491 Shares 7944 views

CSS: font kolor, styl, wzór, rozmiar

Programowanie – lustro: na początku było słowo, a nie odbija. I bardzo szybko trzeba było „zmiana”: najpierw lustro, to słowo … W tym momencie, kaskadowych arkuszy stylów – jest dobrze, ale dlaczego tak długo to szło na myśl dewelopera? CSS – to wszystkie te same czasy array era programów komputerowych, ale tylko w innej perspektywie. Nawet wtedy, gdy masy stać asocjacyjne rewolucja nie jest.

Strona internetowa – to tagi HTML znaczników, które można przypisać do określonego stylu lub stylu identyfikator klasy. Pierwszy raz można definiować i przypisywać do niczego potrzebne dużo czasu, a druga należy do danego elementu.

Ogólna logika opisu stylów

Zgodnie z tradycją, styl jest umieszczony w CSS-pliku, ale może być przypisana do konkretnego elementu w swoim atrybutem stylu. Styl mogą być tworzone w dynamice narzędzi JavaScript. Szczególne znaczenie nie jest opisany, na przykład, za pomocą kolorów CSS czcionki, jej wielkości, zestaw słuchawkowy, tło pod nim i tak dalej. Opis styl lokalizacja jest ważna w kontekście, zwykle dwie idee: im później opisane, więc jest to wyższy priorytet, a jeśli opisane w elemencie, to nie ważne !. Ostatni nagrany jak to jest, wyraźnie określa priorytet.

Zastosuj styl, na przykład, pewien kolor czcionki zmiana koloru, może być wszędzie i wszystko. Powstaje pytanie, w jaki sposób reagować na nią w przeglądarce podczas demontażu wszystkich stylów razem. Ile on wydać na tego procesora?

Idealnie, kolor czcionki należy wskazać tylko raz – to klasyczny. Zastanów się do prostego opisu pary, a potem kolejny i kolejny … Oczywiście, można. Jest to modne, ale praktyczne.

Przykład ogólną logikę

Po prostu zależy od koloru CSS dla wszystkich trzech elementów, to jest możliwe, aby uzyskać co najmniej trzy długie obracających problemy:

# Ele1, # Ele2, # Ele3 {
POZYCJA: bezwzględne;
left: 20px;
top: 14px;
color: red;
}

# Ele2, # Ele3 {
left: 90px; // zmienić CSS współrzędnych horyzontalnych
Kolor: żółty; // zmienić kolor czcionki w CSS
}

# Ele3 {
top: 114px; // zmienić CSS współrzędna pionowa

Kolor: zielony; // po raz kolejny zmienić kolor czcionki w CSS

background-color: jasnoszary; // kolor CSS text kulminacyjnym zmieniło, ale to nie jest obecny w # Ele1 i # Ele2; Stanowisko również zmienić, ale to się zmieniło w # Ele2 a nie jak tutaj

}

Teraz musimy pamiętać, że wszystkie z tych trzech elementów jest zdefiniowana gdzieś, a także w przypadku zmiany kolorów reprezentacji właściciela strony, deweloper będzie musiał pamiętać nie tylko o kolor, ale także o pozostawionych zasad i góry, a nawet zmienić kolor podświetlenia tekstu nie należy zapominać.

Nie wszyscy deweloperzy są czczone wymóg CSS: Styl ID – tylko jeden element, a styl klasa – wiele tagów, poza ostatnim możliwym momencie w znacznikach jak przymiotniki:

  • ustawić kolor czcionki w CSS – klasy groundColor stylu;
  • określić rozmiar czcionki – klasa size15;
  • zestaw pozycji – klasa PlaceUp.

Oczywiście, stosowanie identyfikatorów, zwłaszcza gdy należą one do tego samego elementu znakowania, klasy top dziesięć stylu, pomalowane w różnych kombinacjach setek elementów strony. Ale wszystko ma swój cel logiki.

Deweloper po prostu musi poprawnie uwzględniać: nawet jeśli kolor czcionki HTML, CSS oferuje ciężko opisać, elastyczność ogólnej struktury opisów – to jego praca.

Oczekiwany wynik zastosowania wspólnej logiki

Nowoczesne przeglądarki są wygodne z dużą ilością plików typu i wielkości. Jednak, projektowanie, w szczególności poprzez CSS, pokolorować całą stronę, należy zawsze myśleć o rozsądnym wystarczalności. Nie wszystkie zasady stylu „tani” wygląd w aplikacji. Proste lakoniczny wpis: * {color: white;} – z pewnością piękne, ale to dotyczy wszystkich elementów na stronie, bez wyjątku.

