667 Shares 1037 views

GeForce GTX 660: zapewnia i referencje

Transformacja PC do pełnoprawnego automatu do gier, które spełnia wysokie wymagania harmonogramu zaczyna się od karty graficznej. Ten podstawowy komponent odpowiedzialny za „obrazów” jakości wyświetlacz i ogólnie rzecz odbudowy systemu rozgrywki. W chwili obecnej rynek oferuje wiele opcji dla bardzo przyzwoitej karty graficznej, które mogą „wyciągnąć” z gry, realizowanego w nowoczesnym grafiką 3D. W tej serii stoisk i modelu GeForce GTX 660, w których twórcy starali się wykorzystać potencjał segmentu byłego karty graficznej, a także wprowadzenie szeregu innowacyjnych pomysłów, które poprawiają wydajność komputera dla części graficznej. Model ten uruchamia nową linię kart graficznych opartych na procesorze GK106. Ten czynnik był decydujący dla charakterystyki pracy urządzenia, które jednak spowodować niejednoznaczne wyroki wśród posiadaczy kart.

Ogólne informacje o karcie graficznej

Model referencyjny NVIDIA GTX 660 jest pierwszym produktem wykonanym na platformie serii Kepler GK106. Chociaż produkcja urządzenia odbywa się na procesie 28 nm, w porównaniu z GPU GTX 650 GPU flagowy, to pojawiają się poważne ograniczenia. Urządzenie traci starszego brata, że wersja rozwojowa GTX 650 używany graficzny klaster i dwóch dział SMX. W rezultacie, zapewnia pracę do 384 procesorów strumieniowych. Niemniej jednak, GeForce GTX 660 korzysta z dobrych wyników w zakresie potencjału częstotliwości – zasób pamięci zapewnia pracę do 1502 MHz. Ponadto, wydajność tego modelu może być oceniana przez potencjału cieplnego 64 watów. Na podstawie pierwszej znajomości z cech karty graficznej, można założyć, że jest ona odpowiednia dla potrzeb większości użytkowników o przeciętnych wymagań, ale nie jest tak prosta.

W porównaniu z poprzednimi generacjami tych samych członków rodziny modelu GTX otrzymał szereg istotnych zmian w zakresie odprowadzania ciepła, funkcjonalną interakcję między elementami, a także w samej konfiguracji żetonów. Jednak zmiany te nie były wystarczające, aby umieścić urządzenie na równi z zaawansowanymi wersjami procesorów graficznych.

parametry techniczne

Zanim pójdziesz do pełnego przeglądu karty graficznej dane techniczne, należy zauważyć, że mogą być bardzo różne w zależności od producenta. Jeśli najpierw pomyślany, podstawowa wersja NVIDIA GeForce GTX 660 będzie działać jako podstawa do innych producentów, ale dziś widać różnicę nie tylko w wykonywaniu projektowania graficznego, ale również pod względem możliwości technicznych. W każdym razie, w jego pierwotnej postaci, urządzenie zawiera następujące dane:

 • GPU – platforma GK106.
 • Liczba tranzystorów – rzędu 2,5 miliarda.
 • Proces technologiczny – 28 nm.
 • Pamyati- częstotliwości 1,5 GHz.
 • Częstotliwość zegara – 1 GHz.
 • Typ pamięci – GDDR5.
 • Szerokość magistrali – 192 bitów.
 • Ilość pamięci – 2 Gb.
 • DirectX – wersja 11.
 • Raster Conveyors- 24.
 • Jednostki teksturujące – 80.

Warto także pamiętając, że istnieje wcześniejszy wersja urządzenia – modyfikacja NVIDIA GeForce GTX 660 TI, w którym znajduje się duża liczba jednostek konsystencja i procesorów strumieniowych, ale traci na prędkości pikseli wypełnienia. Ale znacznie więcej różnic nadal odnosi się do wersji mapy, która jest zaangażowana w tworzenie firmy Zotac, ASUS i innych.

Funkcje platformy

Prawie wszyscy członkowie linii GTX 600 opracowany na górze platformy procesora GK104. Wśród nich jest taka sama karta jest pojedynczym procesorem NVIDIA GeForce GTX 660 TI, a także w wersji dla producentów OEM. Faktycznie, ostatnie urządzenie na GK104 na podstawie już utworzony z mniejszym entuzjazmem. Co więcej, one odrzucone spółka utworzona kryształy, które wpłynęły na jakość procesów obliczeniowych.

