334 Shares 988 views

Wymiana łożyska koła „Reno Logan” krok po kroku instrukcje, funkcje

łożyska koła – element zawieszenia, który wspiera część samochodu. Zainstalowany zarówno na przedniej i tylnej osi. Służy jako element dłuższego czasu. Jednak po pewnym czasie samochód wymaga wymiany łożyska koła. „Reno Logan” nie jest wyjątkiem. Jak zidentyfikować problem i wymienić samemu część? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym artykule dzisiaj.


O zasobie i objawy

Producent twierdzi, że samochód „Reno Logan” wymiany przedniego łożyska koła nie jest wymagane kolejne 150 tysięcy kilometrów. Praktyka pokazuje, że ten element jest naprawdę zasób.

Ponadto łożysko może trwać i 200.000. Głównym wrogiem nim – to wilgoć. Jeśli ciało elementem jest odkształcony i wpada w wodzie, mając tam kruszy. procesy korozyjne w nim są niedopuszczalne. Dlatego też, gdy mechanizm brakuje smarowania i rdza zaczęła rosnąć, będzie emitować charakterystyczny szum. Wraz ze wzrostem prędkości jest wzmacniany. Nieprzyjemny dźwięk może być słyszalny zarówno z przodu jak iz tyłu pojazdu. Jeśli tak, samochód pilnie potrzebna jest wymiana łożyska koła. „Reno Logan” jest zakończona z czterema elementami piasty.

Jak dokładnie określić obrażenia?

Aby dowiedzieć się, co jest z kołami rozrzuconych łożysko, konieczne jest jacking każdej części samochodu i zobaczyć, jak dysk obraca się swobodnie. Jeśli on grać i jednocześnie emituje charakterystyczny huk, potem samochód wymaga wymiany łożyska koła. „Reno Logan” może jeździć z tej awarii, ale istnieje ryzyko, że koło będzie się zaciąć. Pociągnie to za sobą niekontrolowany poślizg. Aby dostać się do miejsca naprawy z łożyskiem bez laweta może być. Jednak celowo jeździć rozdrobnionego elementem jest niebezpieczne.

Jak wybrać nową część

Należy pamiętać, że samochody „Logan” modelu były oba koła trakcyjne systemu i bez niego. Odłożyła łożysko koła „Reno Logan” ABS jest różne techniki specjalne. Jednak kawałek ma swoje osobliwości. Przy zakupie należy sprawdzić ze sprzedawcą, jaki typ łożyska (ABS lub nie). Jeśli umieścisz na samochód z systemem ABS zapobiegającym blokowaniu elementu bez odpowiednich żółty Lama zawsze będzie podświetlony na desce rozdzielczej.

Przy czym koszt odtworzenia „Reno Logan” łożyska koła? Cena oryginalnego produktu od firmy FAG jest od trzech do pięciu tysięcy. Łożysko z paskiem magnetycznym (dla pojazdów wyposażonych w ABS) cena będzie wyższa. Istnieje również szereg analogów. Kierowcy pozytywne o następujących producentów:

  • NTN.
  • SWAG.
  • SNR.

Koszt tych produktów waha się od pół do dwóch i pół tysiąca rubli.

Po wybraniu nowego łożyska określić rozmiar elementu. Przypadki, gdy neoriginal nie odpowiada rzeczywistej średnicy. Wewnętrzna wielkość pierścienia (pokład) wynosi 37 mm. Średnica zewnętrzna wynosi 72 mm. Szerokość – 37 mm. Ustawienia te dotyczą obu typów samochodów – z ABS i bez niego.

instrumenty

Aby wymiana łożyska koła jest sukces, trzeba przygotować następujący zestaw narzędzi:

  • Klucze i głowy.
  • Śrubokręt.
  • Okrągłe.
  • Hammer.
  • Jack.
  • Naciśnij lub imadło.

