587 Shares 8873 views

Lista usterek, które zabraniają działanie pojazdu. Przepisy dotyczące dopuszczania pojazdów do działamy

Techniczne bezpieczeństwo pojazdu – stan pojazdu, w którym ryzyko obrażeń lub uszkodzenia do osoby, która je kontroluje, czy innych, jest zredukowana do minimum.

Regulacje prawne w dziedzinie bezpieczeństwa pojazdów

Aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na poziomie legislacyjnym, pod warunkiem listę usterek i warunki, w których zakazuje eksploatacji pojazdu. Stosunki prawne w obszarze Federacji Rosyjskiej i przepisów regulujących stan normalny numer 51709 2001. SDA zawiera przepisy regulujące uprawnienia do przyjmowania środków, a lista urazów, które sprawiają, że pojazdy niebezpieczne dla kierowcy i innych.

W roku 2011, Komisja Unii Celnej, został zatwierdzony przez przepisy w dziedzinie mechanizmów kołowych bezpieczeństwa wydane. Niniejsze rozporządzenie uzupełnia listę niedociągnięć, na mocy którego zakazuje eksploatacji pojazdów SDA Kazachstan, Białoruś i Federacji Rosyjskiej. Rozporządzenie jest przeznaczony dla producentów i ustanawia bardzo surowe kryteria dla aktywnych i pasywnych środków pasażerów i osób ostrożności dotyczących pojazdu albo.

Tak więc, do tej pory wiele uwagi przywiązuje się do zachowania na drogach i zapewnienia niezawodnego stanu technicznego bezpieczeństwa transportu.

Warunki pracy przewidziane przez prawodawstwo

Realizacja przestrzegania środków bezpieczeństwa wymaganych od wszystkich uczestniczących stron i ruchów uzyskuje się wykonując następujące normy i standardy określone przez prawo.

Przepisy dotyczące dopuszczania pojazdów do działają dozwolone wyłącznie do korzystania z pojazdu do miejsca przeznaczenia, pod następującymi warunkami:

 • Obowiązkowa rejestracja pojazdu w policji drogowej oraz oświadczenie na rachunku, używanych samochodów z innych krajów muszą być odnotowane przez władze celne;
 • Dostępność tablic rejestracyjnych, przewidziane przez prawa;
 • Wymagania techniczne dla komponentu TC musi być dostosowane do wszystkich zasad i przepisów w zgodzie z bezpieczeństwem na drogach;
 • istnienie obszarów z pasów dla pasażerów w autobusach obsługujących międzymiastowych trasach;
 • koniecznie musi być przymocowany do siedzenia w pojeździe;
 • specjalne warunki wysunięte do taksówek i pojazdów do nauki jazdy;
 • w dobrym stanie technicznym i odpowiednimi sygnałami oznaczenia odblaskowe powinny mieć rowery i wozami konnymi ;
 • podczas holowania elastyczne sprzęgło jest niezbędne do identyfikacji, a sztywne sprzęgło jest zobowiązany do przestrzegania norm krajowych;
 • na pojeździe powinny być oznakowane zainstalowanych oznaczeniami pozycji.

Przestrzeganie optymalnych warunków jazdy należy monitorować nie tylko kierowców, ale także urzędników odpowiedzialnych za nawierzchni drogowej lub jej części. Szczególne wymagania są przedstawione na takie obsługę pojazdu, jak autobusy drogowych. Lista usterek, które zakazują zwalniania pojazdu na drodze, należy również wziąć pod uwagę personelu nadzorczego przedsiębiorstw, które wykonują transport. Przed wyjazdem należy przeprowadzić kontrolę transportu i do zapobiegania naruszeniom zasad bezpieczeństwa sporny to na drodze.

Usterki w których dalsza eksploatacja jest nie do przyjęcia

Lista usterek, które zabraniają eksploatację pojazdu zawiera dwie kategorie.

 1. Usterki, które były w drodze, ale z którymi można kontynuować jazdę. Takie uszkodzenia muszą być usuwane natychmiast, gdy będzie to możliwe: w centrum serwisowego, lub zabrać do domu.
 2. Podziały dla których wykluczono żadnego ruchu, gdyż może to prowadzić do poważnych konsekwencji.

