827 Shares 9996 views

„ACC” kaszel: instrukcje użytkowania. "ACC 200": opinie, cena

Często lekarze przepisują swoim pacjentom leki, „ACC” ( „ACC”) kaszel. Instrukcje dotyczące korzystania z tego narzędzia, jak również jego przeciwwskazania i skutki uboczne będą prezentowane w tym artykule. Ponadto, powiemy o formie, w której wspomniany lek zwalniający, że pacjenci mówią o tym, ile to warte i więcej.

Opakowanie jego uwalnianiu, struktury

Czy wiesz, w jaki uwalnianiu leku „ACC” ( „ACC”), kaszel? Instrukcje użytkowania informuje nas, że ten lek jest produkowany w dwóch różnych formach. Rozważmy je bardziej szczegółowo:

 • Lek „ACC” – Proszek (granulowany) przygotowywanie roztworów przeznaczone długości. Ten lek należy przyjmować tylko w środku. Torba 3 gramów proszku może zawierać 200, 100 lub 600 mg acetylocysteiny. Karton jest opakowanie 10, 6 lub 20 worków.
 • Lek „ACC” – tabletki musujące. Z aluminium lub kartonu rury może wynosić 20, 10, 100 lub 50 sztuk. Jedna tabletka zawiera 600, 200 lub 100 mg acetylocysteiny. Jeśli chodzi o składniki pomocnicze, a następnie ich obejmują bezwodnik cytrynowy, wodorowęglan sodu, kwas askorbinowy, mannitol, bezwodnik laktozy, cytrynian sodu, jeżyna aromatyzujący i sacharyna.

Farmakologiczne działanie leku

Co jest środkiem „ACC” ( „ACC”), kaszel? Instrukcje użytkowania stwierdza, że jest to mucolytic lek. Ponieważ struktura cząsteczki w acetylocysteina grupy dostępne tiolową, powoduje zerwanie wiązań dwusiarczkowych mukopolisacharydów (kwasowy) plwociny. W wyniku oddziaływania lepkości śluzu pacjenta znacznie się zmniejsza.

Oglądane lek ma działanie mukolityczne, a także ułatwia odkrztuszanie plwociny z powodu bezpośredniego wpływu na jego reologii. Narzędzie zachowuje swoją aktywność nawet w obecności ropnego śluzu.

Medycyna „ACC”, instrukcja jest przedstawiony poniżej, są bardzo często stosowane jako środek zapobiegawczy. W tym przypadku, to znaczne zmniejszenie częstotliwości i nasilenia zaostrzeń astmy u pacjentów z mukowiscydozą i przewlekłym zapaleniem oskrzeli.

Farmakokinetyka

Jakie są właściwości farmakokinetyczne leku „ACC”? Instrukcja nie zawiera takich informacji. Wynika to z faktu, że badania farmakokinetyczne leku nie zostały przeprowadzone.

Lek „ACC”: świadectwo

Uważany za lek przepisany następującymi odchyleniami:

 • ostre i przewlekłe zapalenie zatok;
 • choroby układu oddechowego, które towarzyszą przez trudnootdelyaemoy formacji i lepkiego śluzu (na przykład oskrzeli, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza, obturacyjne zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, astma i zapalenie oskrzelików);
 • zapalenie ucha środkowego.

Przeciwwskazania

Jeśli istnieją jakiekolwiek odchylenie w żadnym przypadku nie powinien być przepisywany lek „ACC” (proszek i tabletki musujące)? Przeciwwskazania do stosowania tego narzędzia są następujące stany:

 • siedzą krwi;
 • wrzód 12 wrzód dwunastnicy i żołądka (zwłaszcza w ostrej fazy);
 • krwotok płucny;
 • w trakcie ciąży;
 • Nadwrażliwość substancji czynnej;
 • podczas karmienia piersią.

Należy również zauważyć, że ten lek ostrożnie wyznaczyć pacjentów z żylakami) (żylaków przełyku, choroby nadnerczy, nerek i / lub niewydolność wątroby.

dozowanie

Jak należy stosować „ACC” kaszel? Instrukcje użytkowania znajdują się następujące instrukcje w tym zakresie. Młodzieży i dorosłych, jest podawany w dawce 200 mg trzy razy dziennie. Dzieci w wieku od 6 do 14 lat, lek należy przyjmować z 100 mg trzy razy dziennie. Dzieci od 2 do 5 lat lek przepisywany 1 tabletki (100 mg) dwa razy dziennie. Z tego odrzucenia jak mukowiscydoza, dziecko starsze niż 6 lat są 2 tabletki leku (100 mg) trzy razy dziennie. Jeśli chodzi o dzieci w wieku od 2 do 6 lat, muszą brać leki, 100 mg cztery razy dziennie.

Pacjenci o wadze ponad 30 kg na mukowiscydozę, możliwe jest zwiększenie dawki do 800 mg dziennie.

Podczas przeziębienia krótkoterminowy charakter od czasu trwania terapii przedstawiony lek jest 5-7 dni. W mukowiscydozie i przewlekłe zapalenie oskrzeli oznacza, że trzeba użyć dłuższego czasu (aby zapobiec zakażeniu).