Nie dokręcać łożysko koła nakrętka, to jest także zalecane, aby użyć klucza dynamometrycznego. Bez których nie jest jeszcze koszt odtworzenia łożysko koła? „Reno Logan” ma specjalną konstrukcję piasty. I usunąć łożysko zewnątrz, potrzebujemy specjalnego ściągacza. To się nazywa – dla łożysk kół. Wygląda to narzędzie następująco.

Jego koszt rzędu tysięcy rubli.

wymiana łożyska niezależne tylne koło

„Reno Logan” jest ustawiony na podnośniku. Jeśli nie ma potrzeby, aby powiesić jack ciała (po stronie, gdzie trzeba zmienić element). Wstępnie potrzeby zakłócić klucza nakrętkę piasty do 30. Ważnym punktem – samochód nie powinien stać na hamulec ręczny (jeśli to możliwe zainstalowanie protivootkaty). Dalsze rozumie bębna hamulca. Po przeprowadzce do pierścienia mocującego. Ponieważ mocno siedzi w otworze obudowy, konieczne jest podkovyrnut śrubokręta.

Następnie nasadka jest usuwana z łożyska koła. Z pomocą elementu spychacza wytłacza rozlane. Ponadto, wnęka piasty jest oczyszczone z substancji zanieczyszczających. Jest możliwe użycie kawałka płótna i jakiegokolwiek rozpuszczalnika. Ponadto, to miejsce jest starannie przetworzone litologicznych. Ponieważ tłuszcz jest całkowicie gęsta, to zaleca się stosować za pomocą śrubokręta lub wiórów drewnianych.

Ponadto w gnieździe wciska się nowe łożysko. Montaż elementów w odwrotnej kolejności.

Ważnym punktem – nakrętkę piasty z momentem 175 Nm. Śruba elementu, tak aby zaprezentować małą szczelinę o 1 stopień. Wcisku samo odbywa się przez obciążenie na łożysko pierścienia zewnętrznego. Ważne jest, aby nie złamać zacisk podczas instalacji. W przeciwnym razie może spaść do pierwszej turze.

oś przednia

Jak na wymianę przedniej osi łożyska koła odbywa? „Reno Logan” podnośnika z rękami na jednym z boków. Dodatkowo należy odkręcić nakrętkę piasty. Ogólnie rzecz biorąc, proces zastąpienia nie różni się bardzo od poprzedniego przypadku, ale istnieją pewne niuanse. Na przykład, konieczność demontażu łożyska zdemontować zwrotnicę.

Można to zrobić za pomocą standardowego zestawu kluczy i głowy. Po usunięciu sworzniowego jest zamocowany w imadle. Następnie za pomocą młotka powinny być ostrożnie wybić piastę. W celu uniknięcia uszkodzenia urządzenia użyć odpowiedniego trzpienia o średnicy. Wyciąganie piastę, znajdziemy w nim część pierścienia wewnętrznego. I mamy też nową zmianę.

Dalej jest rzygać znosząc jego późniejszej wymiany i instalacji. Podobnie jak w poprzednim przypadku, gdy siedzisko oczyszczone i przetworzone litologicznego. pięść jack jest również pokryta smarem. Po ustawieniu pozycji koncentrator jest dociskany do oporu. Wewnętrzny pierścień jest obsługiwany podstawy. En zainstalowany w odwrotnej kolejności. Po praca wykonywana sprawdzić poprawność instalacji i niezawodnych elementów press-fit. Czapki powinny być starannie zabezpieczone i koła – stanąć równolegle do siebie. W przeciwnym razie możliwe zakrętach banków.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, jak wymienić swoją przednią i tylną łożysko koła na samochodzie „Reno Logan”. Jak widać, procedura nie jest bardzo skomplikowany i moc każdego entuzjasty samochodowego. Eksperci zalecają zmianę koła łożysko w parach. Eliminuje to konieczność zastąpienia awaryjnego sąsiedniej celi i zaoszczędzić czas w przyszłości.