Wraz ze zmianą linii GTX 660, zdecydowano się położyć podwaliny dla nowego procesora – GK106. Zatem, karta graficzna GeForce GTX 660, do sprzedaży detalicznej, opiera się już na platformie GK106. Co ciekawe, dla nowego systemu procesora?

Pierwszy jego symetrii. W tej architekturze, graficzny klaster nie zawiera dwa, ale tylko jeden procesor. W rezultacie istnieją znaczne straty w ilości jednostek obliczeniowych – przynajmniej w porównaniu do GeForce GTX 660 Ti i wersji 650. W tym przypadku, na tyle dziwnie, pojemność pamięci, ustawienia pamięci podręcznej, a częstotliwość zegara w obu modelach są niemal identyczne.

Umieść w GeForce

NVIDIA Corporation umieszczone kartę wideo jako zamiennik dla modeli, które do tej pory sukces wśród konsumentów dzięki stosunkowi wydajności i ceny. To, nawiasem mówiąc, GTX 460 i GT 9800, dobrze znane graczy. W tym samym GeForce GTX 660 w wersji przekroczy 460 w wykonaniu prawie 2-krotnie. Jeśli nosimy w porównaniu z 9800 GT, widzimy dobry wzrost FPS – ponad 4-krotnie. Ponadto, jego wkład w optymalizację procesu obrazu i wprowadza obsługę DirectX 11.

Poprawa wydajności na tle GTX 560 nie jest tak oczywista. Wynika to głównie ze względu na fakt, że sama karta 560 okazało się udane, a przez długi czas będzie zadowolić swoich użytkowników. Niemniej jednak, suche wskaźniki techniczne GeForce GTX 660 2 GB przekracza 10 watów jego możliwości odprowadzania ciepła. Nawiasem mówiąc, w rodzinie AMD Radeon najbliższymi konkurencyjnych modeli o zużyciu energii z podobnej wydajności – seria HD 7850.

Wersja ZOTAC

Deweloperzy oferują podkręcony ZOTAC wersję karty, jak również wersję, która jest blisko do standardu autora. Jednak nawet w specyfikacji producenta modelu podstawowego nie mógł się oprzeć i dał jej częstotliwość 993 MHz zamiast standardowych 980 MHz. Nawiasem mówiąc, pozornie podstawowej wersji GeForce GTX 660 od karty graficznej ZOTAC NVIDIA przypomina wersji TI. Jednak rozróżnienie to nie będzie trudne, jeśli zwrócić uwagę na układ chłodzenia otwarty, wyposażony w dwa wentylatory.

Ponadto, twórcy map dostarczyły mały talerz do usuwania ciepła z układów pamięci. Na tylnej stronie karty chip zrobić bez systemu grzejników, a jeden z płytą wiórów jest zamknięta tylko o połowę. Jest różnica w podejściu do urządzenia chłodzącego do układu zasilania. Tak więc, w porównaniu z GeForce GTX 660 TI nie są umieszczone w pobliżu wtyczki, a na końcu planszy. Jest bardziej zwykle miejsce dla grzejników, ostatecznie ta konfiguracja zapewnia układ podobny efekt.

Model z Palit

Tajwański producent Palit Zakres obejmuje dwie wersje kart graficznych zbudowanych na technologii NVIDIA. W tym przypadku, różne odmiany Palit GeForce GTX 660 mają kilka różnic. Podstawowa wersja jest tańsza i ma klasyczny design. W tym przypadku, układ chłodzenia oraz obwodu ma wiele podobieństw do podkręcony modyfikacji. Reszta parametrów częstotliwości i warunków operacyjnych odpowiadają zaleceniami kart NVIDIA dla tej serii.

Dla graczy jest jasne, że największe zainteresowanie jest podkręcona karta graficzna Palit GeForce GTX 660 z przedrostkiem „OS”. Faktem jest, czy jest sens zakupu zmodyfikowany model może być oceniana na podstawie wyników inżynierów firmy. Tak więc, jeśli średnia częstotliwość akcelerator wideo 980 MHz, a także w formacie operacji „booster” wzrostu do 1033 MHz, eksperci pod warunkiem karty Palit GeForce rdzeń przyspieszenia do 2600 MHz i 3900 MHz – W związku z powyższym, na podstawie i trybów dynamicznych.

