889 Shares 2471 views

Jak pomalować ściany w mieszkaniu

Komfort i piękno wnętrza to kluczowe chwile, które każdy właściciel się martwi. Ale komfortowa i lekka atmosfera w pokoju zależy nie tyle od starannie wyłożonych poduszek na kanapie lub wazach z kwiatami na stole, ale od stanu naprawy. Dziś popularność cieszy się kolorowaniem ścian o różnych kolorach. Wnętrze może być monofoniczne lub wielobarwne, najważniejsze jest wiedzieć, jak prawidłowo połączyć kolory i jak nanosić farbę do ścian.


Chęć przyniesienia coś nowego do Twojego życia jest bardzo pochwały, ale zanim zaczniesz wprowadzać zmiany, musisz wiedzieć, jak malować ściany w mieszkaniu, tak aby wyglądały przepięknie. W tym celu należy przygotować powierzchnię. Przede wszystkim zabrudzenia i kurz są usuwane z tynku. Następnie, przy pomocy kitu, małe błędy są eliminowane w postaci dziur, nieprawidłowości i pęknięć. Jeśli ściany zostały pokryte tapetą lub już malowane, należy najpierw usunąć starą powłokę.

Często zdarza się, że na ścianach są ślady grzybów, starych pęknięć, plam oleju itp. W takim przypadku konieczne jest traktowanie obszarów dotkniętych kwaśnymi lub alkalicznymi związkami lub usuwanie usterek za pomocą środków mechanicznych. Powłoka tynku powinna być oczyszczona i zastosowana nowa powłoka.

Kiedy ściany są całkowicie gotowe do malowania, można zastosować podkład. Wnika w najmniejsze pory na powierzchnię, wzmacnia i wzmacnia silną przyczepność warstw farby.

Po wstępnym zagruntowaniu powierzchnię szpachlową traktuje się drobnym papierem ściernym i nakłada się drugą warstwę gleby. Nie nakładać farby, aż powierzchnia robocza całkowicie wyschnie.

Jak malować ściany gładko i dokładnie? Istnieje kilka podstawowych zasad:

  • Farba jest nakładana tak jednolicie, jak to możliwe. Najpierw musisz poruszać się w jednym kierunku, a następnie prostopadle do tego kierunku. Dokładnie odcień farby, aby osiągnąć jednolitość kolorów i zapobiec pojawianiu się smug.
  • Ostatni ruch pędzla powinien być skierowany z góry na dół.
  • Przy stosowaniu farb na lakierze konieczne jest wygładzenie ruchów kilkakrotnie prostopadle do poprzednich ruchów.

Wybór farby – jest to również istotny niuans. W pomieszczeniach mieszkalnych idealnym rozwiązaniem jest farba wodna, ponieważ nie zawiera toksycznych składników, nie ma charakterystycznego nieprzyjemnego zapachu, produkt jest całkowicie przyjazny dla środowiska. Nadaje się do stosowania w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, ponieważ podczas suszenia tworzy się na powierzchni warstwa wodoodporna. Emulsję wodną można nakładać na powierzchnie drewniane, betonowe, murowane, tynkowane i płytowe. Niepożądane jest użycie go do malowania produktów metalowych, ponieważ wysoka zawartość wody w jej składzie może prowadzić do pojawienia się rdzy.

Jak pomalować ściany w łazience, tak aby wyglądały nie tylko pięknie, ale również długo? Na początek konieczne jest gruntowne wykonanie całej powierzchni ścian wodorozcieńczonym gruntem. Następnie nałożyć warstwę wykończeniową szpachlówki i po wyschnięciu wszystko szlifować. Ze ściany usuwa się kurz i nakłada się warstwę wodoodpornej impregnacji przenikliwego działania, po czym można rozpocząć nakładanie pierwszej warstwy farby wodoodpornej podkładu .

Po tak żmudnych przygotowaniach możesz stworzyć prawdziwe dzieło. Nie musisz się zastanawiać, jak pomalować ściany bez rozwodu i wad. Powierzchnia jest w pełni gotowa do stworzenia własnego dzieła. Może być malowany w jednym kolorze i można malować oceaniczne lub morskie krajobrazy – wszystko ogranicza się wyłącznie do Twoich upodobań i fantazji.

Aby mieć pewność, że gotowe zdjęcie jest używane przez długi czas i nie zanika, warto wybrać wodoodporną farbę wykończeniową. Po całkowitym wysuszeniu nałożonych warstw konieczne jest wyrównanie powstałego efektu bezbarwnym lakierem wzmacniającym.

Malowanie ścian w łazience lub innych pomieszczeniach w mieszkaniu nie jest trudne, najważniejsze jest trzymanie się technologii, a ty się uda!