136 Shares 7852 views

Te problemy w relacjach są bardziej powszechne niż myślisz

Dawno, dawno temu, wszystkie problemy relacji były ograniczone do wyboru kanapki, w której będziesz grać. Z wiekiem wszystko stało się znacznie bardziej skomplikowane. Teraz mamy do czynienia z takimi problemami, jak sieci społeczne, aplikacje dla znajomych, stale rosnące zobowiązania. W związku z jakąkolwiek parą towarzyszą problemy. Co jest normalne, a co może powodować lukę? Zajmijmy się głównymi trudnościami. Być może wszystko nie jest tak źle, jak się wydaje.

Zakładasz, że masz takie same pragnienia

Pierwszym problemem stosunków jest bezzasadne założenia, dzięki któremu łatwo można się nie okazać w najlepszym świetle przed partnerem. To może się zdarzyć każdemu. Istotą problemu jest to, że wiele osób ma tendencję do ślepo wierzenia, że ich połowa chce tego samego. Prowadzi to do nierealistycznych oczekiwań i założeń dotyczących związku. Wielu ludzi na maszynie wolą sądzić, że ich partner zgadza się z nimi we wszystkim. Dlaczego nie? W końcu wydawało się, że wszystko w związku jest w porządku. Nie należy jednak zakładać, że wiesz wszystko z wyprzedzeniem. Porozmawiaj z partnerem, co chcesz. Pomoże to nie kojarzyć się z relacją z osobą, która chce z życia, nie to samo co ty. Ale nawet wtedy, gdy znalazłeś osobę o podobnych poglądach, powinieneś nadal dyskutować o każdym kroku w życiu. Nikt nie może czytać umysłów, to dziwne oczekiwanie od bliskiej osoby. Jeśli jesteś zirytowany, że twój partner nie zgłasza, kiedy jest w domu po pracy, spróbuj po prostu powiedzieć to, a nie rozpoczynając rozmowy z kłótnią. Być może nawet o tym nie myślał. Musisz współpracować, jeśli chcesz budować silne relacje. Ludzie, nawet bardzo bliscy, mogą mieć bardzo różne poglądy na temat sytuacji. Prowadzi to do niespójności, rozczarowania i nierealnych oczekiwań między sobą.

Myślisz, że relacja napełni Cię satysfakcją z życia

Nikt nie może zagwarantować Ci spokoju. Po pierwsze, musisz zrozumieć i zaakceptować siebie, tylko wtedy możesz spodziewać się, że inna osoba może Cię zrozumieć. Są sytuacje, w których ludzie zaczynają relacje bardzo szczęśliwie, ale potem przekształcają się w dwóch obcych. Jak to się stało? Chodzi o to, że się gubią! Przestają robić to, co napełniło ich szczęściem przed związkiem, porzucało hobby i rozpuściło w partnerze. To nie pomaga nikomu. Nie zakładaj, że relacja – klucz do szczęścia w życiu, musi być w stanie cieszyć się istnieniem i bez partnera.

Grozi Ci rozstanie

Może kiedyś takie zagrożenie mogło być dobrym sposobem na ochronę siebie w związku, ale nadszedł czas, aby zrozumieć, że tak nie jest. Najgorsze, co można zrobić, gdy jest w parze jest zagrożenie rozwodu lub separacji. Takie zagrożenia niszczą zaufanie i sprawiają, że obaj partnerzy czują się niepewnie. Obie powinny zawsze pamiętać, że zagrożenia nie powinny być nawet w najbardziej intensywnych konfliktach, wtedy tylko poczujesz spokój i nie poczujesz, że nie ma znaczenia dla swojego partnera życiowego.

Mówisz za dużo

Nie jest to stereotypowy problem, który mówi, że kobiety mówią więcej niż mężczyźni. Może to być trudność dla każdego partnera. Ten, kto zbyt dużo rozmawia, może przegapić szczegóły komunikacji, które odbywa się bez słów. Jeśli mówisz zbyt wiele, zmusisz swojego partnera do udziału w rozmowie, kiedy tylko chce się zamknąć i spokojnie zastanowić się nad tym, co się dzieje. Tylko troskliwa, zamyślona osoba może być dobrym partnerem. Jeśli nie zwracasz uwagi na to, zaczynasz się trzymać w szczegółach i sam oceniać, zamiast zamieniać się w miejsce partnera. Naucz się słuchać i patrzeć, jak wiele mówisz i jak. Poprawna komunikacja jest kluczem do szczęśliwego związku.