Wszystkich zasad, które jest wyposażone w CSS, co najważniejsze:

  • styl – klasa, a następnie nazwa zaczyna się od „”
  • styl – identyfikator, a jego nazwa zaczyna się od znaku „#”;
  • w pozostałych przypadkach – plakietki lub coś specjalnego

Pozostała część opisu idei stylów (właściwości dziedziczenia pokrywają się priorytety, pozycję rzędu i tym podobne. D.) należy stosować inteligentne i ściśle konieczne.

Przeglądarka zawsze brakuje, nie rób w opisie, tak że specjalne niespodzianki nie będzie. Jeśli coś nie było w odpowiednim miejscu lub ustawić kolor czcionki w CSS nie jest to możliwe, w związku z tym, w stylu błędu.

nieoczekiwane możliwości

nie powinny być nadużywane stylów, takich jak * {left: 124px; } lub

olu ol olu ul ul ul ul ol {margines dnie: 0; }
IMG {graniczne: 0; }

Chociaż jest to trudne do wykonania nawet początkujący programista użyć CSS, jak są. Zawsze w rozwoju dowolnym miejscu, nawet idealnie prosta składnia CSS daje nieoczekiwane problemy. Jeśli bezpośrednie wysiłki do prawidłowego wykorzystania składni, ale zastosowanie funkcjonalności JavaScript jest jednak nowe i nieoczekiwane możliwości pozwoli uniknąć monotonii tworzenia identyfikatorów dla każdego elementu lub monitorować korzystanie z różnych stylów i klas.

CSS – to nie tylko plik stylu, który jest podłączony do strony poprzez link tag lub dodaje do niej za pośrednictwem tagu stylu. Możliwe jest również, aby utworzyć styl w locie lub zmodyfikować istniejący.

Za pomocą CSS, kolor czcionki można zrobić programowo. Jak również od wielkości i położenia, marże. Strona internetowa – Nie jest celem, aby zastosować wiedzę w CSS, HTML, PHP lub JavaScript efekty flash.

Web zasób – to przede wszystkim informacji oferowanych w określony sposób. Dlatego CSS jest najlepiej widoczne w dynamice przez pryzmat tego, jak to jest możliwe, aby tworzyć, gdy strona jest jeszcze na serwerze (nie jest dostępny w PHP w momencie gdy przyszedł gość witryny, a nie deweloper w czasie, gdy był rozwijającym witrynę), pożądany stylów konkretny tekst dla odpowiedniej treści lub utworzyć klasę stylu lub identyfikatora w locie jak strona działa, gdy patrzy na konkretnego użytkownika.

dynamika statyczne

Nie zawsze powinniśmy pisać Elegancki kod JavaScript, aby dynamicznej zawartości oraz jej konstrukcja – odpowiednią zawartość. Czasem wystarczy prawidłowo korzystać z dostępnych możliwości. W szczególności poprzez zdefiniowanie CSS kolor czcionki reguły początkowo statyczny, można ukryć tę regułę (ukryty) i wizualizować różne (widoczne).

Tutaj, głośnik nie wymaga algorytmu:

// aby podświetlić przycisk wejścia na stronie internetowej
Funkcja scfWelcomeOver () {
document.getElementById ( 'scDocxNamePiP') style.visibility = 'widoczny' .;
}

// ukryć przycisku INPUT na stronie internetowej
działać scfWelcomeOut () {
document.getElementById ( 'scDocxNamePiP') style.visibility = 'ukryte' .;
}

CSS oferuje własną dynamikę: Blok, przezroczyste elementy, różne przykłady wykonania nakładek, wyświetlacze, blaknięcie kolorów. W CSS, kolor czcionki mogą być wykonane nawet tak, że nikt nie reguła stylistyczna nie jest przewidziane.

Dynamiczna zawartość wyświetlacza

Jeśli nie było żadnych dogmatów, być może nie byłoby postępu. Po prostu nie jak to było do walki. Hypertext przyniósł na świat wiele dogmatów. Jest to czas, aby zwrócić uwagę na nich, aby rozpocząć tworzenie witryn w sposób pragmatyczny i praktycznym stylu.

Początkowo jest strona (P), niektóre treści (K), wszystkie tagi na stronie są opisane w arkuszu stylów (S). Nie jest to nowa strona forma P za pośrednictwem PHP lub Perl na serwerze, wybierając K z bazy danych. Istniejący arkusz stylów S nastąpi automatycznie. Jednak K może być zmieniony, a w większości przypadków taka zmiana pociąga za sobą potrzebę innych stylów, czyli S +.

