819 Shares 8080 views

Jezioro o powierzchni Omsk: najpopularniejsze Zbiorniki wodne

Region Omsk – przedmiotem Federacji Rosyjskiej, w ramach Syberyjskiego Okręgu Federalnym. Na południu graniczy z Kazachstanem, a reszta przechodzi na granicy regionów Nowosybirsk, Tiumeń i Tomsk.

Region ten jest bogaty w rzekach i jeziorach. Te ostatnie, w obszarze więcej niż 20 tys. Spośród nich 16 000 – woda słodka, 4000 – słone. Niestety, w ostatnich latach wiele Lakes Region Omsk szybko traci poziom wody, co prowadzi do spłycenia. Ten problem środowiskowy dotyczy wszystkich mieszkańców tej ziemi.

System "Five Lakes"

Być może najbardziej popularne jeziora w okolicy są tzw system „Pięciu Stawów”, w dużej mierze ze względu na fakt, że są one owiana legendami. Stawy są na granicy dwóch regionów – Omsk i Nowosybirsk. Grupa składa się z 4 – informacje bieżące i 1 – fikcyjna: Danilova, Linevo, Szczuczie, Urman (nazywa się to również Shaitan-jezioro) i ukryte.

Te jeziora region Omska jeden z legendy, które powstały w wyniku upadku meteorytu. Warto zauważyć, że każdy z tych akwenów został utworzony przez oddzielny fragment meteorytu. Równie interesujący jest fakt, że ukryty jezioro i nigdy nie został znaleziony. Do tej pory jej istnienie nie zostało potwierdzone oficjalnie. Staw znaleźć legendę. I kolejna legenda mówi, że woda w grupie „Pięciu Jezior” – terapeutyczny, a jeśli dana osoba jest kompensowane na wszystkich zakrętach, następnie utwardza się z różnych chorób. Mit ten nie jest bezpodstawny, wody jezior i bardzo bogate w minerały srebra i dobrze natleniona. To miejsce jest popularne wśród turystów.

Big Lake Krutinskie

Jezioro Omsk przedstawiony kolejny ulubiony zespół – Duży Krutinskie. Składa się ona z trzech zbiorników wodnych – sułtana, IR i tenis. Pomiędzy nimi są połączone kanałami. Największe – Jezioro Ick. Wymiary: 12×8 km. Posiada wysoką Skaliste wybrzeża, maksymalną głębokość Ica – 5 metrów.

Krutinskie jezioro – popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców. Również zimą i latem – wędkarstwo jest powszechne. Jeziora są więc wiele ptaków wodnych, a więc w tych miejscach jest bardzo często wykonywane na polowanie. Ponadto żyją tu i bardzo rzadkich gatunków ptaków, jak również przedstawiciel Czerwonej Księgi – Pelikan.

log Kamyszłow

Kiedyś istniał Kamyshlovki Dolina stworzył sieć sól i słodkowodnych, które są nazywane dziennika Kamyszłow. Małe jeziora regionu Omsk, którzy spotykają się tutaj ponad 500 km, może pojawić się suchy i z powrotem, w zależności od czynników sezonowych. Kompozycja z nich może być inna – część zbiornika z czystą wodą, a resztę – solą.

Jezioro Ulzhan-zapomniane światło

Również w tym regionie są stawy, które są znane ze swoich właściwości leczniczych. Relaks w regionie Omsk jest bardzo popularne jeziora, ze względu na obecność błot leczniczych. Jeden z tych akwenów jest jezioro Ulzhan-zapomniane światło. To jest od 1978 roku oficjalnie uznany za pomnik przyrody. Staw jest płytka, średnia głębokość tylko 50 cm, a dolna na głębokości 1-2 m jest substancją oleistą, składający się z czarnego błota. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu problemów skórnych i chorób.

Jezioro Ebeyty (Województwo Omsk)

Ale największą popularność wpłynęła Ebeyty słone jezioro, który stał się tak popularny, ze względu na właściwości lecznicze. Leży w południowo-zachodniej części regionu. Jest to największe słone jezioro w okolicy – jego wymiary to 12×13 km i średnią głębokość – około 1 metr. Dno ma charakter yl, który zawiera wiele soli żelaza i płuczek leczniczych składających się z sodu, chlorków i siarczanów. Jezioro Ebeyty (Województwo Omsk) ma piaszczystą linię brzegową, która jest bardzo miły w dotyku podczas letniego wypoczynku. Bardzo często muł ze zbiornika jest stosowany w dziedzinie OSO dla zapobiegania i leczenia chorób naskórka układu ruchowego. Dlatego miejsca te są bardzo popularne wśród mieszkańców i całego społeczeństwa rosyjskiego.

Bogata fauna regionu Omsk jezior

Ze względu na taki hojny ilości wód w regionie, jest wszechobecna rybackiej. Miętus, sandacz, Peled, okoń, karp, karaś, leszcz i wiele innych gatunków ryb „zamieszkują” jezioro regionu Omsk. Połowy niektórych zbiornikach płatnych, jak je znaleźć przedstawicieli fauny wymienionych w Czerwonej Księdze. Istnieją również te obszary, gdzie połowy są zabronione, w przypadku naruszenia narzuca odpowiedzialności administracyjnej (kary).