226 Shares 8662 views

Śmigła do silników zaburtowych z firmy Solas

Najczęstszym sposobem, który napędza większość obiektów pływackich, jest zdecydowanie śmigła do silnika łodzi. Jednocześnie jest on używany w dość szerokim zakresie, od małych łodzi motorowych do dużych oceanicznych statków wycieczkowych.

Strukturalnie śruby do silników przyczepnych jest piasta z ostrzami na niej zamocowane. Ten ostatni się jako kompaktowe skrzydła specjalny kształt utworzony przez przecięcie pary bezpośrednio stycznych do powierzchni śrubowej. Przekraczania ich linii nazywa się pętla. Sami łopatki są przymocowane w dwojaki sposób: za pomocą mechanizmu obrotowego lub twardych złącznych. W pierwszym przypadku, dedykowane urządzenie pozwala na zmianę charakterystyki napędu statku. Piasta jest połączona z wałem napędowym, który z kolei otrzymuje moment z włączonym silnikiem. Cała procedura wygląda następująco: śrub napędowych do silników przyczepnych, obracanie przesunąć cieczy w kierunku do tyłu, tworząc w ten sposób warunki dla ruchu statku do przodu lub innego naczynia.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych zakładach produkcyjnych w firmie Solas produkowane wysokiej jakości produktów, które mogą zaspokoić potrzeby każdego potencjalnego klienta. Śmigła do silników zaburtowych tej firmy są sprzedawane pod różnymi nazwami i mogą mieć różne kształty, rozmiary, konkretny cel, konfiguracja i materiały z produkcji. Rozważmy trzy śmigła producenta, wykorzystując największy popyt.

Alcup 3

Model ten stanowi śrubę z aluminium z przeanalizowaną piasty i trzema ostrzami. Posiada unikalną geometrię części łopatek. Funkcja konstrukcja jest brak konieczności stosowania specjalnych narzędzi przy wymianie tulei, jeżeli został on uszkodzony. A naprawa może odbywać się w dowolnym miejscu, nawet wtedy, gdy na powierzchni rzeki lub morza. Śruby funkcjonalne dla silników zaburtowych tego typu odpowiadają charakterystyce i właściwościach klasycznych modeli trzy ostrza.

Alcup 4

Posiada cztery ostrza, które umożliwiają osiągnięcie maksymalnej prędkości i produktywności. Ponadto, taka śruba umożliwia łatwą kontrolę naczynia. To zintegrowane środki ochrony, z możliwym wpływem przeszkody.

Amita 3

Klasyczny aluminium trzema łopatkami śmigła jest zaopatrzona w tulei gumowej, która odgrywa rolę amortyzatora. Charakterystyczną cechą tego modelu jest jego uniwersalność i prostotę konstrukcji, w połączeniu z łatwością. Konstrukcja wykonana jest według tych samych kryteriów dwóch powyższych urządzeń.

Podsumowując, możemy zauważyć, że dla prawidłowej pracy śmigieł należy zakupić olej do silników zaburtowych, która jest w stanie przedłużyć żywotność każdego modelu przedstawionego na rynku. Po tym wszystkim, tylko staranne leczenie i realizacja wszystkich standardów bezpieczeństwa spowoduje niepożądane konsekwencje związane z niespodziewanych awarii i kosztownych napraw.