Usterki, które umożliwiają przemieszczanie się do miejsca naprawy

SDA rosyjski zakaz używania pojazdów do wprowadzenia odszkodowania następujące mechanizmy:

 • hamulce;
 • układu kierowniczego;
 • oświetlenie zewnętrzne;
 • urządzeń szklanych stekloomyvatelnye do szyby;
 • koła i opony;
 • silnik;
 • inne składniki.

układ hamulcowy

Wadą układu hamulcowego jest nadmiar wyliczonej drogi drogi hamowania badania. Jego długość w metrach jest ustawiana dla każdego rodzaju transportu i muszą być zgodne z GOST. Obliczenia dane obejmują także stały hamowania.

W ten sposób, droga hamowania, na przykład dla samochodów, nie przekracza 12,2 m. TC poprzednio wydane 1981 rok, liczba ta zwiększa się do 14,5 m. Zahamowanie takiego samochodu nie powinna być mniejsza niż 6,8 m / s, 2, a dla starszych modeli, odpowiednio – nie mniej niż 6,1 m / s 2.

Lista usterek i warunków, w których zakazuje działania układu hamulcowego, także naruszenie skoku pedału, co wskazuje na dekompresji siłownika hamulca, zwiększenie mechanizmów przejściowych i częściowej awarii układu hamulca postojowego (jeżeli nie gwarantują unieruchomienie na pochyłej powierzchni).

zwrotnica

W układzie kierowniczym zapewnienia stopnia kierowniczego, konieczne jest, wezwanie do mechanizmu reagowania. Tak więc, w transporcie pasażerskim taki obrót nie przekracza dziesięciu stopni, w autobusach i samochodach ciężarowych – odpowiednio, 20 i 25 stopni.

Wykluczyć działanie, gdy zmiany w mechanizmie roboczym, niedostateczne unieruchomienie przemieszczenie części i podzespołów.

Brak lub uszkodzenie urządzenia, zwiększając kierownicę, a także wykluczyć możliwość wyjazdów.

Światła zewnętrzne

Lista błędów, dla których pojazd jest zabronione działanie obejmuje naruszenie w zakresie, reflektorów i innych urządzeń. Jest to również niedopuszczalne obecność innych mechanizmów, oprócz ustalonego projektu technicznego (warunek ten nie ma zastosowania do pojazdów, części, które nie są już produkowane). Oświetlenie nie powinno być zanieczyszczone lub wykorzystywane do ilościach nieokreślonych.

Błyskowe musi być umieszczony na pojeździe wyłącznie w sposób zgodny z wymaganiami prawnymi.

I urządzenie do szkła stekloomyvatelnye

Te elementy powinny być w pełni sprawne i prawidłowo zainstalowane. W przeciwnym wypadku, kierowca stawia siebie i inne poważne zagrożenie dla ruchu, ponieważ podczas wytrącania widoczność drogi jest znacznie gorzej, a w ciemności – niemal zerowa. Po wykryciu usterki w deszczu lub śniegu, zaleca się, aby zatrzymać samochód i poczekać na poprawę pogody.

Podczas jazdy po kraju mokre lub zakurzone drogi o szczególnej roli odgrywanej przez urządzenia stekloomyvatelnye. Każdy kierowca musi regularnie monitorować poziom omyvatelnoy cieczy, jak w przypadku jego nieobecności, a ruch drogowy bagnistym szybie pojazdu jest bardzo zabrudzony, należy użyć wycieraczki do usuwania płytki nazębnej tylko pogarsza sytuację.

Koła i opony

Lista usterek, które zabraniają eksploatację pojazdu zobowiązuje właścicieli samochodów do wyboru opon według projektu transportowego, koncentrując się na wysokości bieżnika, jego średnicy i nośności.

Nie można używać złuszczające, uszkodzone opony, opony z bared kręgowego.

Ponadto, konieczne jest odpowiednio określenie opony, co zapobiega różnice bieżnika na jednej osi.

