145 Shares 6751 views

Dziecko często idzie do łazienki na małym. Co to oznacza?

Zdrowie dzieci jest podstawowym problemem wszystkich rodziców. Objawy niektórych chorób widać gołym okiem: kaszel, gorączka, katar, itp Jednak istnieją choroby, obecność których możemy się tylko domyślać. W tym artykule będziemy mówić o kwestiach związanych z funkcjonowaniem układu moczowego u dzieci. Po tym wszystkim, są chwile, kiedy rodzice zauważyć, że dziecko często idzie do łazienki na małym. Co to jest? stan normalny lub charakterystyka powstającego choroby?

Dziecko często idzie do łazienki na mały

Najprostszym i najbardziej naturalne wyjaśnienie stanu dziecka może stać się pijany im dużo płynów. Częste oddawanie moczu może również wystąpić z powodu zużycia melona i arbuza. W tym przypadku, nie panikuj. Wzywając do toalety jest całkiem naturalne, a po pewnym czasie przestają. Jednakże, jeśli dziecko często działa na mały dla dwóch lub trzech dni, rodzice powinni skonsultować się z lekarzem. Wskazanie to może wskazywać na szereg chorób.

cechy wieku

Ciało dziecka jest bardzo różni się od dorosłego. Nowonarodzone dziecko proces rozwoju nerek, co do zasady, nie zostanie zakończona do końca. Powstawanie tego ciała trwa od kilku lat. Dlatego też pod wieloma względami zależy od wieku, że dziecko często idzie do łazienki na małym. Dzieci zazwyczaj odlać 20 do 25 razy dziennie. Jednocześnie mocz noworodka może być światłem żółtym lub czerwonym cegły. Dzieci do dwóch lat pisania od 14 do 16 razy dziennie. Trzy letnia – około dziesięciu razy. Gdy podrosną dziecko uczęszcza do toalety rzadziej. Cztery-sześć-letnie dzieci chodzą na trochę do ośmiu razy dziennie, starsze chłopaki – nie więcej niż sześć. Porównując wiek dziecka oraz liczbę pustych przestrzeni, można określić, czy wszystko jest normalne.

Schorzenia układu moczowego

Jednak dość często zdarzają się przypadki, gdy dziecko często idzie do łazienki na małym patologii układu moczowego. W tym przypadku, idąc do toalety towarzyszy ból, rozciągającą się na obszarze pleców i brzucha. Jeśli dziecko czuje pieczenie, może to wskazywać na zapalenie pęcherza moczowego. Mętny mocz z nieprzyjemny zapach – powód do natychmiastowego wycieczkę do lekarza.

Powszechne choroby układu moczowego

wielomocz

Choroba charakteryzuje się zwiększoną (prawie dwukrotnie) dziennej ilości moczu. Występuje na tle dysfunkcji nerek, cukrzyca, gorączka.

thamuria

Głównym objawem – dziecko na tyle często, aby pisać. Zdrowe dziecko może pojawić się podczas kąpieli w słonej wodzie, przeziębienia. Gdy ból jest prawdopodobnie zapalenie pęcherza. Częstomocz może być również objaw zapalenia cewki moczowej, odmiedniczkowe zapalenie nerek, a nawet obecność robaków.

moczenie mimowolne

Choroba charakteryzuje się nietrzymanie moczu w czasie snu. Odnosi się to głównie do starszych dzieci. Choroba rozwija się w zaburzeniach układu nerwowego dziecka, jak również patologii układu moczowego.

strangury

Charakteryzuje się ostrymi bólami i bolesne oddawanie moczu. Występuje wtedy, gdy zapalenie cewki moczowej i pęcherza moczowego.