545 Shares 2541 views

Jak sprawdzić kamerę w środowisku systemowym?

Wraz ze wzrostem prędkości dostępu do Internetu oraz z powodu niższych taryf dostawców ostatnio jak zawsze, zwłaszcza oprogramowania popyt na stal do komunikacji wideo. Różne ICQ, realizuje proste Użytkownicy Rozmowa (typu CMC), ze względu na mały ruch zużywanej stopniowo przenosi się do platform mobilnych oraz na komputerach wszystkich silniejszy osiedlają Skype, agent z mail.ru usług i innych podobnych programów. W nich, oprócz możliwości odpowiadają wolno pełną telefonię, to znaczy, jeśli dwóch użytkowników ma kamery i mikrofonu, nie można mówić tylko z osobą, ale aby zobaczyć ją na ekranie. Jakoś niepostrzeżenie nadeszła przyszłość, dając wszystko wideofon. Od powszechnego wdrożenia tej technologii oddziela jeden krok: zwiększenie szybkości dostępu do Internetu dla wszystkich operatorów telefonii komórkowej.

Dla większości producentów notebooków dawna tradycja osadzone w swoich produktach kamery. Na tle całkowitego kosztu laptopa, jego cena jest prawie niezauważalna, ale korzyści – znacząca. Właściciel komputera może również wyposażyć swoje elektronicznego pomocnika takiego aparatu, to nabył oddzielne urządzenie. Tu i tam jest dobre pytanie – jak przetestować kamerę na laptopie i komputerze. W rzeczywistości, kupić „kota w worku” nie może sobie pozwolić każdy. Problemy z wymianą sprzętu nieprodukcyjnym, zwykle nie występują, ale co jeśli między sklepu i domu wiele kilometrów? Dlatego każdy użytkownik powinien wiedzieć jak sprawdzić kamerę internetową.

Jeśli laptop jest jasne – nie są już podłączone elementy aparatu do komputera, należy najpierw połączyć się. Współczesne modele są wyposażone w ich zwykłym złączem USB, więc na tym etapie żadne problemy.

Każdy, kto chce dowiedzieć się, jak sprawdzić aparat, nie trzeba go demontować, bo wynik powinien być widoczny na ekranie. Przede wszystkim, trzeba zainstalować odpowiedni sterownik (firmware, sterowniki). Zazwyczaj dysk dzieje z laptopem, masz wszystko, czego potrzebujesz. Ale nowoczesne aparaty sprzedawane oddzielne urządzenie zewnętrzne, które już dawno nauczyli się żyć bez tych sterowników. Przeciwnie, gdy po raz pierwszy połączyć system operacyjny Windows automatycznie instaluje sterownik urządzenia standardowe. Piękno tego rozwiązania jest bezsprzeczne.

Na forach często zadawane pytanie „Jak przetestować kamerę”, co wskazuje na znaczeniu. W rzeczywistości, wszystko jest proste. Po podłączeniu aparatu i, jeśli to konieczne, należy zainstalować sterownik może przebiegać na kilka sposobów, w zależności od wersji systemu operacyjnego. Można powiedzieć, że użytkownicy Windows XP szczęście, ponieważ rozwija XP, nie zapomnij o właścicieli kamer internetowych, w odróżnieniu od późniejszych wersjach.

Dowiedzieć się, jak sprawdzić kamerę internetową w systemie może nawet osób niezaznajomionych z komputerami. Po wykonaniu powyższych (powtarzam: fizycznie podłączyć urządzenie do portu USB i zainstalować sterownik), otwórz folder „Mój komputer”. «Urządzenie USB-wideo” będzie oznaczać, obok listy dysków. Po kliknięciu tej ikony, aparat włączy się, a obraz pojawi.

Pojawienie się Windows 7, i prawdopodobnie nowsze wersje, użytkownicy pozbawieni takiej możliwości. Innymi słowy, system operacyjny Win 7 odpowiedzi na pytanie „Jak przetestować kamerę” często jest zainstalowanie dodatkowych programów i lekarskie z ich pomocy. Najbardziej znanym – słynny Skype. W obecności Skype i aktywnego połączenia z Internetem, należy sprawdzić aparat w bardzo prosty sposób, uruchamiając wbudowaną funkcję testową.

Ponadto, istnieje inny sposób, choć jego możliwości są ograniczone. Aby go użyć, należy uruchomić edytor MS Paint (komenda „run – MSPAINT») iz menu wybierz «Ze skanera lub aparatu fotograficznego». Obraz z kamery co obraz zostanie wstawiony do edytora.