324 Shares 1177 views

Dlaczego jest miesięczny 2 tygodnie opóźnienia

Opóźniona miesiączka 2 tygodnie! Ktoś sprawia, że ten zwrot dosłownie skakać do sufitu, a ktoś rzuca w zimnym potem. Z reguły 1-2 dni opóźnienia jest nawet w idealnie zdrowych kobiet ze stabilnym cyklu, ale opóźnienie miesiączki 2 tygodni – jest to powód do niepokoju. By rozwiać wszelkie wątpliwości należy wykonać test ciążowy, korzyści są sprzedawane w każdej aptece i nie są tak drogie. Lepiej jest wybrać towary sprawdzonych producentów lub zrobić trochę testów próbnych różnych firm, aby nie dostać fałszywie dodatnie lub fałszywie ujemne wyniki.

Tak, wynik był pozytywny. Tutaj można cieszyć i smucić, i – w zależności od tego, jak dziecko wpisuje się w swoich planach na przyszłość. W każdym przypadku należy udać się do przychodni przedporodowej, albo podjąć decyzję o aborcji, lub uzyskać wskazówki do testów i poddawane szczegółowej analizy.

Jednakże, istnieje odwrotna sytuacja – badanie wykazało tylko odę do paska, to znaczy, że nie ma ciąży. Aby rozwiązać wszelkie wątpliwości w tym przypadku można oddać krew i zrobić analizę hCG. Test ten wykrywa obecność danego hormonu, który jest wytwarzany w czasie ciąży – gonadotropina kosmówkowa, które ze względu na sposób i reaguje pasek testowy. Medycyna znane przypadki późnej owulacji i poczęcia późno – czasami dni przed rozpoczęciem miesiączki. Analiza postawi wszystko na swoim miejscu. Jeżeli hCG jest większa niż 25 (25-156) ma ciąży i okres 1-2 tygodni. Kiedy HCG 102-4870 wiek ciążowy 2-3 tygodni. Jeśli analiza wykazuje wyższe wartości – termin jeszcze bardziej. Jeśli wynik nie może być interpretowany w sposób jednoznaczny – na przykład hCG 8 lub 16 należy powtórzyć test kilka dni. W trakcie normalnej figury ciąży powinna zostać podwojona w ciągu dnia. Jeśli tak się nie stało – koniecznie odwiedzić ginekologa.

Co więcej może być związane z menstruacją 2 tygodnie opóźnienia? Może to spowodować awarię lub hormonalnym – na przykład, początek przyjmowania środków antykoncepcyjnych, lub ich ostry i nagły anulowanie. Czasami kobiety zapomnij wziąć doustnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych lub okresowo przekazywane jeden lub dwa dni pomiędzy przyjęciem leku. W tym przypadku, jest prawdopodobne opóźnienie miesiączki początkową. Sytuacja, w której opóźnienie od 2 tygodni, wynik testu jest ujemny, może powodować silne przyjmowania tabletek hormonalnych są wykorzystywane jako nadzwyczajnych środków antykoncepcyjnych po stosunku bez antykoncepcji.

Opóźniona miesiączka 2 tygodnie może być spowodowane nagłymi zmianami w stylu życia. Na przykład, kiedy nagle siada na diecie, to zaczyna wzmocnione trening w siłowni, albo przeniesione do innego kraju o innym klimacie. Takie sytuacje są stresujące dla organizmu i może spowodować opóźnienia. Ponadto, nadwaga do stadium otyłości i niedowagi, też mogą mieć wpływ na terminowe wystąpienie miesiączki.

Niestety, przyczyny opóźnienia mogą być znacznie poważniejsze niż przerywany niewydolności hormonalnej. To może spowodować zapalenie jajników, endometrioza, nowotwory i choroby przedrakowe ciała lub macicy, zespół policystycznych jajników, zaburzeń układu hormonalnego.

Co należy zrobić, jeśli miesięczne 2 tygodnie opóźnienia? Jeśli test i analiza hCG negatywna, można poczekać jeszcze kilka dni. Jeśli miesiączka nie osiągnęły konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Najprawdopodobniej będzie on powołać USG macicy, tarczycy i nadnerczy, jak również bezpośrednio na obrazowaniu mózgu.

Nie jest to jednak konieczne, aby doświadczenia z góry. Opóźniona miesiączka – to dość powszechne zjawisko, ponad połowa skarg do ginekologa związanego z tym elementem. Lekarz zaleci odpowiednie leczenie po zidentyfikowaniu przyczyny awarii i cykl zostanie przywrócony.