140 Shares 2687 views

Historia „Mazda RH7” samochód

Model „Mazda RH7” Zdjęcia, które są obecne w artykule, to samochód legendarny sportowy, produkowany w latach 1978 i 2002, japońskiej firmy o tej samej nazwie. W oryginalnej wersji urządzenia została zakończona z silnikiem z tłokiem obrotowym dwustopniowym, zaprojektowany przez niemieckiego projektanta Felix Wankel.

Pierwsza generacja

W 1977 roku, firma Mazda kierownictwo postanowił zaprzestać produkcji przestarzałe technicznie i moralnie „RH3” modyfikacji. Jego następcą miał pochodzić z realiami czasu samochodzie badanej próbki, które w tym czasie były już testowane. Rok później było to wersja produkcyjna nowych produktów, nazwany „Mazda RH7”. Cechy maszyny dają powody dla programistów polegać na dużych sprzedaży. W szczególności, zgodnie z maską dwa warianty urządzenia napędowego mogą być zamontowane – benzynowe silniki obrotowe, których wielkość wynosi 1,1 do 1,3 litrów. Wybór nabywcy oferowane dwie transmisje – „Automatic” trzy kroki i chetyrohskorostnaya „mechanika”. Nowy wykonane tylko w jednym wariancie ciała – coupe.

Japońska firma podzieliła uwolnienie ich samochodu debiut generacji w trzech seriach. Każda nowa wersja różni się od poprzednich wersji niektórych niuansów technicznych i stylistycznych. Jednocześnie wszystkie z nich zostały scharakteryzowane przez wspólną cechę – długi kaptur z chowanymi reflektorami głowy.

druga generacja

W 1986 roku druga generacja modelu „Mazda RH7” został wprowadzony do produkcji seryjnej. Dane techniczne samochodów zmieniły się nieznacznie. Dokładniej, może teraz być wyposażone w 1,3 litra dopływem powietrza lub turbodoładowaniem napędowego. Pierwsza wersja silnika była przeznaczona wyłącznie na eksport, a drugi – tylko na rynek krajowy. nowości zewnętrzne przeznaczone głównie japoński projektant firma Akio Ushiyama, który został zainspirowany wyglądem Porsche 944. Pomysł produkcji seryjnej samochodu pozostawał w drugim pokoleniu.

W 1988 roku model zadebiutował w tylnej części zamienny. Cechą tej modyfikacji dachu jest to, że jego struktura składa się z metalowego z przodu i z tyłu tkaniny wyposażoną w ogrzewaną okna.

trzecia generacja

Trzecia generacja samochodów „Mazda RH7”, i stał się wreszcie ujrzała światło dzienne w 1992 roku. Samochód został zbudowany na platformie krótszym rozstawem osi. W rezultacie, nowością stał się krótszy i niższy. Model Style nieodłączne w poprzedniej generacji, konstruktorzy zachowane. Jednak w wyglądzie nowość zaczął dominować gładkie linie, które pozytywnie wpłynęły na dynamikę. „Mazda RH7” uzyskał znakomity przód przedni spoiler, a reflektory ze wskaźnikami toczenia zostały połączone w jedną całość. Kolejną ciekawostką była obecność na zewnątrz zaokrąglone tylne okno, które otwiera pokrywy bagażnika.

Projektanci trochę zmieniły i wnętrze nowej wersji modelu „Mazda RH7”. Deska rozdzielcza została ukryta pod szczytem zaokrąglonym kształcie, za pomocą którego jest on stylistycznie zjednoczonych z konsoli środkowej. W kabinie pojawiły się liczne wkładki pod węglem. Kabina została podzielona w połowie przez centralny tunel. Przednie fotele nawet jak standardowe funkcje doskonałej lędźwiowego i trzymaniem bocznym. Jak dla wiersza z powrotem, to można nazwać, chyba że symboliczny.

W trzeciej generacji „Zubożanie RH7” otrzymane ulepszone zespoły napędowe 1,3 litra, które wydajność wynosiła 252, 261 i 276 mocy. Ich cechą była obecność systemu innowacji sekwencyjnego turbodoładowania. Dzięki niej, gdy silnik obraca się z małą prędkością, tylko jedna turbina i podczas gwałtownego naciskania pedału gazu jest aktywowany i drugi. Silnik pracuje w połączeniu z przekładnią manualną lub pięciu etapach chetyrohskorostnym „automatyczne”.

Koniec historii

W 1999 roku, samochód nie jest już dostarczany na rynek europejski. Jego produkcja i sprzedaż w Japonii trwał jeszcze kilka lat. Kończenie seria została oznaczona Spirit R i produkowane w ciągu jednego roku. Ostatnią instancją nim zszedł z linii produkcyjnej w 2002 roku. Następnej wiosny, oficjalny debiut modelu „RH8”.

Cokolwiek to było, przez 24 lat produkcji samochodów „Mazda RH7” zdobył miliony fanów na całym świecie. W historii, wstąpił jako coupe tylko sportowego na świecie, który jest zainstalowany pod maską silnika z wirującym tłokiem.