189 Shares 8317 views

Co zrobić, gdy zdrętwiałe Pinky?

Sytuacja, gdy nagle zdrętwiały mały palec, ręka lub noga, jest znany wielu: spać w nieudanym pozycji i obudziłem się z bólem w ręku. Większość osób cierpiących na drętwienie, wszystko idzie bez śladu, ale przypadki są różne, ważne jest, aby nie pomijać żadnej objawem poważniejszej choroby.

Oczywiście, nie należy nadmiernie dramatyzować sytuacji, ale badane i szukać powodów, dlaczego wciąż zdrętwiałe Pinky jest to konieczne. Drętwienie palców lub zespół cieśni nadgarstka naukowo jest rzadka przed 1980 r. Diagnoza ta zaczęła się umieścić 90-tych, kiedy to się zaczęło uniwersalny wysięgnik komputera. Każdego roku liczba osób, które korzystają z komputerów wzrasta wielokrotnie. Codziennie siedzi przy klawiaturze komputera jest główną przyczyną zagrożenia i rozwój zespołu cieśni nadgarstka. Nawet na ryzyko tej choroby są ci ludzie, którzy sprawiają, że każdy dzień taki sam rodzaj ruchu rąk. Na przykład, kanalizacja, malarzy, stolarzy.

zespół cieśni nadgarstka może wystąpić po wystąpieniu określonego napięcia ścięgna pęcznienie, co powoduje nacisk na nerwy, który jest odpowiedzialny za wrażliwość na dłoni, indeks, środkowym i serdecznym palcu. Ścięgien i nerwów przechodzi przez bardzo wąski kanał. Nawet niewielki obrzęk ścięgna, ściskając nerwów, lub prowadzi do tego, że mały palec jest zdrętwiałe lub inny pojedynczy palec, lub mrowienie i drętwienie palców, a czasami ostry ból pulsujący, zlokalizowane w dłoni. Co ciekawe, ból i inne objawy tego zespołu zwykle pojawiają się w nocy lub rano.

Jeśli czas nie udać się do lekarza i otrzymać leczenie, może spowodować, że mięśnie, które kontrolują ruch palca, po prostu uschnie. W rezultacie, ludzie nie będą w stanie zgiąć palec pierścień, albo nie być w stanie ścisnąć dłoń w pięść. Z tego powodu wielu ludzi trzeba zmienić jego ukochanego zawodu. Zespół cieśni nadgarstka są bardziej podatne na kobiety mówią o tym statystyki. Dotychczas choroba ta dotyka ludzi powyżej 40 lat, dziś jest traktowanie młodych ludzi po 30 latach.

Ostatnio czytałem w internecie, że młoda dziewczyna 25 lat twierdzi, że numbs mały palec i palec serdeczny lewej ręki. To jest bardzo niepokojące, ponieważ oznacza to, że problem z sercem, a nawet udar podejścia. Dlatego, aby opóźnić wizytę do lekarza w tym przypadku jest to niemożliwe.

Zdarza się, że zdrętwiałe kciukiem lewej dłoni. Co możemy to powiedzieć? Jeśli drętwienie średni, duży lub palca wskazującego lewej ręki, jednocześnie towarzyszy osłabienie i ból na zewnętrznej stronie dłoni, mówimy o objawach choroby zwyrodnieniowej dysku szyjnego. Jeśli drętwienie jest tymczasowy, może to być związane z bronią przez wypieranie z pomiarem ciśnienia lub niewygodnej pozycji strony w stosunku do ciała, jak również naszyjnik. Jeśli usuniemy czynnik ciśnieniem, drętwienie przejdzie od razu, i nie martw się.

Jeśli drętwienie rąk jest regularny, lekarze nazywają to przewlekła drętwienie i zaleca się zbadać, aby określić przyczynę choroby. Ból i drętwienie rąk i palców z osteochondroza szyjki macicy występuje w wyniku ucisku nerwów kręgosłupa szyjnego i naczyń krwionośnych, które dostarczają pokarm palców rąk i ramion. Takie ściskanie może być spowodowane przez powstawanie międzykręgowego przepukliny lub zmiany krążków i stawów lub skurcze mięśni i proliferacji szyjki osteochondroza więzadłami.

Co jeśli zdrętwiałe pinky, pierścień lub kciuka? Jeśli drętwienie palców związane z osteochondroza, poniższych wskazówek, można pomóc sobie na wiele sposobów. Po pierwsze i najważniejsze – poruszać się, odwracając głowę z boku na bok, odchylić w górę iw dół (ale nie z powrotem). Po drugie – opuść ramiona w dół, należy wykonać własny masaż karku i przedramionach. Po trzecie – robić ćwiczenia dla kręgosłupa szyjnego, co jest, powiedz lekarzowi.