247 Shares 1874 views

Automatyczne OTs-14 "Groza": zdjęcia i specyfikacje

Przed opisaniem maszynę sam OTS-14 „Groza, warto trochę o systemie” bullpup”. Wynaleziony przez długi czas i uświadomić sobie, że ciągle próbował, ale, ze względu na szczególny swoją specyfikę, kilka przykładów broni palnej wykonane przez ten system, wyszedł sukces. Dlaczego tak jest?

System „bullpup” nazywają tę maszynę układ, gdy migawka jest komorowym, przechowywać i mechanizm spustowy znajduje się za uchwyt broni. Początkowo system ten został zaprojektowany w celu zmniejszenia wielkości dużego broni, zwiększając tym samym jej zwartość. Ale to stwarza pewne trudności w funkcjonowaniu jako łatwe do usunięcia akcji, zmiany miejsca sklepu i rękojeści, jest to niemożliwe.

Historia maszyny OC-14

Jak dobrze było nietypowe dla rosyjskiej broni? Pojęcie „Burzy” było stworzenie urządzenia do służb bezpieczeństwa i wojska, które domyślnie używa beczki dołączony granatnik. Przy standardowych karabinów maszynowych podczas instalacji ostatni wystąpił problem – odpowiednio przesunięty środek ciężkości,, pogarszająca dokładność i bilansowania.

Aby rozwiązać ten problem w 1990 zaczęła się rozwijać nową maszynę. Praca ta zajmuje Tula TsKIB COO. Projekt jest prowadzony przez projektantów V. Lebedev V. N. Telesh. Do 1994 roku wszystkie etapy produkcji prototypu została zakończona, i OC-14 „Groza” został przedstawiony opinii publicznej. Potem przyszedł małą partię do testowania prototypów w wojsku.

Maszyna została zaprojektowana tylko dla jednostek specjalnych MOI przeprowadzono w specjalnie zaprojektowanej uprzednio subsonic amunicji SP-5 i SP-6 kalibru 9h39 mm. Mają wysoką zatrzymanie i działania wykrawania. wypalanie ich, można było zniszczyć wroga w kamizelek kuloodpornych, a także w pojazdach i lekkich pojazdów opancerzonych. Następnie, nie było innej opcji – dla jednostek wojskowych. Strzelił amunicji konwencjonalnej 7,62h39 mm i używane dla sklepów spożywczych z AKM. opcji i innych wspólnych wkładów są również tam. Ale po tym jak przeszedł wszystkie testy, szczególną popularność nie otrzymał, masowa produkcja nie została uruchomiona. Teraz broń jest w służbie tylko SWAT MSWiA, a także osobiste bezpieczeństwo prezydenta Federacji Rosyjskiej.

Charakterystyka maszyny

Maszyna „Burza” jest skonfigurowany w systemie „bullpup” – jego podstawa jest modułowa podstawa, która w zależności od wymaganych zadań, można ustawić szeroką gamę wyposażenia opcjonalnego (barrel-attached granatnik, tłumik, celowników optycznych lub kaganiec z większą przyczepność). Zgodnie z tych ulepszeń są 4 rodzaje maszyny:

–automatic wyrzutni granat (montaż i dołączone amunicja pysk SE 25 lub SE-30);
– automatyczny atak (pysk zamontowany na uchwycie);
– snajper ciężki (zamontowany tłumik i celownik optyczny);
– kompaktowa maszyna (bez opcjonalnych modułów).

Moduły używane w tym samym czasie, są następujące:

BSS tłumik, który zapewnia stabilne zmniejszenie objętości strzał na poziomie 118 dB, co przyczynia się do prędkości pocisku. Powłoka gumowa pozwala używać zarówno tłumik przód-end.

Grenade SE-5, którego konstrukcja została zmieniona zgodnie z koncepcją maszynowego. Do stosowania w GTS (małe ramiona i granatnik) zmieniono standardowe SE-25 konstrukcję, zmienić go tak, że szansa na ogień jak karabin maszynowy i granatnik, bez zdejmowania dłoni z rękojeści. Specjalna dźwignia służy do zmiany trybu fotografowania.

istotne optyczne, które nadają się do zamontowania w gnieździe na uchwycie do przenoszenia.

Zestaw maszyna, oprócz modułów, zawiera specjalny pokrowiec do transportu broni i materiałów eksploatacyjnych do czyszczenia i pielęgnacji.

automatyzacja projektowania i podstawowe jednostki

Co do maszyny podstawowej OTs-14 „Groza” rozpuszczono AKS-74U, na ogół, ich składniki nie różnią się od tych z „Kalash”. Brak istotnych zmian w odbiorniku, mechanizmu spustowego i wylotu gazu nie zostało zrobione. Żaluzja nieznacznie zmienione w celu dopasowania do średnicy tulei wkładu stawów ryzyka. Ponieważ lufa jest krótszy, a ciśnienie gazu zmniejsza się, otwór wylotowy gazu poruszają się do tyłu i uchwyt pistolet przeniesione tsevyu.

