455 Shares 1675 views

Pacjenci hydrocephalic syndrom: jak poprawić los?

Choroba hydrocephalic zespół jest dość powszechne w neurologii, ale termin jest rozpowszechniona tylko wśród specjalistów z krajów byłego WNP. Zwykle jest to diagnoza jest noworodek cierpi na encefalopatię okołoporodowym. Chorobowe powoduje nadmierne nagromadzenie płynu mózgowo-rdzeniowego (CSF) przez błon mózgowych i jej komór. Wynika to z obecności przeszkód do jej odpływu, lub z innych zaburzeń, które są związane z reabsorpcji CSF. Wraz ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego u dzieci rozwijających się syndrom nadciśnieniem hydrocephalic. Jego obraz kliniczny jest znacznie bardziej skomplikowana.


przyczyny

Głównymi przyczynami choroby hydrocephalic zespołu to naruszenie w rozwoju mózgu, centralnego układu nerwowego, problemów związanych z ciążą, negatywne czynniki porodu, krwotoku mózgu, zakażenia wewnątrzmacicznego, niedokrwienie lub niedotlenienie mózgu i przerwana płód.

Złożoność diagnozy

Niestety, współczesna medycyna wciąż nie opracował metody wykrywania choroby hydrocephalic syndrom. Terapia nie jest na wystarczającym poziomie. Przypadki, gdy diagnoza może być wykonane bez powodu i błędne.

Jak rozpoznać?

Obecność niektórych objawów zadecyduje czy choroby noworodka hydrocephalic zespołem. Może to być mylące dla wymioty i drgawki, nie karmi piersią, często przeraźliwe krzyki. Ponadto, dziecko może być nadmiernie senny, może wystąpić zwiększenie rozmiaru głowy, a nie pęczniejące pulsacje Fontanel w nim głowę rozszerzenia naczyń. Po roku tam, i innych funkcji, takich jak zatrzymanie głowicy w stałej pozycji, dziecko otrzymuje z trudem. Nie może być ból głowy, towarzyszą wymioty. W badaniu dna żołądka wykazały przekrwienie nerwu wzrokowego. Dziecko ospały, powolne, apatyczny. Jeśli wystąpią takie objawy, dziecko musiał być natychmiast hospitalizowany.

Nie panikuj

Należy pamiętać, że dzieci charakteryzują się okresowym -likvornogo wahania ciśnienia i krwi. Jeśli mówimy o ludzi starszych wiekiem, te wahania z bardzo małym prawdopodobieństwem mogą być objawy – Zespół hydrocephalic u dorosłych, co do zasady, nie rozwija. Ponadto, nudności, częste bóle głowy, zawroty głowy może wskazywać na obecność chorób zakaźnych, chorób metabolicznych lub funkcji mózgu. Zwiększona wielkość głowa nie zawsze jest oznaką zespołem wodogłowie – powodem, który może być genetyki.

leczenie

Terapia to leki, które zwiększają odpływ i redukują alkohol generacji. Przy niewydolności leczenia przepisanym operacji neurochirurgicznej polegające komór bocznego.