307 Shares 2288 views

Wybór karty dźwiękowej – jest odpowiedzialny

Niestety, co roku staje się coraz bardziej, że właściciele komputerów słowa „wybór karty dźwiękowej” to zupełnie nic „mówią.” A wszystko dlatego, że ludzie nie mają nic do porównania, więc wiele z nich jest zadowolona z tego, co mamy, a czasem nawet zakładając, że może być inaczej. Na przykład, jeśli spojrzeć na forach dotyczących wyboru monitorów LCD, w licznych gałęziach pojawiają się poważne debaty na temat zalet i wad danej macierzy. Zwykle „skarcił” TN budżetu, porównując go z VA, IPS i ich innych pochodnych. To dlatego, że ludzie mają coś do porównania. Ale karta dźwiękowa do odtwarzania muzyki jest o wiele trudniejsze, ponieważ nawet prosty model dyskretny znacznie przekracza charakterystykę większości zbudowany podejmowania w oparciu o kodeki dźwięku HD Audio i AC97. Z tego powodu, nie jest paradoksalna sytuacja, w której niemożliwe jest, aby wybrać trochę gorsze lub trochę lepsze. Kilka lat temu, wybór karty dźwiękowej nie było tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Tak, miałem do czynienia, na przykład, kupić prawdziwy 16-bitowy Sound Blaster firmy Creative lub Vortex Aureal wspieranie obiecujących technologii dźwięku przestrzennego. Teraz wiele się zmieniło – nie ma nowych producentów, inne zniknęły lub zostały wchłonięte, karty otrzymał szanse, że ich poprzednicy nawet „nigdy nie śniło”.

Wybór karty dźwiękowej rozpoczyna się od wyboru interfejsu (zakładając, dyskretne modele). Kilka z nich – są stopniowo usuwane z produkcji PCI, nowy PCI-Express, zewnętrzny USB i FireWire. najlepszym wyborem będzie model z PCI-Express na PC. Przepustowość tej magistrali jest wystarczająca dla wszystkich strumieni audio. Ale wybór zewnętrznej karty dźwiękowej jest interesująca przede wszystkim właściciele laptopów. Chociaż USB jest bardziej uniwersalny niż FireWire, może to zrobić opóźnienie, więc jeśli masz zamiar poważnie zaangażować się w muzyce, przy użyciu komputera mobilnego, wybór jest niewielki – tylko IE-1394 (FireWire inną nazwę).

Wybór karty dźwiękowej jest czasami wykonywane w oparciu o głębokość nieco konwerter dźwięku-cyfrowy (ADC) – wartość jest wyższa, tym lepiej. Ogólnie rzecz biorąc, podejście jest poprawne. Należy jednak pamiętać, że czasami jakość dźwięku zależy od innych opcji.

Jest bardzo pożądane, aby obsługiwać transmisję dwukierunkową (Full dulpex), podczas której można nagrywać i odtwarzać jednocześnie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to przy wyborze karty z interfejsem USB starszych wersji (1.1).

Kolejnym ważnym parametrem – liczba wejść / wyjść. My stereo ich karty mniej niż analogowych wielokanałowego. Wszystkie z nich są podzielone na dwie kategorie – symetrycznych i asymetrycznych. Zwykle jest to zaznaczone w specyfikacji technicznej. Pierwszym z nich jest mniej wpływem różnych zakłóceń.

Wyjścia cyfrowe SPDIF – do „karty telefonicznej” z takim urządzeniem. To pozwala cyfrowo przesyłać dźwięk do innego urządzenia bez zniekształceń. Fizycznie złącze SPDIF może wyglądać inaczej: Fiber (optyka) oraz klasyczny „tulipan”. Jedyną różnicą jest to medium transmisyjne, więc przy wyborze konieczność skoncentrowania się na sprzęcie, który zostanie podłączony do karty dźwiękowej.

Dla muzyków, warto spojrzeć na profesjonalnych modeli jakościowych, ponieważ opóźnienie, hałas i inne „uroki” o decyzjach budżetowych może zniweczyć wszelkie wysiłki. Ale dla użytkowników domowych, starając się uzyskać dobry dźwięk, odpowiednie dyskretne modele połowy rynku od ASUS i twórczy.