Kolba jest usuwany, a z tyłu odbiornika zmienia się scenografia z łopatą, która zapobiega wypadają pokrywy odbiornika przy wystrzeliwaniu z granatnika, mocowanie go za pomocą specjalnego zacisku. W celu demontażu urządzenia płyta tylna może być przechylona w prawo (w tym celu jest osadzony na zawiasie). Umieszczenie dziobowy koniec na tym samym kanale z beczki wzrosła rękę kontrolę nad bronią.

Celowniki

Widok jest zamontowany w uchwycie do przenoszenia broni. Obejmuje on kryty i celownika, który można regulować. Obracając specjalną płaską płytę można otworzyć lub poprzez Celem dioptrii. Jest to możliwe do regulacji odległości i mające specjalny bęben, który ma podział w zakresie od 50 do 200 metrów. Ramię do montażu pozwala na zainstalowanie go na różnych optyczny, nocnych i kolimatora zabytków.

Amunicja i żywność

Urządzenie korzysta z ognia specjalnie zaprojektowanych kaset – SP-5 i SP-6. Mają poddźwiękowych kulę. To zostało wprowadzone dla ich przechowywania, w którym przebywają 20 lub 30 rund (w zależności od zmian). W sklepie znajduje się za chwytem pistoletowym zgodnie ze schematem montażowym.

Zalety i wady

Jako plusy i minusy maszyny zostały odziedziczone głównie z systemu „bullpup”. Wśród korzyści są następujące bronie:

– mała waga, małe rozmiary;
– zmniejszone losowanie i poprawione równoważenie za pomocą granatnika;
– wysoka niezawodność w działaniu odziedziczonym AK;
– specjalny nabój, który nie jest podatny na rykoszetów kulach, co umożliwia fotografowanie w ciasnych pomieszczeniach bez zagrożenia dla strzelca;
– zastosowanie tłumika;
– niemal pełna zgodność węzłów AK i OC-14, która ułatwia naprawę i wymianę części;
– oryginalny projekt OTS-14 Maszyna „Groza” zdjęcie, które sprawia, że łatwo odróżnić je od podobnych modeli.

Jednakże, ta maszyna ma tę wadę, że nie da się uniknąć, ponieważ układ „bullpup” jest technicznie złożone i nie do końca idealne, a ponadto nie są na tyle różny poziom komfortu. Jakie są wady OC-14?

– krótka długość obserwacji, co zmniejsza dokładność podczas fotografowania przy długich dystansach;
– umieszczenie niewidocznym na dużą wysokość, co zwiększa profil strzałki w pozycji leżącej na plecach;
– szeroka płyta styk jest mniej wygodne dla oporu na ramieniu;
– niewygodne zastąpić sklep do odegrania pewną rolę i zmniejszenie zdolności;
– tłumacz ogień zmniejsza prędkość przełączania na wyrzutni iz powrotem;
– Niska wypalania wygoda dzięki ekspansji zużytych kaset, a także niemożność strzelania z lewej strony.

Trzeba też wspomnieć o przesunięcie środka ciężkości. Od AK to jest zrównoważony, a „Burza” odbiornik jest wyjęte z powrotem, trudno będzie przyzwyczaić się do nowej maszyny. Ponadto, OC-14 „Groza” jest znacznie krótszy niż AK, aw niektórych przypadkach, takich jak vskidyvaniem tyłek na jego ramieniu, maszyna może nawet wylecieć z rąk. Wszystko to musi być brane pod uwagę.

Model non-combat

Można wymienić wersje airsoft jako modele broni bez walki. W swej istocie, jest to wspólny broń dla sportu, tylko powierzchownie zmienione pod „Burza”.

Decyzja ta jest zrozumiała, bo podobno maszyna wygląda całkiem atrakcyjnie. I OTs-14 straykbol'naya „Groza” znacznie wygodniejsze niż walka. Nie tylko dlatego, że waży znacznie mniej.

Maszyna "Burza" (OC-14) – Dane techniczne

Poniższe dane techniczne odnoszą się do OC-14-4A maszyna, czyli na wykonaniu UGL.

 • Kaliber – 9h39 mm, 7,62 mm.
 • Kaseta – 9h39 mm. SP SP-6 5, 9-PAB lub 7,62h39 mm. R.
 • Granatnik kalibru – 40 mm.
 • Długość lufy – 240 mm.
 • Długość całkowita – 610 mm.
 • Wysokość broni – 294 mm.
 • Broń szerokość – 75 mm.
 • Waga (bez wzroku i muzycznej) – 3,8 kg.
 • Skuteczny zakres – 400 metrów.
 • Skuteczny zakres ogniem granatnika – 400 m.
 • Szybkość ognia – 700 rt / min ..
 • Pysk prędkość – 300 m / s.
 • Początkowa szybkość granatów – 76 m / s.
 • Pojemność magazynka – 20 rund.

wyniki

Co możemy powiedzieć, po przeanalizowaniu tej maszyny? Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych konstrukcji rosyjskich rusznikarzy, z powodzeniem realizowany systemowej „bullpup” w życiu. Jednakże, ze względu na swoje właściwości, ta broń może być użyta tylko w specjalnych jednostek. Jak dla aktywnych sportów, takich jak airsoft – OC-14 „Groza” za to jest dość wygodne broń. To jest specyficzny, wymagający, ale w prawej ręce i przy odpowiednim poziomie usług niezwykle skuteczny.