149 Shares 4441 views

Interface – postępującą innowacji w świecie technologii

Interface – koncepcja, która pojawiła się na stworzeniu pierwszych komputerów (PCS). Sam termin ma różne znaczenia, ale wszystkie one sprowadzają się do interakcji z ludźmi a technologią. W tym artykule omówimy trochę o historii różnych interfejsów, jak również czytelnikowi poznać ich indywidualne cechy.

Najbliższy koncepcja interfejsu do wszystkich użytkowników to zestaw narzędzi, które pomagają ludziom zarządzać laptop lub komputer.

Trochę historii

Każdy wie, że pierwsze komputery (PC) mają ogromne rozmiary, a tym samym bardzo mało pamięci. Aby wprowadzić dane wykorzystywane kart perforowanych. Byli paski papieru, na której zdeponowano otworów. Programiści wytwarzane we własnym zakresie. W tym celu, prostych improwizowanych narzędzi do wiercenia. Maszyna odczytuje liczbę i rozmieszczenie otworów, a tym samym w załadunku swojego „mózgu” najprostszych danych obliczeniowych. Nie nazywaj bardzo wygodny interfejs. To nawet jej brak, gdy patrzy się z nowoczesnym perspektywy. Jednak był to interfejs, choć bardzo prymitywne.

W latach 80. był to samochód, który ma proste systemy operacyjne oparte na wykorzystaniu linii poleceń. Napisany konkretnego polecenia, użyj go do uruchamiania programów. Ta metoda kontrolowania komputera było o wiele łatwiejsze niż pierwszy.

I wreszcie, ostatni do tej pory wynaleziono interfejs graficzny stał. Każdy z nas z powodzeniem używać go teraz. Jeśli wyjaśnić dosłownie, ten interfejs – to znane każdej klawiatury i myszy, które uruchamiają program w tym gier komputerowych, pracujących w różnych aplikacji i przeglądarek. Oznacza to, że za pomocą tych urządzeń peryferyjnych , możemy kontrolować komputer.

Skąd GUI?

Stiven Dzhobs (założyciel firmy „Apple”) zwrócił uwagę na pierwszych eksperymentów technicznych, przeprowadzanych za pomocą myszki (to było bardzo prymitywne i daleko od dzisiejszych okazów) i zaryzykowałem na używanie go w swoich pierwszych komputerów.

Zawodnicy po prostu skopiowana ta zasada zarządzania jest znacznie później, kiedy już sprawdził się. Dzięki tej polityki innowacji „Apple” spółka zdobyła rynek komputerowy świat w 90 lat. Ona i obecnie zajmuje pozycję lidera.

interfejs oprogramowania

Każdy system operacyjny ma własny oryginalny interfejs. W tym przypadku oznacza to, że połączenie instrumentów, które mają kontrolę nad menu. Najwygodniejszym wśród systemów operacyjnych interfejs Windows jest brane pod uwagę. Inni mają więcej wad w zarządzaniu i pozostają daleko w tyle w dekoracji i projektowania. Ponadto, nie każdy ma rosyjski interfejs.

Nie tylko są poszczególne systemy operacyjne. Każdy program, który gra, przeglądarka posiada własny interfejs. My, jako użytkowników tych programów, wybierz te, które przyciągają swoją wygodę w zarządzaniu, projektowaniu, urody. Jeśli interfejs jest źle rozplanowany program często idzie do kosza, nawet jeśli użyteczne. Dzieje się tak dlatego, że są z pewnością podobne, które są nieznacznie gorsze funkcjonalne, ale mają niedrogie i przyjazne dla użytkownika menu. Prawie każda osoba wybiera program oparty przede wszystkim na wygodę ich interfejsu.

Co mamy dzisiaj

Obecnie interfejs graficzny jest w nowy etap rozwoju. Jest szeroko i powszechnie zyskuje popularność technologię czujnika. Ludzie przyzwyczaili się do najnowszej generacji urządzeń mobilnych. Młodzi ludzie nawet zastanawiał się, jak ich rodzice czynili bez komunikacji mobilnej. Smartfony, tablety, monitory, telewizory, lodówki i maszyny myjące nawet mieć dotykowy panel sterowania.

Co jeszcze są interfejsy

Istnieje wiele innych wartości spowoduje „interface” termin. To jest inny sposób na wejście i wyjście danych, informacji. Jeśli wystarczy spojrzeć na tylnej ściance komputera, można zobaczyć wiele łączników służą do łączenia różnego rodzaju urządzeń do niego. Banalne, ale to wszystko – interfejsy mają różne cele. To samo złącze YUSB jest interfejs YUSB. Służy jako środek „komunikacja” dysków PC flash, modemy, telefony, dyskach twardych, zewnętrznych dysków twardych, drukarek, a także ogromny wielu innych urządzeń.

Wnioskujemy nasz opis pojęcia „Interface” jest nadal jednym ze znaczeń tego terminu. Dzisiejsze języki programowania mają specjalne metody, które nazywane są „interface”. Służą one jako rodzaj przewodnika, który programów używa do komunikowania się z systemem operacyjnym. To ciekawe, prawda? To sprawia, że można „mówić” program na drugą.

To tutaj jest znane każdemu i prostym słowem, które jest często słyszał i używane w mowie każdego współczesnego człowieka, ma wiele różnych znaczeń. Co ciekawe, nie jest to?