247 Shares 9287 views

Kot łzawienie oczu. Jak pomóc swoje zwierzęta?

Do normalnego zdrowego zwierzęcia są małe wydzielin, które zbierają się w kącikach oczu po spaniu. Jeśli oczy kota podlewać kilka dni z rzędu – jest to objaw choroby powodowanej przez infekcję wirusową. W tym przypadku nie można zrobić bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Lekarz zdiagnozuje i przepisać leki, pozwalające radzić sobie z chorobą.

Dość często powodem, że kot łzawienie oczu są tak niebezpieczne choroby takie jak mykoplazmoza, opryszczka czy chlamydia. Zakażenia te wywołują zapalenie spojówek, co powoduje rozrywanie i ropą. Wirusy te są niebezpieczne nie tylko dla kotów, ale także dla jego właścicieli.

W celu oznaczenia czynnika sprawczego w analiz laboratoryjnych przeprowadzonych z wymazów spojówki. Podstawowym sposobem leczenia infekcji wirusowych przebieg antybiotyków.
Weterynarz przypisuje nie tylko niezbędne leki, ale również kontroluje cały proces. Bardzo ważne jest, aby doprowadzić do końca leczenia, w celu uniknięcia nawrotu.

Skargi że kot oczy wodą, eksperci styczność wielu właścicieli zwierząt domowych. Z doświadczenia wiem, że weterynarze uprawiania łzawienie często jest reakcja alergiczna. Kurz domowy, mikroorganizmy żyjące w tapicerkę i dywany, pyłek, nawet jego własny długie włosy mogą stać się przyczyną.

Do wyboru perski łzowego płynu – normy ze względu na strukturę czaszki zwierzęcia. Jak łzy mogą powodować podrażnienie skóry zwierzęcia, właściciele muszą prawidłowo dbać o swojego zwierzaka. W aptekach weterynaryjnych dzisiaj posiada szeroką gamę płynów, które mogą być wyczyszczone obszar wokół oczu kot perski.

Mechaniczne uszkodzenia lub podrażnienia rogówki może być również powodem, że kot oczy wodą. Jeśli przyczyną wydzielania łez jest uraz zwierzęciu w potrzebie pilnej opieki weterynaryjnej. Pozbądź uwięzionych małych cząstek lub ziaren piasku, możesz pomóc swojemu pupilowi siebie. Wystarczającej do przemywania oczu zwierząt silny herbaty lub słaby roztwór furatsilinovoy (1 tabletka na litr wody).

Uszkodzenie rogówki kota bez właściwego leczenia może przekształcić się w bardziej poważne choroby – zapalenie rogówki, z których jeden konsekwencją jest całkowita utrata wzroku.

Rogówki oka zwierząt mogą podrażniać, albo dymu tytoniowego nieprzydatne detergentów.

Jeśli zwierzę jest daleki od bycia młody kotek, zwiększone wytwarzanie łez mogą wystąpić ze względu na związane z wiekiem zmiany w kanaliki łzowe.

Oczywiście, jest to tylko jeden z powodów, dla których wodniste oczy kota w podeszłym wieku. Dlatego dobrym pomysłem jest jeszcze odwiedzić weterynarza z domowych.
Zdarza się, że kot łzawienie oczu spowodowane wrodzonym nadmiernym wydzielaniem gruczołów łzowych. Ale ta patologia jest rzadkością.

Jeśli kot oczy wody, kicha i kaszle zwierzęce, istnieje zwiększone wydzielanie śluzu z nosa, gorączka, ewentualnie w zapalenie płuc zwierząt (kot grypa). Czynniki będące przyczyną infekcji dochodzi do zwierzęcia przez ręce i ubrania ludzi. Bakterie mogą żyć na kocich pojemników na żywność z nieprzestrzegania standardów higienicznych. Leczenie odbywa się leki tetracykliny. Terminowe szczepienia nie pomaga uniknąć infekcji, ale jest to o wiele łatwiejsze do choroby i skraca czas jej trwania.

Reasumując powyższe. Jeśli chcesz psa, aby być zdrowym, dbać o jego terminowe szczepienia. Przestrzegać zasad higieny w domu. Chore zwierzęta powinny być izolowane od innych, dopóki nie zostaną wyleczone. Należy pamiętać, że kot w zadymionym pokoju jest nie tylko szkodliwe, a nawet niebezpieczne. Nie wolno narażać zdrowia swojego zwierzaka na ryzyko.

W tym artykule celowo nie dał nazwy leków, ponieważ ich niekontrolowane stosowanie może pogorszyć kondycję zwierzęcia.