194 Shares 2443 views

Szczelina uszczelniająca dziecka: koszt i opinie

Szczelina uszczelniająca dziecko – to nowoczesne profilaktyczne leczenie mające na celu zapobieganie próchnicy zębów, ze względu na aktywność bakteryjną. Zazwyczaj, bakterie te mnożą aktywnego wpływem resztek jedzenia do ust. Ponadto szczeliny uszczelniającej sprzyja szkliwa, co dodatkowo zabezpiecza ją przed zniszczeniem. Dziś w naszym kraju, niemal każda klinika stomatologiczna zapewnia tego rodzaju usługi, ale koszt może znacznie się różnić.

Procedura Przegląd

Szczelina – jest pogłębienie, nierówności i pęknięć na maleńkie powierzchni żucia zęba. jasne, obszar ten jest bardzo trudne przy użyciu konwencjonalnych szczotek. Dlatego szczeliny często aktywnie pomnożenie bakterie i mikroorganizmy, które powodują rozwój próchnicy.

zęby mleczne u dzieci są najczęściej narażone na rozwój próchnicy. Dlatego dentyści polecić uszczelnienie szczeliny, nawet młodych pacjentów. Podczas tej procedury, lekarz wypełnia niewielkie pęknięcia i rowków na powierzchni zębów specjalnym szczelnym substancji (Silanti). Pozwala to na bardziej starannie przeprowadzić higienę jamy ustnej, a tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy.

Jak uszczelniania bruzd u dziecka?

Początkowo dentysta przygotowuje powierzchnię zęba. Jego specjalne szczotki oczyszczono, poddano działaniu antyseptycznym i suszy ciepłym powietrzem. W drugim etapie, powierzchnię traktuje się kwasem. Ta procedura jest niezbędna dla lepszej przyczepności uszczelniacza do samego zęba jest. Następnie kwas zmywane. W trzecim etapie przeprowadza się bezpośrednio sama szczelina uszczelniania dziecka. Dentysta nakłada Silanti który po wysuszeniu za pomocą specjalnej lampy. W ostatnim etapie na powierzchni zębów jest polerowana i potraktowano lakieru ochronnego.

Jakie materiały są wykorzystywane?

Według typu szczeliwa sieciującego są podzielone na chemiczną i utwardzania światłem. Korzystne jest często stosowany do najnowszej wersji, ponieważ nie ma toksycznych pozostałości i ma stosunkowo szybki lekarstwo.

Ponadto, materiały uszczelniające dla szczeliny różny wygląd. Przezroczyste uszczelniacze są powszechnie stosowane, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy u dzieci. We wszystkich innych przypadkach, dentystów kolorowe uszczelniacze, umożliwiając ciągłe monitorowanie integralności powłoki, nawet w domu.

Szczeliwa, a także różnią się pod względem składu chemicznego. Eksperci coraz częściej wolą dzisiaj uszczelniaczy z fluorem, ponieważ dalsze wzmocnienie szkliwa.

Zalecany czas leczenia

uszczelnianie bruzd dziecka odbywa się raz i jest przeznaczony dla około dwóch lat. Jednak nie oznacza to, że w tym czasie będzie można zapomnieć o wizycie u dentysty. Dziecko jest zalecany do jazdy na checkups zapobiegawczych co sześć miesięcy.

Wiek młodych pacjentów odgrywa ważną rolę tutaj na pierwszy plan wiek zęba stałego. Najlepszym okresem do uszczelniania – to pierwsze sześć miesięcy po bezpośrednim erupcji. Opierając się na fakcie, że jest to dość długi proces, aby uszczelnienia absolutnie wszystkie zęby w jednej wizyty u lekarza nie jest możliwe.

Rodzice nie muszą się martwić, że będzie kolidować z rozwojem Silanti trzonowych, gdyż materiały charakteryzują się wysoką elastycznością. Z zęba może przybrać formę planowanego innej natury w czasie.

koszty usług

Niestety, jest to niemożliwe, aby powiedzieć dokładnie, ile kosztuje uszczelnienie szczeliny. Cena może się różnić w zależności od użytych materiałów. Równie ważna jest lokalizacja obszaru kliniki. Na przykład, w Moskwie, koszt uszczelnienia każdego zęba od 600 do 1000 rubli.

W każdym razie te środki zapobiegawcze w celu zapobiegania próchnicy zębów jest o wiele tańszy niż jego późniejszej obróbki.

uszczelniania bruzd: opinie rodziców

Poglądy rodziców, dzieci, do których ta procedura została wykonana w przeważającej części pozytywny. Rzeczywiście, ryzyko próchnicy jest zmniejszona o kilka razy.

Jednakże istnieją negatywne opinie. Większość z nich zostały wyjaśnione przez niekompetencję eksperta i jego nieostrożnego stosunek do pracy. W najlepszym dentysta nie idealnie wyczyścić powierzchnię, uszczelniaczy i szybko staną się bezwartościowe. W najgorszym – rozpocznie się rozwój próchnicy pod uszczelniacza.

Z całości powyższych rozważań można wyciągnąć tylko jeden wniosek – Rodzice powinni ze szczególną uwagą w wyborze zakładu opieki zdrowotnej. Idealna klinika stomatologiczna powinien mieć pracowników wysoko wykwalifikowanych specjalistów z odpowiednim zezwoleniu na realizację określonych procedur. Koszt uszczelnienia nie powinien działać jako czynnik panującej. Tylko w tym przypadku procedura spowoduje najwyższym poziomie.

Podsumowując, możemy zauważyć, uszczelnianie bruzd ma stosunkowo niski koszt, a jego znaczenie dla młodych pacjentów zębów jest po prostu bezcenne. Sama procedura jest szybkie i bezbolesne, który jest ważnym dodatkowym atutem. W ostatnich latach, wielu rodziców są coraz częściej uciekają się do jego pomocy. Bądź zdrowy!