamknięte w przeznaczone do tego celu otwór w uchwycie.

Jak zrobić Spotter własnymi rękami?

Wielu zastanawia się, jak zrobić spotter z urządzenia spawalniczego. Wymaga to pewnych umiejętności i zrozumienia zasad techniki. Spotter od spawarka własnymi rękami, że rysunki przedstawione w niniejszym artykule, mogą być wykonane w przypadku, Jeśli jesteś zaznajomiony z konstrukcją urządzenia do spawania. Brakujące części dla przyszłości jednostki można kupić. Spotter od spawarki własnymi rękami jest wykonany głównie z części złomu.

Zakup urządzeń fabrycznych nie zawsze są odpowiednie. Jakość jednostkowy koszt jest dość wysoki. Dlatego należy dokonać przeglądu narzędzi konfiguracyjnych i rysunków, a także dowiedzieć się, jak szybko tworzyć wysokiej jakości Spotter od spawarki własnymi rękami.

Urządzenie falownikiem

Wielu zastanawia się, jak to zrobić Spotter od spawarki własnymi rękami? Należy zauważyć, że urządzenie jest w oparciu o falownik tym domowe występuje najczęściej, choć istnieje wiele innych programów.

Spotter od spawarki inwerter z rękami wykonać proste. Zawiera ona dwa główne komponenty: inwerter spawalniczy i przełącznika tyrystorowego.

Aby zamontować urządzenie, należy:

 • Moc tyrystor 200 woltów;
 • Transformator do obniżenia o 122 V do sterowania przekaźnika przez naciśnięcie przycisku;
 • przekaźnik o pojemności 30 A;
 • Mostek diodowy;
 • Grupa kontaktowa 220;
 • Przycisk do sterowania.

Połączenie transformatora przeprowadza mostka diodowego, który jest połączony tyrystora przekaźnika elektrycznego. Transformator zasila oddział sterowania obwodu tyrystorowego.

Przed dokonaniem spotter z rąk, trzeba stworzyć bezpieczne środowisko pracy. W tym celu jego stóp leżał dywan wykonany z gumy i przestrzegać standardowych zasad bezpieczeństwa.

Główne etapy montażu

Wiele osób pyta, jak zrobić Spotter od spawarki „Nordica”. To urządzenie jest idealnym rozwiązaniem dla self-made urządzenia. Ważne jest, aby być w stanie zmienić jego konfigurację tak, że obserwator z wyjścia maszyny do spawania DC dostarczonego z 1500 amperów.

Proces montażu obejmuje następujące elementy:

 • Dzięki urządzeniu dodatkowa warstwa została usunięta. Często ich jest dwóch.
 • Potem następuje określenie liczby obrotów jest wymagane na 1 V. W tym celu znajduje się pierwotne uzwojenie obvorachivayut drutu miedzianego i mierzono V wskaźnika. Powstałą postać jest podzielona przez liczbę zwojów drutu. Rezultatem będzie wskaźnik wymaganej liczby zwojów na wolt.
 • Z odtłuszczonego drugiej warstwy jest konieczna do wytwarzania opony. Pożądane jest, aby zmierzyć przekrój jest nie mniejsza niż 160 mm², a napięcie to 6V
 • Jeżeli przekrój jest znacznie mniejsza, można podzielić na kilka części autobusu, które są utrzymywane razem przez taśmę tkaniny izolacyjnej. Liczba sztuk zależy od początkowego wskaźnika. Na przykład, wykładnik 40 mm² opony tnie się na cztery części.
 • To wymaga dwóch autobusów ranę taśmą samoprzylepną lub taśmą samoprzylepną do maskowania operację. Izolacja wykonana jest konsekwentnie. Po pierwsze, warstwa klejąca taśma, a następnie – taśmy, i przez taśmę izolacyjną jest ponownie nawijana. Na otwartej krawędzi można umieścić nitowania.
 • Uzyskane opony nawija transformatora. Proces ten nie jest łatwy i wymaga pewnych umiejętności. Trzeba mieć młotek i jednego asystenta. Więc siedzi opona lepiej i nie będzie miał żadnych szkód.
 • W przypadku braku wystarczającej mocy znamionowej, urządzenie jest gotowe, jeśli nie można uruchomić eksperyment podłączając przewody do uzwojenia pierwotnego.

transformator produkcji

Wykonanie urządzenia, takie jak spotter ze zgrzewarki do prostowania własnych rąk, obejmuje montaż transformatora. Proces ten jest uważany za najtrudniejszy.

Uzwojenie wymaga dużo czasu, ale ten krok jest opcjonalny. Nawijania może być wykonane w kształcie litery W lub pierścieniowym dławikiem. Przewód do wtórnego uzwojenia jest wykonana z miedzi lub aluminium. Rolki izolacji pomiędzy potrzebą, aby w oparciu o jakość lakierowane tkaniny lub kilka warstw papieru transformatora (najlepiej pięciu lub sześciu). Dla większej niezawodności papieru impregnowanego parafiną.

Pistolet spawanie produkcja

pistolet do spawania mogą być wykonane z półautomatyczną maszynę. Ale to wymaga pewnych uzupełnień do mocowania narzędzia do urządzenia za rihtovaniya. Wewnątrz półautomatycznym stałym mosiężnym osi (M10). Do wytwarzania konwencjonalnych szczypiec rury pasuje 20 x 20 mm.

Jaki jest przewód zasilający w użyciu?

Kabel zasilający, który łączy się z pistoletem i transformator musi mieć identyczny przekrój lub większym przekroju opony. Wskazane jest, aby nie używać przewód jest zbyt długi. Ich maksymalne wielkości 2,5 m.

Podstawą pracy kabla łączącego pistolet i transformator, przełączanie musi być przeprowadzona z izolacją termiczną. Każdy ogrzewania tej warstwy będzie poddawana skurczu.

Niuanse w projektowaniu spottera

Największą trudność w dostosowaniu do transformatora spawalniczego jest zwiększenie wskaźnika mocy wyjściowej siły prądu aż do 1500 amperów. W tym celu, eksperymentując z opony, zainstalowany zamiast uzwojenia wtórnego. Doświadczenie pokazuje, że w przekroju postać powinna wynosić co najmniej 160 mm², a napięcie na magistrali powinno być 6 V.

Najważniejszym punktem w trakcie zbierania transformatora jest zgodne z właściwą izolację sieci uzwojenia. Niewłaściwe pad może prowadzić do niepożądanych skutków.