572 Shares 7548 views

Adzhika zima.

Adjika – przyprawa, który przyszedł do nas z Kaukazu, ale mocno zakorzenione w naszym tradycyjnym menu. Od początku kochanek zbiorów zacząć zbierać je na zimę, tak, że w zimnych porach roku, aby spróbować smacznych i zdrowych warzyw. Adjika w zimie mogą być zbierane w gotowane i surowe. Surowy Adżika oczywiście wymaga przechowywania w niskich temperaturach, ale także wszystkie składniki wchodzą w jego skład zachowuje więcej składników odżywczych. Oto najbardziej popularne receptury przygotowania do zimy.

Adjika z chrzanem

Składniki: papryka i gorzki. (5 sztuk każda), pomidory (, 600 g), pietruszka i koper (o małym kącie), ocet (1 filiżanka) startego chrzanu (kilka łyżek stołowych), czosnek (1 głowę) , cukier i sól (do 1 łyżka), przyprawy „dla adzhika”.

Przygotowanie. Pomidory przemyto przegotowanej wody i dokładnie usunąć skórki, przeciąć na pół i oczyścić z nasion. Moi papryki, wyciąć i usunąć łodygi i nasiona. Czosnek obrany. Przygotowano pomidory, papryka, czosnek, mielenie w młynku do mięsa. W otrzymanej masy dodać chrzan, dobrze wymieszać, przykryć i wysłać wszystko w chłodnym miejscu na dzień, do chwili obecnej.

Schłodzoną mieszaninę wprowadza przypraw warzywnych, soli, ziół w proszku, cukier, ocet wlać i dokładnie wymieszać. Rozprzestrzeniać adjika słoików, przykryć je z pokrywami z tworzywa sztucznego. Adjika przechowywać w lodówce.

Adjika z jabłek na zimę

Składniki: Papryka (7 szt.), Cebuli zwyczajnej (0,5 kg). Pomidory, (3-3,5 kg)., Kwas jabłka (Antonówki), marchew, papryka (wszystkie na 1 kg.), (Czosnek 400 ° C.), sól, olej roślinny (400 ml.).

Przygotowanie. Umyć pomidory, obsushivayut i pokroić na cztery kawałki. mycia pieprz, usunąć łodygi i nasiona i tnie na małe wzdłużne paski. Czyste i marchew pokroić na małe kawałki. Moi jabłka, pokroić na cztery i usunąć nasiona z Midway. Wyczyścić cebulę i czosnek z łuską. Jeśli łuk jest duża pokroić na kilka części. Z myte gorącą papryki usunąć łodygi, nasiona i rezerwę. Wszystkie przygotowane składniki są mielone przy użyciu szlifierki. Mass, że okazało się, że sól liberalnie.

Weź pan szkliwa i przesunięcie mieszankę warzyw, dodać olej roślinny i wymieszać. Stawiamy na małym ogniu, a po ugotowaniu, gotować przez 30-40 minut (mieszając pamiętny). Wysterylizować słoiki, wypełnić je z gorącej masy i zwinąć. Adjika jest gotowy na zimę.

śliwki Adzhika

Składniki. Śliwki (lepszym kwasu klas 2 kg.), Pieprz czerwony (3 szt.), Cukier (200 g). Kilka łyżki pomidorowego, czosnku. (200 g) w postaci soli.

Ten adjika na zimę będzie doskonałym dodatkiem do wielu potraw, szczególnie dobrze jest łączyć z mięsem.

Przygotowanie. Śliwki na pranie, suszenie pociągnąć kości. Czosnek czysty. pieprz umyć, odciąć ogonki, pokroić na kilka części. Wszystkie szlifowania za pomocą szlifierki lub miksera. Otrzymaną masę włożyć koncentrat pomidorowy, filiżanki cukru i soli do smaku. Mieszaninę umieścić w szalce szkliwa i gotować przez około pół godziny. Banki wysterylizować, wypełnić i adzhika gorąco rolka.

Adzhika zima (miękka)

Składniki: pomidory (2,5 kg.), 1 kg. marchew, kwaśny jabłko, pieprz, cukier jeden kubek, olej słonecznikowy, ocet, gorące papryka (1-3 szt.), sól, 2 głowice czosnku.

Przygotowanie. Marchewki są czyste i trzeć na tarce. Pomidory i jabłka przemyto cięto na cztery części, z jabłek przecięte w połowie odległości. Z papryki usunąć łodygi i nasiona. Pomidory, jabłka i pieprz szlifować za pomocą szlifierki. Włóż marchew, wymieszać i gotować przez godzinę w garnku szkliwa. Dodać cukier, olej roślinny, sól i ocet. Dokładnie wymieszać i gotować esche15 minut. Pozostawić na 30-60 minut. Dodać czosnek i rozbudowany w wysterylizowanych słoików.