176 Shares 3812 views

Wymiana płyty głównej. fundacja

Wszelkie laptop lub komputer osobisty nie jest niepodzielna jednostka, i składa się z różnych bloków funkcjonalnych. Czasami doprowadza się do przykładu analogii z projektantem dzieci jest całkiem do przyjęcia.

Podstawą do podłączenia wszystkich elementów razem, jest płyta lub płyta główna. Można powiedzieć, że bez niej nie ma komputera. Nietrudno się domyślić, że wymiana płyty głównej – to stosunkowo skomplikowana operacja, wymagająca opieki i realizacja pewnych zasad. Jednakże, z wystarczającą dokładnością, że praca może produkować każdy.

Osoba, która niewiele wie o komputerach, mogłoby się wydawać, że wymiana płyty głównej jest stosunkowo rzadkie działanie. W rzeczywistości, istnieją trzy główne powody:

– potrzeby wymienić uszkodzoną płytę główną na nową

– pragnienie, aby uzyskać dostęp do dodatkowych ustawień;

– całkowita zmiana platformy.

Zatrzymajmy się na każdy z tych punktów. Będąc złożonym produktem elektronicznym, płyta zawiera kondensatory. Pochodzą one w kilku rodzajach: klasycznym „beczki” z elektrolitu wewnątrz i na stałe. Były mieć większą pojemność, a tym samym są mniej kosztowne, więc niektórzy producenci płyt głównych używać tego symbolu. W efekcie koszt produkcji może być znacząco zmniejszona. Jedyną wadą kondensatorów elektrolitycznych – ich krótkiego życia (w porównaniu do stanu stałego). Nadmuchany przez napięcie znamionowe, niskiej jakości elektrolitu, wysokie temperatury otoczenia, suszenie – wszystko to prowadzi do tego, że kondensatory na fali płyty i przestaje wykonywać swoje funkcje. Mogą one być zastąpione przez przywrócenie wydajności. Ale jeśli awaria jest powtarzane, może to rozwiązać problem, wymiana płyty głównej. Zwłaszcza modele z solidnych kondensatorów są bardziej technologicznego i pozbawiony tych wad (choć ich pojemność jest niższa).

Innym powodem, z powodu których wymiana płyty głównej może wymagać – nową funkcję. Wiele procesorów pozwalają na zwiększenie jego częstotliwości pracy, tak zwane „prześladowanie”, które nie mogą pozostać niezauważone przez fanów wymagających szybkiego aplikacje wykonanie obliczeń matematycznych. Przyspieszenie jest również możliwe dla modułów pamięci. Ponadto, niektóre procesory zawierać nieaktywne rdzenie, które mogą być aktywowane przez wprowadzenie żądanego opcję w systemie BIOS płyty. Jeśli opcja nie jest aktywować żądane funkcje i wspierać ich sprzętu, konieczne jest uciekanie się do wymiany płyty głównej.

I ostatni powód – decyzja o zakupie nowego procesora, który ta płyta nie może pracować.

Wymiana rozpocznie się odłączyć od starej płyty głównej wszystkie pętle (jak interfejsu i zasilania). Następnie usuwany z organizmu wszystkich elementów, które utrudniają demontaż. Może to być karta rozszerzeń, zasilanie. Odkręcić śruby, płyty mogą być usunięte. Następnie, usunięcie systemu chłodzenia oraz procesor. Wyjmij moduły pamięci.

Płyta instalacji nabył podstawienie prowadzi się w odwrotnej kolejności poczynając od centralnego procesora. śruby mocujące są przykręcone do specjalnej tulei, przez co pozostawia lukę między płytą a obudową. W związku z tym, należy najpierw upewnić się, że wkręca tulei oraz otwarcie nowej płyty meczu. Jeśli tak nie jest spełniony, to zmienić ich pożądanych otworów w metalowej obudowie. Czasami zamiast śruby stosowane plastikowe klipsy, będą również potrzebne do naprawienia. Potem zamocować w obudowie. Zaleca się przy krawędziach płyt i gniazd pamięci umieścić gumką (gumka) – to zapobiec nieuniknione odkształcenia połączeń. Połączyć wszystkie pętle są wykonywane zgodnie z instrukcją do płyty.