Na przykład, klient powiedział: „Witryna opisuje życie Moskwie, będzie wyglądać lepiej, gdyby teksty informacyjne są urządzone w stylu” ZaZavtrakom „opisując nocnego gwaru w stylu” Las Vegas «oraz artykułów na temat postępu naukowego i technologicznego w stylu» ModernTehno ' ". Ale jeśli robimy S na trzech z tych opcji, nie ma gwarancji, że klient nie będzie miał pomysł, aby zbiór artykułów „Aktualności”, „wakacje”, „Praca», «CSS / HTML» Bonus «HozyaykeNaZametku».

Inne podejście bardziej praktyczne. Niezależnie od kategorii wyrobu zawsze istnieje treści, które mogą być malowane w określonym kolorze. Tu, w tym miejscu jest dość rozsądny pomysł: Szczegółowe K, jeszcze na serwerze, aby wygenerować odpowiedni S, a przeglądarka będzie wymagać P, będzie on uzyskać właściwą treść w odpowiednim luzem.

Dynamiczny styl JavaScript

Minimum, chociaż bardzo efektywne rozwiązanie – aby wykonać stylizację bezpośrednio w przeglądarce klienta. Po pierwsze, to odciąża serwer – nie będą musieli spędzać czas na tworzeniu stron hipertekstowych i plików styl dla niego.

Po drugie, odpady naturalne czasu w przeglądarce będzie stworzyć efekt, że strona jest zajmowany przez przedsiębiorstwa i aktywnie wspiera dialog z odwiedzającego: wciąż nie zobaczyć zawartość w masie, w związku z tym, że chciałby spójny i przemyślany wyjścia informacyjnego.

Po trzecie, to pozwala programiście zapewnić mechanizm odwiedzających treści w tym stylu, w którym jest on wygodny. To nie jest jeszcze ktoś.

W celu realizacji tego pomysłu, trzeba zaimplementować mechanizm do tworzenia elementów stylu natychmiast po załadowaniu strony, a także w trakcie jego eksploatacji. Nowoczesna strona – to AJAX w określonej formie. To nie jest trudne do przeprowadzenia tworzenie stylów bezpośrednio w procesie tworzenia drzewa stron. To proste, niedrogie i skuteczne, ponieważ zawartość jest wraz z jego rejestracją.

To nie jest to sprzeczne z nowoczesną tendencję do oddzielenia prezentację danych z przetwarzania wykonywane na danych i pozostawiając na wyświetlaczu.

CSS jako składnik aktywny

Hypertext przyniosła wiele dobrego, ale tylko niewielka część naturalnego informacji został pomyślnie sformalizowane, były narzędzia i doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości HTML, XML, CSS dokumentów. Nie jest to problem, aby sformalizować nowe ilości informacji i zmienić już wcześniej.

W stosunku do CSS, proces ten jest aktywowany w zupełnie innym kontekście. Wbudowane narzędzia w JavaScript, umożliwiające „w locie” do tworzenia elementów i stylów elementów nie przewidzieli taką możliwość, a twórcy PHP, w szczególności, uważa się, że zajmuje się wyłącznie tworzeniem stron HTML.

Zarówno pierwszy jak i drugi pozwala zrobić style programowania. Ten nowy kierunek w dziedzinie technologii informatycznych. Style rzeczą znacznie bardziej formalny niż XML lub HTML, zasady są bardzo proste. Styl jest zawsze obecne w informacjach, bez względu na sposób naturalny to było.

programistów baz danych rejestracja zaangażowane są zawsze o wiele bardziej sformalizowanych sektorach, ale CSS motyw – to bardzo proste zadanie, ale jakoś nie dostać się do pola widzenia procesu rozwoju.

Na dogmat w zakresie programowania

Jak góra lodowa, dogmat nie może długo połacie marszcząc informacji. Dotychczasowe doświadczenia musiały skoncentrować się nie tylko w formacie HTML i CSS-norm, narzędzia do pracy z nimi, deweloperom wiedzy.

Proste zadanie – aby poprzez CSS kolor czcionki – znalazła doskonałe rozwiązanie. Zasady, składni, logiki i komfort są niepodważalne. Ale nawet gdy czcionka faktycznie nie mają wiele kolorów dla praktyki, zbyt wiele nie jest konieczne, a nawet dla celów rzeczywistości wirtualizacji nie musi cały nagromadzony „siła» HTML i CSS, przychodzi czas, kiedy sytuacyjny wiedza przejść do powielana i wyświetlane doświadczenie i narzędzia do tworzenia naturalnych stylów treści.

Jak to będzie, nie może być do końca jasne, ale proces jest już w toku, oczywiście.