657 Shares 7051 views

Jakie są BCAA? W niektórych przypadkach konieczne jest podjęcie aminokwasy?

W tym artykule przyjrzymy się temu, co BCAA iw jakich przypadkach konieczne jest podjęcie tego narzędzia. Więc, po prostu odpowiedzieć na to pytanie. BCAA oznacza rozgałęziony łańcuch aminokwasom (tłum dosłownie „rozgałęzione aminokwasy”, to znaczy, leucyna, walina i izoleucyna). Lek ten jest ważnym elementem w diecie sportowców wyczynowych.

Aminokwasy te, w przeciwieństwie do innych elementów, nie są syntetyzowane przez organizm. Oznacza to, że koniecznie należy spożywać żywności. BCAA wyjątkowość polega na tym, że karmi mięśni w energię bezpośrednio, podczas gdy inne aminokwasy wykorzystywane w wątrobie. Wystarczy pamiętać, że zwiększone spożycie BCAA jest oznaczony w przypadku, gdy szybko (nie dostają wystarczającej ilości składników odżywczych) i podczas długotrwałego wysiłku (ponad cztery godziny).

glutamina

Wskazaliśmy, że ten BCAA, ale nie wspomina o takim składnikiem, jak glutamina, a to jest podstawowy mięśni aminokwasów. Składa się ona z 60% kwasów aminowych mięśni. W każdym stresu glutamina rozpoczyna wyjście z mięśni do krwi, co skutkuje w większości sportowców istnieje potrzeba do jej szybkiego powrotu do zdrowia.

Nie będziemy przez długi czas, aby malować co BCAA, ale raczej wskazać obwód odbiorczy.

Jak przyjmować BCAA?

Ogólne zalecenia dotyczące aminokwasów w punkcie odbioru dawka wynosi 5-10 gramów przed i po treningu. Te 10-20 gramów można podzielić na kilka razy i brać je dalej w klasie. Oczywiście, nie jest to konieczne, zwłaszcza jeśli wykonuje nie więcej niż 1,5-2 godziny. Przed zawodami, gdy jest to wymagane do wykonania sztywnej diety, dawkę zwiększa się do 30-50 gramów dziennie.

Największy wpływ leku zauważalne pod beztlenowych (zasilanie) obciążeń. W przypadku tlenowego treningu dużej różnicy nie zauważysz. Dla tych sportowców powinien wybrać kompleksy aminokwasów.

Niektóre rodzaje aminokwasów

Sportpitaniya na rynek szeroką gamę aminokwasów. Jednym z najczęściej stosowanych należą and Nutrition BCAA Powder.

Początkowo firma produkuje różne kompleksy aminokwasów, których kompozycja może zawierać jedynie aminokwas lub wiele witamin i minerałów. To pozwala nadrobić straty w najbardziej wyczerpujących treningów i ścisłej diety przed zawodami.

Jeśli mówimy o BCAA Powder, wtedy narzędzia te zawierają istotne elementy, takie jak walina, leucyna i izoleucyna i glutaminy. Przy zwiększonych poziomów leku hormonu wzrostu i testosteronu zmniejsza proces katabolicznych ograniczone zużycie białka komórek mięśniowych.

Powiedziano nam, że tym BCAA, a gdy jest ona wykorzystywana. Warto ostrzec początkujących, którzy chcą uzyskać szybsze rezultaty. Jeśli nie ma wystarczającej intensywne ładunki w zwiększonego zużycia aminokwasów nie jest konieczne. Ponadto, jeśli zażyciem żywieniu sportowców, można uzyskać odwrotny efekt. Organizm musi nie tylko otrzymać dodatkową energię, ale także, aby go wydać. Do pełnego treningu z kolei wymaga wyszkolonych i wyszkolonych mięśnie, a to jest możliwe tylko po regularne zatrudnienie. Oznacza to, że jeśli jesteś początkujący, ale interesuje pytanie, co BCAA, – lepiej zacząć ćwiczyć, a kiedy zdajesz sobie sprawę, że osiągnęliśmy dobry wynik, ale chcę więcej, a następnie zbadać ten temat.