434 Shares 4411 views

Starożytne kamery – krótka dygresja w historii

Do tej pory jest wiele różnych kamer, począwszy od już przestarzałego filmu i kończących się cyfrowymi lustrzankami cyfrowymi. Pierwsze zdjęcie na świecie zostało odebrane w 1839 r., Dzięki niemu Louis Jacques Dagger. Zdołał zdobyć obraz na soli srebra. Fox Talbot w tym samym roku został wynaleziony jako negatywny.

камера-обскура. Historia kamer filmowych zaczęła się po tym, jak została wymyślona kamera obscura. представляла собой темную комнату, а потом стала переносным ящиком. Początkowo był to ciemny pokój, a następnie stał się przenośnym pudełkiem. Pierwszy aparat fotograficzny został wynaleziony przez A.F. Grekov w Rosji. W 1847 r. S.A. Levitsky stworzył konstrukcję składaną. W 1854 r. I.F. Alexandrovsky wymyślił tak zwane urządzenie stereoskopowe. Antyczne aparaty fotograficzne zaczęły pojawiać się jeden po drugim. Zostały ulepszone i zmodernizowane, tworząc coraz to nowe modele.

Historia fotografii

Eastman Dry Plate Company . W 1885 r. Firma Eastman Dry Plate rozpoczęła działalność . Ta firma produkowała filmy. Został odkryty przez utalentowanego wynalazcę i naukowca George'a Eastmana wraz z biznesmenem Henrym Strongem w Rochester w USA. Eastmain opatentował pierwszy film na rolce. W 1904 r. Znani, prawdopodobnie, wszyscy bracia Lumiere uwalniają płytkę do produkcji kolorowych fotografii pod marką Lumiere.

используется знаменитая 35-мм пленка , пришедшая в мир фотографии из киноискусства. W 1923 roku wymyślił pierwszy aparat, który wykorzystuje słynną 35-mm film , przyszedł do świata fotografii z kina. W 1935 roku "Kodak" produkuje kolorowy film fotograficzny "Kodakhrom". W 1942 rozpoczął się sprzedaż filmów kolorowych "Kodakkolor". Nawiasem mówiąc, ten film stał się najbardziej popularny wśród profesjonalistów i amatorów na najbliższe pół wieku.

Pojawienie się kamer Polaroid w 1963 roku zmieniło świat fotografii. . To urządzenie umożliwia natychmiastowe uzyskanie migawki . на пустом отпечатке проявлялась только что сделанная фотография. W zaledwie kilku sekundach obraz właśnie został pokazany na pustym druku. Do początku lat dziewięćdziesiątych Polaroid zajmował pierwsze miejsce w przemyśle fotografii i cedował tylko fotografii cyfrowej.

Sony выпускает на мировой рынок цифровую видеокамеру под названием Mavica . W 1980 roku Sony wydało na rynek światowy cyfrową kamerę wideo o nazwie Mavica . сохраняются в ней на гибком флоппи-диске, который можно множество раз стирать и перезаписывать. Zrobione klatki są przechowywane w niej na elastycznej dyskietce, która może być wielokrotnie kasowana i wielokrotnie zastępowana. году первая цифровая фотокамера Fuji DS1P была официально выпущена компанией Fujifilm . W 1988 roku pierwsza kamera cyfrowa Fuji DS1P została oficjalnie wydana przez firmę Fujifilm . Aparat miał 16 MB pamięci wewnętrznej.

W 1991 roku Kodak uzupełnia rynek cyfrowym lustrzanym odbiciem. Jest aparat Kodak DCS10 o rozdzielczości 1,3 megapiksela i wiele gotowych funkcji ułatwiających fotografowanie. W 1995 roku firma oficjalnie zatrzymała produkcję kamer wideo.

Sowieckie kamery

Wielkoformatowa kamera, ważąca więcej niż jeden kilogram, została zastąpiona bardziej nowoczesnymi wzorami, stopami lekkimi. Photoart aktywnie rozwijał się wszędzie. W Związku Sowieckim stare aparaty pojawiły się w latach trzydziestych.

Pierwsza kamera szeregowa została wydana w 1930 roku – "Photocor-1". I szczyt rozwoju sowieckiego sprzętu fotograficznego przyszedł w 1950 roku. "FED", "Smena", "Zenith" – to stare aparaty USSR, które stały się legendą.

"Zenith" zaczął się produkować na bazie aparatu "Zorkiy", w Zakładzie Mechanicznym Krasnogorsk w odległym 1952 roku. Pierwszą kamerą lustrzaną była "Sport", która była popularna w latach 1935-1941. Niemniej jednak jest to aparat "Zenith" zdobył uznanie fotografów.

Aparat Kodak

W 1988 roku pojawiła się pierwsza kamera firmy Kodak. W tamtych czasach film był już sprzedawany na filmie przez setki ramek i kosztował 25 dolarów amerykańskich. W tamtych czasach była to dość duża, ale przystępna kwota. W ten sposób fotografia staje się dostępna dla wszystkich kategorii populacji. Rynek produkuje tanie analogi z filmem tylko sześciu ramek i kosztuje 1 USD. Dodatkowy film kosztował tylko 15 centów.

Kolekcjonerzy kamer

Wielu wielbicieli techniki zbierają kamery. Często zbierają modele jednego roku zwolnienia lub jednego producenta. W przypadku większości rzadkich modeli popyt nie ustępuje. Dzisiaj, stare aparaty fotograficzne pod młotem do złych pieniędzy. за 800 тысяч долларов США . Na przykład aparat "Daguerreotype z braci Suss" został kupiony za 800 tysięcy dolarów amerykańskich . Jest oczywiste, że cena zależy od zapotrzebowania na model.

Wiedziałeś, że:

  • " были пластины из стекла или меди, на которые наносился асфальтовый лак; Pierwszym "papierem fotograficznym " była tablica ze szkła lub miedzi, na której zastosowano lakier asfaltowy;
  • и поныне – с ее помощью производятся интегральные микросхемы ; Prototyp nowoczesnej kamery, kamery obscura, jest nadal w użyciu – z pomocą układy scalone są wytwarzane ;
  • ; Pierwszą kolorową fotografię zrobił James Maxwell w 1861 roku ;
  • цветной фотографии в России запечатлен Л.Н. Na pierwszym kolorowym zdjęciu w Rosji. Tolstoy;
  • Pierwszy portret uzyskał światło elektryczne w 1879 r. Przez Lewickiego;
  • Pierwszą rolą taśmy, która mieściła 12 fotoczułych kartek papieru, ważyła nie mniej niż 15 kilogramów!

Co roku rynek uzupełnia nowe modele kamer. Dzisiaj sztuka fotografii jest dostępna dla wszystkich.