443 Shares 5207 views

Kiedy ból zęba, co robić w domu?

Każdy wie, że ból zęba objawy – sygnał o niebezpieczeństwie ciała. Najlepsza decyzja byłaby wizyta u dentysty. Jednak takie problemy często występują w czasie, gdy nie ma możliwości, aby prosić o pomoc (weekend wycieczkę, wakacje lub nocy). Naprawdę istnieje tylko znosić, gdy ból zęba? Co zrobić w domu, aby złagodzić stan?

Samoleczenie jest dozwolone wyłącznie jako tymczasowe obejście

Ważne jest, aby uwzględnić fakt, że tradycyjne receptury może tępy lub nawet całkowicie wyeliminować ból, ale do wyleczenia zęba tak, że to niemożliwe. Dlatego nie spiesz się odłożyć wizytę do dentysty po ustąpienia objawów.

Podczas, że jak jesteś zaniepokojony bólem, że nie jest to konieczne w celu uniknięcia procedur higieny jamy ustnej. Wielu boi się myć zęby w tych dniach, w błędnym przekonaniu, że ból spot lepiej nie drażnić. To nie jest tak.

Wskazane jest, aby wziąć pigułkę, gdy silnie ząb. Co robić dalej? Po tym wszystkim, działanie przeciwbólowe jest ograniczona przez czas. I nie chce pić swoje pakiety. Istnieje wiele popularnych przepisy, które ułatwią stan nie szkodzi organizmowi.

Płukanie pomaga pozbyć się ciężkiego bólu zęba

Skuteczna metoda zawsze uważana była do płukania jamy ustnej, gdy ból zęba. Jak płukać? Oto niektóre z najbardziej popularnych receptur, którego składniki są pod ręką w każdym domu.

Najprostszym przepis – płukanie go w ciepłej wodzie lub soli sodowej (łyżeczka szklanki wody). Takie rozwiązanie wytwarza się szybko, co jest zaletą. Zwłaszcza, gdy masz ból zęba. „Co mogę zrobić w domu, aby złagodzić stan?” – jest to jedyne pytanie, co jest ważne w tych momentach. Jednakże ten przepis nie może być użyty lub będzie sól sodowa lub erozji błony śluzowej jamy ustnej. Utworzone małe rany, które mogą przynieść nowe dyskomfort.

Krwawnik ma zdolność neutralizowania ząb. Przygotować wywar i stosować go potrzeby w taki sam sposób, jak opisano powyżej.

Aby pozbyć się bolesnej ból bóle, jeden z proponowanych naparu ziół: mięty, melisy, rozmarynu, rumianku. Przygotować bulion z szybkością dwa Sztuki. łyżki do filiżanki wody.

Wypłukać usta z takimi prostymi środkami nie można zatrzymać nawet po lekarza zęba lekarstwo. Sesje okresowe pomóc prowadzić profilaktykę procesów zapalnych w jamie ustnej.

Oleje eterowe

Olej pomoże, jeśli masz ból zęba. Co zrobić w domu, przyjrzeć się bliżej. Małe wacikiem zamoczonym w oleju lub kolendry ząbek, jest stosowana do gumy od zęba pacjenta. Taka metoda jest bardzo dobrze pomaga bolesnych doznań różnej natury. Odpowiedni dla kobiet w ciąży. Jest to szczególnie ważne w pierwszych miesiącach ciąży, kiedy odbiór leków przeciwbólowych jest bardzo niepożądane.

Biorąc takie proste metody są przyjmowane, możliwe jest, aby zapomnieć o tym, że masz ból zęba. Co teraz zrobić w domu? Zestrzel strzykanie lub rozwiązać problem w gabinecie stomatologicznym raz na zawsze – to każdy dla siebie.