581 Shares 8081 views

Rockefeller Foundation: historia, charakterystyka, priorytety

Bogate zachodnie – ludzie ze szczególnym inteligencji i niezwykłych widoków na życie. To właśnie dzięki tej kombinacji, w rzeczywistości stały się osoby zamożne. Jednak oprócz ogromnego dobrobytu, wiele z tych bogatych ludzi są znane także dobroczyńców, odejmowana część swoich funduszy na rozwój różnych projektów społecznych i innych. W tym artykule będziemy mówić o strukturze zwanej „Rockefeller Fundacja Charytatywna”, jego funkcji i obszarów pracy.

założyciel

Człowiek, który dał impuls do rozwoju całej dynastii, jest Dzhon Devison Rokfeller, Sr. (później jego syn urodził się z tej samej nazwie), który urodził się w miejscowości Richforde, NY. Stało się to w 1839 roku. Rodzice przyszłej magnata byli protestantami, a rodzina miała wiele dzieci, z których Jan był drugi. Tato był właścicielem swojego małego kapitału, ale często podróżował w celu sprzedaży różne eliksiry. Jednocześnie matka rodziny zmuszony był znacznie zaoszczędzić na wszystko.

Biznes Edukacja

Fundacja Rockefellera nie zostały utworzone, jeśli jego twórca we wczesnym dzieciństwie nie nauczył się być oszczędny i wykorzystywać swoje zasoby materialne racjonalnie. Na przykład John kupił dla siebie funta cukierków, a następnie podzielić je na kilka stosów i ostatecznie odsprzedał je własnymi siostrami, ale po wyższej cenie. W wieku siedmiu lat, chłopiec zdobył jego sąsiadów hodując je ziemniaki i indyków. John został również przeszkoleni, aby śledzić wszystkie swoje finanse, nagrywać je w książce, i odstawić część swoich zarobków do skarbca.

W wieku trzynastu lat, młody człowiek dał kredyt do swojego towarzysza pod 7,5% w skali roku w wysokości pięćdziesięciu dolarów.

Początek drogi do bogactwa

W 1857 roku, John stał się znany, że jeden z Anglii poszukuje partnera biznesowego ze stanem $ 2000 do wspólnego biznesu. Choć Rockefeller był tylko 800 $, ale przepojony ideą i dlatego wziął pieniądze od ojca, co pozwoliło mu podjąć stanowisko młodszego współzałożyciela firmy „Clark i Rotchester”, który był zaangażowany w sprzedaży zboża, mięsa, siana i innych towarów. Po pewnym czasie, firma wzięła pożyczkę, negocjacje dotyczące jego przygotowania doprowadziły do banku to Jan, któremu udało się przekonać kierownika do wydawania pieniędzy.

W 1870 Dzhon Devison, który kilka lat później założył Fundację Rockefellera, otworzył własną firmę, zajmującą się oleju. Zaangażowane w tym biznesie, amerykański wprowadził prawdziwie unikalny system promocji wszystkich swoich pracowników: nie płacić zwykłe wynagrodzenie, obliczony z udziałów w spółce osób, które cytuje stale podszedł i pozwolił, aby uzyskać przyzwoity dywidendy. W ten sposób genialny biznesmen udało się zainteresować swoim podwładnym, aby aktywnie działać na rzecz spółki, ponieważ każdy z nich wiedział, że jakość wykonanej pracy będzie zależeć od jego osobistego sukcesu finansowego.

dobroczynność

Fundacja Rockefellera – organizacja charytatywna, która powstała w 1913 roku i opiera się bezpośrednio w Nowym Jorku.

W ogóle, od młodości, John regularnie do odliczenia 10% swoich dochodów w kościele baptystów. Ogólnie rzecz biorąc, w życiu ma swój podano ponad 100 milionów $. Ponadto 80 mln bogaty człowiek dał University of Chicago, on też pomógł New York Institute for Medical Research.

Obecnie struktura ta kontroluje byłego szefa University of Pennsylvania, dr Dzhudit Rodina, który stał się pierwszą kobietą na tym stanowisku, zastępując poprzednika o nazwie Gordon Conway w 2005 roku.

Główne działania, które poświęcił się do Rockefeller Family Fund, są następujące:

  • Badania w dziedzinie medycyny;
  • edukacja;
  • granty i dotacje w rolnictwie, domenie publicznej, a także do badania różnych problemów związanych z globalnej ochrony środowiska;
  • finansowania budowy demokratycznego społeczeństwa, podnoszenie poziomu kulturalnego i rozwoju.

Odmowa finansowania produkcję węglowodorów

Na wiosnę 2016 roku Fundacja Rockefellera zdecydowała się przenieść aktywa wszystkich spółek, które są zaangażowane w kopalniach ropy naftowej i węgla. W szczególności dotyczyło to giganta o nazwie ExxonMobil. Według organizacji charytatywnej, dziś nie ma potrzeby, aby nadal inwestować pieniądze w tych kierunkach, z uwagi na fakt, że społeczność międzynarodowa stara się wyeliminować stosowanie paliw kopalnych. Ponadto Rockefellers powiedział również, że niektóre z już potwierdzonych zasobów niezbędnych do utrzymania pod ziemią, aby zachować nadzieję na przyszłe pokolenia ludzi, aby przetrwać i zachować dziewiczy ekosystem.

W związku z wszystkich wyżej wymienionych, jest obecnie Fundacja Rockefellera będzie miał tylko około 1% swoich aktywów w branży naftowej i węgla (ze wszystkimi jego portfela inwestycyjnego). Chociaż, biorąc pod uwagę skalę inwestycji struktura ta dobroczynność, jako wynik sumy nadal będą imponujące.

Także, to wszystko pozwala nam zrozumieć, że ta decyzja doprowadzi do Amerykanów, co jest teraz Fundacja Rockefellera w Rosji będzie znacznie mniej aktywny niż to było wcześniej.

wniosek

Warto wspomnieć, kolejny niezwykły fakt. W 2012 roku rodzina Rockefellerów i Rotshiltdov ogłosił utworzenie międzynarodowego zaufania. Teraz staje się jasne, że żadna poważna impreza na świecie nie występuje bez wpływu tych potężnych rodzin.