Pan panikuje, że romans zginął

Związki zmieniają się po spędzeniu półtora roku razem. Pasja ustaje i odwraca się od kochanków do partnerów. Wielu zaczyna myśleć z tego powodu, że miłość zniknęła. W rzeczywistości jest to nowy etap relacji, w której psychologia jest ważniejsza niż fizjologia. Jeśli wszystko jest w porządku z emocjonalnym składnikiem relacji, ten etap nie będzie dla ciebie problemem. Przeciwnie, możesz cieszyć się nowością, ponieważ nawet we wspólnych codziennych sytuacjach można znaleźć pozytywne cechy.

Przyszłaś za wcześnie

Niektórzy mówią, że przed ślubem warto żyć razem. Niemniej jednak, badania wykazały, że ludzie, którzy zebrali się przed małżeństwem, często wychodzą przed ślubem. Nie ma potrzeby gromadzenia, jeśli nie jesteś pewien relacji. Lepiej jest to robić tylko wtedy, gdy wiesz, na co zamierzasz. Konwertowanie tylko z powodu oszczędności czynszów lub innych podobnych względów nie ma sensu, może tylko zepsuć związek, nawet jeśli miało to przyszłość. Pomyśl o wspólnym domu tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że obaj są gotowi na tak poważny etap, daj sobie czas na spotkanie w dniach i poznać się jak najlepiej.

Nie idziesz na daty

Prawdopodobnie już słyszałeś tę radę: musisz okresowo przeprowadzać spotkania. W przeciwnym razie po prostu przestaniesz odczuwać zainteresowanie sobą pod presją rutyny. W tętniącym życiem świecie, bardzo ważne jest, aby znaleźć czas, aby spędzić to sam ze sobą. Wszystkie szczęśliwe pary starają się zorganizować datę, nawet jeśli są małżeństwem przez długi czas. Ta prosta reguła ma znacznie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Chodzisz na imprezy, a twój partner w domu

Jednym z najczęstszych problemów z relacją jest niedopasowanie preferencji: chcesz spędzić wieczór w piżamie i chce iść do baru. Być może na początku relacji naprawdę chodziliśmy wszędzie razem, ale po kilku latach można zacząć często chcieć pozostać w domu, a druga przegapić strony. Szczególnie ostry problem w tych parach, w których jeden partner jest ekstrawertyk, a drugi jest introwertyką. Staraj się znaleźć równowagę między czasem osobistym a czasem spędzonym razem. Nikt w parze nie powinien cierpieć z powodu innych pragnień.

Nie wiesz, jak przyznać się do błędów

Ten problem pojawia się prędzej czy później, prawie przed każdą osobą – czasami przepraszać i przyznać, że jego błąd jest bardzo trudny. Niemniej jest to najważniejszy punkt na drodze do rozwiązania konfliktu. Jeśli przyznajesz się do winy i przeproś, staje się łatwiejsze, aby partner robił to samo, co zapewnia bardziej pokojowe rozwiązanie sytuacji konfliktowej.

Za dużo dbasz o szczegóły

Fakt, że twój partner zapomniał zawiesić nową rolkę papieru w toalecie, nie wydaje się tak poważnym grzechem. Bardzo ważne jest, aby nie karpić o szczegóły i drobiazgi. Z małych rzeczy jest życie, więc musisz trzymać się w ręku. Oczywiście pewne przyzwyczajenia domowe mogą być bardzo irytujące. Pomyśl jednak, czy jest to kłótnia. Nikt nigdy nie zmieni się, aby stać się idealnym. Skupiając się na małych sprawach, które cię irytują, cały czas jesteś w konflikcie. Pomyśl o tym, jak ważne jest, aby prawidłowo umieścić naczynia w suszarce i czy naprawdę lubisz jego sposób prowadzenia samochodu? Może masz też pewne cechy, które mogą być irytujące? Jeśli dobrze zastanowisz się nad sytuacją, zrozumiesz, że nie ma sensu znaleźć błędu.