464 Shares 1347 views

Jak zostać programistą bez pomocy

Jeśli jesteś zainteresowany przynajmniej marginalnie w naukach takich jak programowanie, to śpieszę pogratulować! Masz szansę stać się jedną z najlepiej opłacanych specjalistów na świecie, z utworzeniem sposób można przejść na własną rękę. Najważniejsze – to zainteresowanie pracą i wielkim pragnieniem. Tak, jak zostać programistą?

Oczywiście, istnieje możliwość, aby pójść na studia do odpowiedniej specjalności. Ale! To jeszcze nie znaczy, że w przyszłości będzie można stać się wielkim profesjonalistą. W tej pracy, wiele niuansów. Najważniejsze jest to, że jest to nauka, jak programowanie, nigdy nie stoi w miejscu, jest ona stale ewoluuje. Może się zdarzyć, że skończył szkołę, a wiedza, że nie uzyskano, nikt nie potrzebuje … Zwłaszcza teraz nauka jest zbyt wysoki, nie każdy może sobie pozwolić na luksus studiowania na uniwersytecie.

Zwróćmy się do innego planu. Jak zostać programistą siebie? Tak, tak. Wszystko w porządku! To jest ich własne. Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo trudne zadanie, ale w rzeczywistości jest to dużo łatwiejsze.

Najważniejszą rzeczą jest pragnienie. To wszystko. Jeśli masz interes w programowaniu, a masz chęć rozwijać, iść do przodu.

Na początku swojej drodze każdy przyszły programista musi dokładnie określić, co chce i co on naprawdę podoba. Konieczne jest, aby zidentyfikować konkretny wąski obszar, który jest naprawdę interesująca. Oczywiście, trzeba najpierw nauczyć się podstaw programowania, ale z silnym pragnieniem, aby dowiedzieć się, że nie będzie dla was trudne.

Aby odpowiedzieć na pytanie „jak zostać programistą od zera”, to do zrozumienia niż nadal zaangażowany w tych ludzi. Zaczynajmy:

  • Tworzenie stron WWW;
  • wdrożenie oprogramowania dla urządzeń mobilnych;
  • Programowanie różnego rodzaju kontrolerów;
  • rozwój gry;
  • tworzenie programów dla komputerów stacjonarnych;
  • pracować na sztucznej inteligencji;
  • projektowanie baz danych i pracę z nimi.

Teraz, kiedy już wiesz, obszar pracy, można zbliżyć się do tematu, jak zostać programistą.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać obszar, który Cię najbardziej interesujący. Odbywa się to w celu ułatwienia określenia głównego języka programowania, z którymi będziemy pracować w przyszłości.

Kolejnym krokiem dla tych, którzy myślą o tym, jak stać się programista, będą uczyć się samodzielnego poszukiwania informacji. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ nie będzie to bardzo trudne do uchwycenia nawet podstaw zawodu.

Ponadto, powinien zacząć szukać odpowiedniej literatury. Po zaprogramowaniu obejmuje nie tylko język, ale także różnego rodzaju technologii, które będą również wiedzieć. Należy uczynić dla siebie rodzaj nauczania. Najpierw trzeba nauczyć się teorii, ale bez praktyki nie ma sensu nawet zacząć pracę. Praktyka ta jest konieczna po każdym pokryte materiałem. To jest bardzo ważne. Bez praktyki w programowaniu nie będzie działać.

I ostatni etap w realizacji programu. Wymyślić jakiegoś użytecznego oprogramowania i od razu zabrać się do jego rozwoju.

Jak zostać programistą, rozumiemy. Nie tak trudno, jak się wydaje. Najważniejsze – jest dostępność wolnego czasu i wielkie pragnienie.