430 Shares 3954 views

Jak zostać doradcą w obozie? obowiązki doradcy

Wiele przynajmniej raz jako dziecko poszło do obozu letniego. Większość, choć nie wszystkie pozostały pozytywne wrażenia. Nie dziwi fakt, że coraz starsi, niektórzy mają tendencję do powrotu do obozu, ale jako doradcy. Jak ty to robisz? Jak zostać doradcą w obozie? I jakie cechy trzeba mieć do obsługi tego zadania?

Dlaczego doradcą?

Praca z dziećmi może być inna. Psycholog, lekarz, wychowawca w przedszkolu, nauczyciel w szkole, sportowiec trener, animator. Wszystkie te zawody mają różne zalety i wady, jego specyfikę i, oczywiście, będą one interesujące dla różnych ludzi. Ale jest aktywność w pewnym stopniu łączy to wszystko – „doradcą w obozie” pracę To pozwala uzyskać całkowicie unikalne doświadczenie w nieformalnej komunikacji z dziećmi, nauczyć się dogadać z nimi, zrozumieć je i znaleźć się w każdym podejściu. W ich przykład, możemy dowiedzieć się, jak tworzyć relacje między ludźmi, i będzie to przydatne, na przykład, socjologowie. Między innymi, jest to bardzo ciekawy zrobić, co pozwala skompensować brak wiedzy o jakimś ogromnym magazynie entuzjazmu. Ale jak stać się doradcą w obozie?

Niezbędna wiedza i jakość

Przede wszystkim, jest to prawdopodobnie charyzma. Jest to niemożliwe, aby dobrze wykonywać obowiązki liderów, nie wiedząc, jak zainteresować dzieci, zdobyć ich lokalizację i miłość. Ponadto, jest to odpowiedzialność. Praca „na wychowawca kolonijny” zakłada stały nadzór nad dziećmi, które jednak nie oznacza twardy limit dla autoekspresji.

Konieczne jest również, aby posiadać szereg zalet. Odpowiedź obóz doradca musi zawierać słowa takie jak „tolerancja na stres” i „zdolność do znalezienia podejście do różnych znaków.” Niezbędna i podstawowa wiedza z zakresu pedagogiki i konfliktów. Mówi się, że podczas gdy edukacja specjalistyczna jest pożądane, ale nie jest to konieczne, ponieważ można podjąć specjalne kursy, które dadzą wszystkie niezbędne informacje.

Istnieje bardzo ścisłe reguły dla tych, którzy są zainteresowani staje się doradcą w obozie. Wnioskodawca musi być pełnoletni i mieć książkę sanitarnej. Jest mało prawdopodobne, że będą rodzice, którzy są gotowi powierzyć swoje dziecko do kogoś, kto sam nie jest jeszcze pełnoletni zgodnie z prawem. Pocieszenie dla tych, którzy nie są przechowywane do 18, ale tak naprawdę chce dostać podobne doświadczenia, może służyć jako okazję do pracy asystenta doradcą, te wymagania wiekowe są mniej rygorystyczne.

Jak się zgłosić?

Co do zasady, na długo przed rozpoczęciem letnich wakacji w kolegiach nauczycielskich rozprzestrzeniać wszystkie niezbędne informacje na temat sposobu, aby stać się doradcą w obozie. Ci, którzy nie mają nic wspólnego ze stopniem dzieci, znajdzie swoje kontakty. Można to zrobić kontaktując się z obozu z wyprzedzeniem przez telefon lub znalezienie reklamy na stronie rekrutacji. Oczywiście, inny sposób – do tworzenia CV wskazujący żądaną pozycję, ale prawdopodobieństwo wywołania z podaniem kompleksów wypoczynkowych dla dzieci jest minimalny.

nie rozpaczaj, jeśli można dostać na początku lata nie stało. Dość często zadanie otwarte w lipcu i sierpniu, kiedy ktoś się zmęczy po prostu służyć jako doradcy lub odejścia z pracy z powodów osobistych. Dlatego konieczne jest, aby monitorować rynek pracy w pożądanym segmentu w całym sezonie. Ale, oczywiście, lepiej jest zrobić wszystko z góry i bez pośpiechu. Następnie, może to być nawet wybór, aby przejść do morza lub zatrzymać się, na przykład, w środku pasa.

cła

Przed staje się doradcą w obozie, trzeba zrozumieć, że ta praca polega. W rzeczywistości, ta komunikacja pokój i wsparcie dla dzieci. W rzeczywistości, trudno się wakacje, nawet jeśli Obóz położony jest nad brzegiem ciepłego morza. To jest prawdziwa praca, aby to samo trudne. Doradcy są zaangażowane głównie w pracy wychowawczej i organizacyjnej: monitorowanie czystości pomieszczeń i zorganizować sprzątanie, pomoc personelu obozu, biorą udział w planowaniu i realizacji różnych działań zarówno na poziomie jednostki, jak również w całym obozie. Ponadto, jest to doradca odpowiedzialny za dzieci, gdy są poza granicami. Na ogół związek między administracją i wczasowiczów. Ale formalnie.

W rzeczywistości, lider może stać się de facto lider grupy, osoba, której każde dziecko pójdzie zapytać o poradę lub podziel się swoimi przemyśleniami. To zależy od człowieka, co będzie reszta dziecko: matowa lub nasycone. Nawiasem mówiąc, jednym z zadań doradcy jest prześledzenie psychologiczny klimat w grupie. Ci, którzy nie dogadują, konieczne jest, aby rozstrzygnąć, i vice versa. W związku z tym, zanim stał się doradcą w obozie, trzeba pomyśleć, czy mogę poradzić sobie z obciążeniem.

kariera

Oczywiście, tylko pracować z doświadczenia wiedząc, że nie ma perspektyw w tej dziedzinie nie jest zupełnie nieciekawe. Ale to nie jest prawda. Nawet doradców jest nadzieja dla rozwoju kariery.

Po pierwsze, powiedzmy, że praca w tej pozycji mogą być użyte w doświadczeniu nauczania, które mogą mieć istotne znaczenie przy obliczaniu emerytury.

Ponadto, nie ma takiej pozycji jak „head doradcy”, zwykle w szkołach, a nie w obozach, który jest jeszcze bliżej do pracy nauczyciela. Przewaga nad nauczaniem w tym przypadku jest to wymóg wyższego wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Starszy lider zajmuje się ogólną organizację procesu kształcenia i wszechstronnego rozwoju uczniów, a także ich kontroli bezpieczeństwa.

Z biegiem czasu, oczywiście, można przejść na jeszcze wyższy poziom. Po otrzymaniu odpowiedniego wykształcenia, można kontynuować karierę nauczania, łącząc ją z wykształcenia. Wybór zawodu zależy od wielu czynników, a lider – wielka próba do samostanowienia, która oceni ich wytrzymałość i zdolność w pielęgnowaniu następnej generacji oraz rozwój ich talentów.

zawody pokrewne

Nie zapominaj, że praca „doradcą w obozie” – głównie pedagogicznych, edukacyjnych. Zakres działalności związanej bliski kontakt z dziećmi jest wystarczająco szeroki. Dlatego, nawet jeśli nie można znaleźć doradcę, można jeszcze znaleźć sposób, aby robić to, co lubi. Nauczyciel, wychowawca, opiekun, opiekunki – Oczywiście, te zawody nie są w ogóle podobna do tego, co nauczyciele są zaangażowani w obozach dla dzieci, choć nie zawsze wymaga specjalnego wykształcenia, ale pomagają znaleźć swoje powołanie.