Co do kół muszą być wolne od uszkodzeń i pęknięć. Niedozwolone bez łączników.

motor

Rozprężanie i naruszenie zabezpieczenia paliwa, wadliwe działanie systemów poboru paliwa paliwa i spalin nie są dozwolone w samochodzie. GOST wyznacza górną granicę zawartości szkodliwych substancji w gazach.

pozostałe komponenty

Lista usterek, które zabraniają działanie pojazdu, obejmuje również:

 • naruszenie sygnału audio, zamki;
 • nie ma lustra, kokos pozycji, pasy i łuków;
 • brak środków na pomoc w nagłych wypadkach, Gaśnica, trójkąt ostrzegawczy;
 • obecność obiektów lub powłok, które sprawiają, że trudno dla kierowcy.

Kary za naruszenie powyższych wymagań

W przypadku kontroli pojazdu do powyższego oficera awarie mają prawo doprowadzić cię karze administracyjnej.

Za nieprzestrzeganie wymogów prawnych dotyczących osoby kierującej pojazdem, może nałożyć karę w wysokości do pięciuset rubli lub ograniczone ostrzeżenie werbalne.

Oficer protokół do nałożenia grzywny mogą być zakwestionowane w sądzie, wskazując, że kontrola pojazdu z awarią w którym operacja jest zabroniona, to było konieczne, aby dotrzeć do miejsca naprawy, a szkoda powstała po odjeździe z punktu odjazdu.

Gdy zarządzanie pojazdu, na której światło lub urządzenia dźwiękowe, błyskowe usług publicznych, które są dozwolone tylko dla niektórych rodzajów transportu, wykreślono schematów lub organy administracji znaki, kierowca może zostać pozbawiony praw.

Instalacja bez taksówek ikonę licencji podlega karze grzywny w wysokości 5000 rubli.

Usterki w której niemożliwy jest dalszy postęp

5 SDA zawiera błędy, które zabraniają pracy pojazdu.

1. nie działa we właściwej kolejności układu hamulcowego.

Jest oczywiste, że jeśli nie można zatrzymać samochód na dalszy ruch mowy nie może iść.

W identyfikacji takiego naruszenia oficjalnych sankcji są bardziej dotkliwe. Tak więc, agencja public pracownik może nie tylko nakładać grzywny, ale również, aby usunąć sterownik z prowadzenia pojazdu i podjąć kroki w celu wyeliminowania nie działa prawidłowo pojazdu z ruchu, trzymając go w określony sposób.

2. Problemy z układem kierowniczym.

Jeśli jest to niemożliwe, aby kontrolować tylny pokład musi natychmiast zatrzyma się, a jeśli nie można wyeliminować szkody na miejscu, wezwać holownik.

W celu uniknięcia takiego uszkodzenia, należy niezwłocznie przeprowadzić kontrolę układu kierowniczego dla profesjonalistów, ponieważ jest to bardzo skomplikowany mechanizm.

3. Problemy z dyszla.

Przy najmniejszym podejrzeniu awarii podczas holowania jest konieczne, aby zatrzymać ruch. Takie urządzenie musi być zgodne z normami państwowymi, jak indywidualny przyczepa lub inny sprzęt holowany jest bardzo niebezpieczne na drodze.

4. Na liście usterek pojazdu, dla którego zakazane obsługiwać pojazd z zakazem dalszego ruchu, część z braku elementów oświetlenia lub utraty możliwości korzystania z winy lub gdy żarówka jest spalona.

Podróż powinno być zawieszone, a samochód powinien być usunięty z drogi w ciemnej porze dnia lub w warunkach słabej widoczności. Jeśli wystąpił błąd w dobrej pogody, ruch nie jest zabronione.

Szczególnie niebezpieczny jest brak oświetlenia po stronie kierowcy. Gdy uszkodzony lewy reflektor powinien być od drogi natychmiast.

5. Idle wycieraczki po stronie kierowcy na złą pogodę.

Ruch może być wznowione, gdy pogoda jest ustabilizowana.

Ze względu na zwiększone niebezpieczeństwo na drogach zakazanych ignorować Bezpieczeństwo eksploatacji pojazdu. To może nie tylko prowadzić do sankcji publicznych, a bardziej poważne konsekwencje.