Jak należy stosować leku „ACC 200”? Instrukcja mówi, że lek powinien być stosowany jedynie po posiłku (aby uniknąć negatywnego wpływu na błonę śluzową żołądka). Należy szczególnie podkreślić, że dodatkowe płyny zwiększa mukolityczne działanie leku.

Przed użyciem, tabletki musującej powinien być rozpuszczony w pół szklanki zwykłej wody. Roztwór końcowy powinien być natychmiast. W wyjątkowych przypadkach można pozostawić na 2 godziny.

przedawkować

Gdy zamierzone lub błędne przedawkowania pacjent ma objawy, takie jak wymioty, bóle brzucha, biegunka, zgaga i nudności. Do tej pory, wszelkie poważne i zagrażające życiu działania niepożądane były obserwowane.

interakcji

Co się stanie, jeśli w tym samym czasie brać żadnych leków i oznacza „ACC”? Eksperci gości powiedzieć, że leczenie skojarzone może powodować szereg działań niepożądanych. Rozważmy je trochę dalej.

Przy jednoczesnym stosowaniu acetylocysteiny i innych leków przeciwkaszlowych może być niebezpieczne dla zdrowia stagnacji śluzu (z powodu tłumienia odruchu kaszlu).

Podczas jednoczesnego podawania nitrogliceryny i acetylocysteiny jest prawdopodobne, aby zdobyć pierwsze działanie rozszerzające naczynia.

Acetylocysteina oznaczone synergizm z jednoczesnym stosowaniu leków rozszerzających oskrzela.

Acetylocysteina jest zdolna do zmniejszania absorpcji penicyliny, cefalosporyny i tetracykliny. Dlatego muszą one być spożywane przez 2 godziny, po otrzymaniu pierwszego.

Acetylocysteiny nie jest kompatybilny z takimi jak antybiotyki „penicyliny erytromycyny”, „” „” „cefalosporyny tetracyklina” i „amfoterycyna B”, a także enzymów proteolitycznych.

W momencie kontaktu z gumą acetylocysteina i siarczków metali, są utworzone, które mają charakterystyczny zapach.

Przestrogi

Kiedy obturacyjne zapalenie oskrzeli i astma oskrzelowa raportowania lek powinien być stosowany ze szczególną ostrożnością. Wymaga to systematyczną kontrolę obturacji oskrzeli.

Jeśli po zażyciu leku u pacjenta wystąpią działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku pieniądze i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

Po rozpuszczeniu dowolną formę leku zaleca się użycie szklanej miski. Jest to konieczne, aby uniknąć kontaktu z gumą, metali, tlenu i pierwiastków łatwo utleniających się.

W leczeniu pacjentów z cukrzycą Należy zauważyć, że jedna tabletka musująca odpowiada 0,006 XE.

Aktualne informacje na temat negatywnego wpływu leku (w zalecanych dawkach) na zdolność prowadzenia pojazdów i wykonywania innych czynności wymagających szczególnej koncentracji, nie.

Okres trwałości i przechowywania metody

Uważany za lek należy przechowywać w suchym i niedostępnym dla małych dzieci. W tym przypadku temperatura nie powinna być wyższa niż 25 ° C, Okres przechowywania leku wynosi trzy lata. Po tym czasie, stosowanie leków jest zabronione.

Po zażyciu tabletki musującej z tworzywa sztucznego lub z aluminium rurki powinny być szczelnie zamknięte.

Cena i analogi narkotyków

Cena tabletek „ACC” mogą być różne, w zależności od sieci aptek, jak również dopłaty na towary. Jednak średnio taki lek kosztuje około 75-150 rubli rosyjskich. Cena granulowany proszek podobny do tabletek musujących.

Co można uznać za środek do wymiany? Łańcuch apteka posiada ogromną liczbę analogi narkotyków i leków o podobnym działaniu (wykrztuśny, mukolityczne). Wśród najbardziej popularnych pragnie podkreślić następujące leki: "Atsestin", "acetylocysteina", "Tydzień Go EkspektoMed", "Mukobene", "Mukomist", "Mukoneks", "H-AC-Ratiopharm", "Fluimucil", "Ekzomyuk 200" "Atsestad", "Lasolvan", "Ambrobene", "ambroksol", "Mukosol", "Bronkatar", "Solvin", "bromoheksynę", "Gedeliks", "Mukaltin", "Prospan", "Stoptussin" " Ascoril "" Linkus „i inne.

Opinie o placówce medycznej

Teraz, gdy wiesz, co „ACC” analogi narkotyków są i po jakiej cenie. Tabletki i proszki do sporządzania roztworu, a skutecznie sprostać zadaniu. Jest to opinia podzielana przez większość pacjentów. Lek jest szybko traktuje ostre i przewlekłe zapalenie zatok, i innych chorób układu oddechowego. Dzięki niemu i lepkie plwociny łatwo odchodzi od oskrzelach, co znacznie poprawia stan chorego.

Trudno nie zauważyć faktu, że narzędzie jest uważany nie tylko bardzo skuteczny, ale również stosunkowo niski koszt. Fakt ten jest bardzo zadowolony pacjenci, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup drogich leków.