146 Shares 2073 views

Strach przed owadami i węże – jak z nim walczyć

Strach przed owadami – entomofobiya – zajmuje należne jej miejsce wśród innych znanych wszystkich fobii. Ludzie, którzy cierpią z powodu tej choroby, strach nadejście lata, i opuścić miasto dla nich staje się prawdziwą karę. Często mówi się, obawa rozwija się wraz ze strachu przed pająkami, dla tych ludzi to nie ma znaczenia to, co jest przed nimi, najważniejsze, że pełza, w ruchu, skoków lub pływające. Entomofobiya również często towarzyszą izopterofobiey – strach przed owadami, które jedzą termity drewna.

Zazwyczaj te typy fobii są już widoczne u dziecka po ukończeniu 5 lat. W tym przypadku, dziecko po prostu nie rozumie, co widział, a on ma naturalny strach, który można później przekształcić się w poważny problem. Również owady fobia może wystąpić w wyniku bezmyślnego kopiowania zachowań swoich bliskich, a jeśli, na przykład, z rodzicami i nie ma takiej fobii, ale nie mają zrozumienia dla owadów i wyrazić go prawidłowo, może to spowodować pojawienie się tego rodzaju fobie u dzieci. Ponadto, ze względu na strach dziecka może być po ukąsi konkretnego owada, a jeśli to nie jest czas, aby zapewnić pomoc psychologiczną, to może rozwinąć się fobii owadów i nie tylko określonego typu.

Pewien wpływ na wygląd entomofobii mają i dzieł artystycznych, jak i filmów. Może to być konsekwencją predyspozycje danej osoby do powstania konkretnej fobii.

życie człowieka z chorobą jako strach przed owadami jest dość trudne. On ciągle unikać spotkania z przedstawicielami tej klasy, w rzeczywistości nie tylko w przyrodzie, ale także w ludzi wokół owadów, takich jak muchy i komary. Ostre wycieku entomofobii konieczne rozpoczynanie leczenia.

Aby wygrać swój strach przed owadami, konieczne jest, aby spróbować dowiedzieć się więcej niż o nich i uzyskać dokładne informacje. Kiedy zobaczył owada, starają się ciągnąć się razem, a nie tylko od niego uciekać i ukrywać się. Spróbuj znaleźć pozytywny w co widzieli jako istniejący. Na początek, można po prostu widać na zdjęciach owadów i inspirować się, że są one bardzo małe, i nic złego nie może przynieść.

Jeśli Twoje dziecko można zauważyć strach przed owadami, należy podjąć natychmiastowe działania. Nie panikuj, po prostu trzeba powiedzieć swojemu dziecku kolejne historie i opowieści o dobrych owady, należy również upewnić się, że wyglądał dobre bajki. Ale najważniejszą rzeczą dla małego dziecka – to przykład z rodziców, więc nie pod nim nie pokazują swój strach, a jeśli jesteś naprawdę boi się owadów, spróbuj przed nim panować nad sobą i nie okazywać strachu.

Ofidiofobiya – strach przed wężami – przedstawiono na przedstawicieli klasy w postaci irracjonalnego strachu przed nimi. Większość ludzi, którzy cierpią z powodu tego rodzaju fobii boi się nie tylko prawdziwych węży, to przerazić nawet węże, widoczne na zdjęciach lub w telewizji.

Każda osoba ma strach tych istot pojawia się w różny sposób:

– w niektórych występuje po nagłym kontakcie z węża. Jest to zwykle w dzieciństwie, gdy chłopcy próbują straszyć dziewczyny i wyrzucić je węże;

– może to być również pierwsze spotkanie z wężem w przyrodzie lub nawet jego ukąszenia;

– wpływ rodzicielstwa, jeżeli wczesnego dzieciństwa dziecko powtórzyć węża – to przerażające;

– Dzieci na gruncie religii, gdzie wąż jest związany ze złem;

– wpływ prasie i telewizji, gdzie węże są prezentowane w niekorzystnym świetle, powodując strach wśród ludzi.

Nawet jeśli wąż jak na ekranie telewizora Tacy ludzie panice zaczyna, nie mogą być nudności, pocenie, kołatanie serca, suchość w ustach, zawroty głowy, niemożność mówienia i myślenia, utrata kontroli, poczucie oderwania od rzeczywistości i strach przed śmiercią.

Najbardziej skuteczne metody leczenia fobii są hipnoterapii i programowanie neurolingwistyczne.