Wersja z ASUS

Do dyspozycji ASUS karty graficzne są cztery wersje, które są wydarzenia na GTX 660. Najbardziej wydajna platforma okazała wersję Asus GeForce GTX 660 z wymownym prefiks «gry». W tej modyfikacji została znacznie zwiększona częstość graficznego i rozproszonej pamięci bitów wideo. Obeznanych z działaniem użytkowników firmowych zwykle zrobić w następujący sposób: – nabywać wstępną wersję karty graficznej, która jest tańsza i oferuje NVIDIA zalecane ustawienia, a następnie wykonać niezależną przyspieszenie.

Głównym pytaniem jest to, czy jest to możliwe do osiągnięcia wartości, które są oferowane w wersji podkręcony GTX 660 GeForce ASUS bez specjalnej pomocy? Oczywiście, przełom zostaną osiągnięte ręcznie, ale podstawa elementem pozostaje niedostępne dla poprawy użytkowników, tak blisko, że z „top-end” wersji tej karty od ASUS nie będzie działać.

Cena emisyjna

Producenci kart graficznych nie jest pierwszy odcinek jest podzielony na dwie główne kategorie. Pierwszy składa się z wysokowydajnych maszynach graczy, który kosztuje więcej niż 15 tys. RUB. Druga kategoria, odpowiednio, obejmuje resztę produktów, ale również ma swoje własne małe segmenty, z których jeden zawiera GeForce GTX 660. Cena karty waha się od 8 do 12 tys. Dokładna wartość zależy od marki, wydany modele, cechy i specyfikacje ,

Pozytywne opinie na karcie graficznej

Eufoniczny wszystkie opinie o tej karcie graficznej można podzielić na te związane z jego cech technicznych i widokiem na estetycznych. Tak pod względem funkcji i wydajności graczy powiedzieć, że karta jest dość przeciętna, ale biorąc pod uwagę, że cena jest całkowicie uzasadnione. Nie ma również wiele pozytywnych opinii dotyczących jakości wykonania GeForce GTX 660. cena jest z pewnością budżet, ale w tym samym 8-10 tysięcy. Jest całkiem możliwe, aby uruchomić w produktywny, ale jest podatny na awarie. GTX 660, z kolei, tych rozczarowań nie wydał. Jeśli przejdziemy do estetycznych i praktycznych niuanse kart pracy, wielu użytkowników chwaląc jej spokój, zwartość i brak przegrzania.

Negatywne opinie na temat karty graficznej

Główną wadą jest uważany za przejście na nową platformę, z powodu tego, co karta graficzna w komputerze stracił potencjał. Znajduje to odzwierciedlenie w wielu procesach graficznych, w tym przejawia antyaliasingu w grach. Nie ratować sytuację i pamięć o GeForce GTX 660 na 2G, chociaż, jak wspomniano przez doświadczonych graczy, nawet z takich danych, niektóre modele wykazują znacznie lepszą wydajność.

Interesujące jest to, że istnieją sprzeczne oszacowania wartości tego modelu. W czasie jego wystąpienia nawet 8000. Wydawało nierozsądnie wysoką cenę zapłacić za pomocą karty wideo z takimi funkcjami.

wniosek

Tendencja zwiększonej wydajności sprzętowej nadzieniem zmuszając producentów do budowania potęgi GPU wszelkimi dostępnymi środkami. NVIDIA GeForce GTX 660 deweloperzy nie wybiera najlepszy dla tego zadania, ale obiecującym rozwiązaniem. Użyli nową architekturę, która ostatecznie zmniejsza skuteczność urządzenia. W pewnym sensie, ten etap można nazwać testem. Dla tych, którzy stali się właścicielami karty, oczywiście, sytuacja ta nie jest pocieszające. Użytkownik otrzymuje bardzo wysokiej jakości, dobrze przemyślane i technicznie zbiera karty ze znanych marek, ale, niestety, z okrojoną wydajności.