118 Shares 1494 views

Camel Koc: wielkość, cena. Recenzje producentów

Najbardziej popularne są koc z Mongolii. Sądząc po opiniach, są one najwyższej jakości, ale jest to odzwierciedlone w cenie. Jeśli nie będziesz zadowolony z tej opcji, a następnie na rynku można znaleźć wiele innych producentów. Ale w tym przypadku należy dokładnie przestudiować etykietę, lub raczej, materiały, które zostały użyte do wytworzenia produktów.

Camel Koc: jak wybrać

Aby wybrać odpowiedni produkt i nie kupić fałszywe, to należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 1. Jednolitość. Poprzez wypadku nie powinny przełamać włosy, wręcz przeciwnie, jeśli produkt jest prawidłowo obsługiwany, to będzie bardzo trudno wyciągnąć wełny.
 2. Wiek. Aby kupić najbardziej miękki, lekki i ciepły koc, trzeba zbadać etykietę. Jeśli mówi, że jest stosowany jako wypełniacz płaszcz młodych zwierząt, można bezpiecznie kupować.
 3. Pokrycie. Camel koc mogą być sprzedawane zarówno solo, jak iw przypadku. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, z którego jest wykonany. Tkanina musi być prawdziwa, a nie być poddawany obciążeniom mechanicznym.
 4. Cena. W jakości produktu, nie może być niska. Fakt, że najdroższe z wełny wielbłąda między innymi opcjami wypełniaczy. Dlatego, koce, za przystępną cenę lepiej przejść obojętnie. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby kupić mieszankę kilku rodzajów surowców lub podrobienia.
 5. Uczucie. W celu zrozumienia wiek wielbłąda, który został usunięty z wełny do koców, należy dotknąć materiału. produkty high-end nie będą poruszeni, nawet jeśli zdjąć pokrywę z niego.
 6. Gęstość. Że niezbędne jest do izolowania funkcji koce. Gęste opcje mające na zimę, cienkie – na lato.
 7. Przetwarzanie. Krawędzie muszą być prawidłowo szyte i mieć płaski kształt.

Rodzaje koce sierści wielbłądziej

Koc z wielbłądziej sierści należy wybrać prawidłowo. Przy wytwarzaniu produktu dzieli się na dwa typy:

 1. Otwarte płaszcz. Wygląda jak zwykły tkany koc, ale opcja ta jest kilkakrotnie lżejsze i bardziej miękkie. Najczęściej metoda ta służy do produkcji małych dywaników wełną małych wielbłądów.
 2. Zamknięty płaszcz – duże koce wełniane dorosłych, materiał jest w torbie, więc nie nastawił.

Kołdry z wełny wielbłądziej są przez długi czas bez utraty ich właściwości. Dla wygody, koce są podzielone na zwykły i lekki. Pierwsza opcja powinna być stosowana w okresie zimowym, kiedy jest zimno w pokoju. Ciepły koc i gęsty, ale waży nieco cięższy. Lite jest używany w okresie letnim. Mają ciekawy nadruk, a mogą one być zarówno koc i wystrój.

zalety

Koce wykonane z wielbłądziej sierści duża ilość zalet, że szybko się do nich lidera w świecie. Stosunkowo wysoka cena rzadko odstrasza potencjalnych nabywców.

 1. Neutralny. Są przetwarzane w taki sposób, że nie tworzą statyczne ładunki elektryczne.
 2. Higroskopijny. Łatwo wchłaniają wilgoć paruje i jest to również bardzo szybka. Ten koc jest dla tych, którzy często poty w nocy. Z powodu tej właściwości, dana osoba nie będzie obudzić się ze względu na dyskomfort.
 3. Elastyczna. Wypełniacz dłużej utrzymuje swój kształt bez poślizgu i nie dumping. Po przemyciu wysusza włosów, nabiera oryginalnego wyglądu.
 4. Płuca. Camel koc praktycznie nieważkości. Jest kilka razy lżejszy niż odpowiedniki z wełny owiec.
 5. Ciepły. Będzie utrudniać wszystkie produkty, z wyjątkiem tego, że wypełniacz jest puch ptaków.
 6. Oddychająca. Zdrowi ludzie rzadko się pocić pod tym kocem.
 7. Odporne na zużycie. Zasadniczo, okres gwarancji wynosi około 15 lat, ale w rzeczywistości, koc jest dwa razy dłuższy.
 8. Użyteczne. Nieoczekiwanie, produkt może poprawić krążenie krwi i zmniejszają obciążenie stresem organizmu.

Pielęgnacja koc

Koc z wielbłądziej sierści jest długi i ciepły dobrze wyglądać, jeśli prawidłowo dbać o nich. Kołdra zużycie okładka nie chce, bo piękno kocem nie widzi, ale właśnie z tego powodu będzie to znacznie dłużej pozostają czyste.

Od razu po zakupie, a następnie co sześć miesięcy, konieczne jest, aby przewietrzyć koc na balkonie lub zawiesić go na ulicy, tak że moczone w tlen.

Przed praniem należy sprawdzić etykietę. Jeśli nie ma przeciwwskazań, można bezpiecznie umieścić na delikatnym cyklu lub prać ręcznie. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że podczas mycia rąk powinny być namoczone w wodzie o temperaturze nie wyższej niż 30 ° C, mash trochę, pozostawić na 20 minut, spuścić wodę i powiesić go w taki sposób, że szkło wielbłąd koc.

Suszenie produkt ma być w powietrzu, ale w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego nasłonecznienia. Pożądane jest, aby znajdować się w płaszczyźnie poziomej. Podczas mycia należy użyć specjalnych narzędzi dla takich rzeczy jak zwykły proszek zabije koc.

Idealnie, takie produkty są najlepsze, aby nie myć. Należy zwrócić na pralniach chemicznych do suchej obróbki.

ceny

Camel Koc (ceny zależą od wypełniacza, jego jakości, gęstości i wielkości przedsiębiorstwa) jest kosztowne. Jeśli zdecydujesz marki jak „Runa”, „Dargez”, który będzie musiał zapłacić około 5000-8000 rubli. Jednakże, opinie klientów, które od dawna są stosowane takie produkty powiedzieć, że jakość uzasadnia takie ceny. Koc dziecko ci sami producenci są około 1000-2000 rubli. Promowana firma rzuci kosztować tylko ze względu na jego nazwę. Na przykład, „Gobi” (Mongolia) dla kołdry wielbłąda zajmie około 10 000, choć jej podobnych parametrach domowego „runa”.

producenci

Najbardziej popularne i sprawdzone producenci są następujące spółki:

 1. "Gobi" (Mongolia). Lekarze prowadzący badania wykazały, że koc z wielbłądziej sierści pracują więcej niż 10 lat. Materiał wypełniający – lanolina, co jest dobre dla skóry. Koc zapakowany jest w specjalnej przezroczystej torbie.
 2. "Sahara" (Rosja). Wypełnione kołdry tego producenta jest wielbłąd w dół, zamiast wełny, więc koszt jest nieco wyższy. Case wykonany w 100% z bawełny.
 3. "Polar Karakum" (Rosja). Również to z puchu. Jest idealny na lato i zimę. To jest dobrej jakości, więc jest bezpieczny zakup koc wielbłąda.
 4. Iwanowo – główne miasto, w którym skupione są najlepszych producentów tych produktów. Ich produkty mają różne właściwości w zależności od firmy, więc trzeba inteligentnie podejść do wyboru.