574 Shares 7087 views

Jak posadzić wąsy truskawkowe w celu osiągnięcia obfitego zbioru

Najlepszym sposobem na zachowanie cennych właściwości odmianowych truskawek ogrodowych jest wybór rozmnażania wegetatywnego. Przed sadzeniem wąsów truskawkowych należy zbadać recenzje i zalecenia doświadczonych ogrodników, aby uniknąć ewentualnych błędów. Należy pamiętać, że niektóre metody zależą od cech klimatycznych i typu gleb, dlatego każdy ma swoje własne podejście do uprawy ogrodu truskawkowego.

Jak założyć wąsy truskawki?

  • Wybierz do wyboru wąsów zdrowe duże krzewy, które są najbardziej dużymi gładkimi jagodami. Małe karłowate rośliny bez wahania, wysypka, zwłaszcza jeśli owoce na nich są małe lub małe i chore. Oznaczone do dalszej reprodukcji krzaków, oznaczają flagę lub pałkę na raz.
  • Doświadczeni ogrodnicy, którzy wiedzą, jak posadzić wąsy truskawkowe, zalecają rozpoczęcie sadzenia pod koniec lipca – na początku sierpnia. Pędy przeszczepione przed sierpniem i wrześniem, będą lepiej przygotowane na nadchodzącą zimę. Ponadto, cięcie wąsów podczas kwitnienia i owocowania zwiększa wydajność, ponieważ wszystkie siły rośliny są kierowane do dojrzewania jagód.
  • Najlepsze krzaki truskawkowe otrzymasz z najpotężniejszych pędów, które wylatują bezpośrednio z krzaka matki. Nazywane są rozetami "pierwszego rzędu".
  • Wybierając witrynę do wysiadania z wybranych punktów sprzedaży, pamiętaj, że miejsce powinno spoczywać od truskawek, papryki, pomidorów, oberżyny, ziemniaków, porzeczek i malin przez co najmniej 2 lata. Przed posadzeniem wąsów truskawek przygotuj glebę uwolnioną od czosnku, cebuli, koperku, rzodkwi, grochu, sałaty, szpinaku lub fasoli.
  • Wybrane pióra sadzi się kilkakrotnie, ale nie więcej niż 3 w jednym otworze. Kiedy zapuszczone wąsy zostaną utracone, a duża grupa roślin w jednej depresji będzie zatłoczona. Przygotuj studzienki w długim łożu, pomiędzy nimi zawsze pozostaw wystarczającą odległość – co najmniej 70 cm. Przed posadzeniem wąsów truskawkowych zaleca się nawozy organiczne i mineralne lub kompost, proporcje są dobierane w zależności od gleby.
  • Do przeszczepu truskawki w ogrodzie dobrze ustalone, należy zapewnić mu obfite podlewanie i okresowe poluzowanie.
  • We wrześniu należy przygotować nową fabrykę zimowania, pokrytą trociny lub materiałem okrywającym, co również pomaga zaoszczędzić wilgoć, co jest ważne w przypadku rzadkiego podlewania.

Wiosną trzeba zadbać o małe łóżko truskawkowe:

  • Wytnij ostatnie zeszłoroczne liście, wykonaj nawożenie glebami popiołem, poluzuj.
  • Wytwarzaj mulczowanie. Można użyć trocin jako ściółki, ale można specjalnie uprawiać sideraty, z których najlepiej dla truskawek ogrodowych są musztarda, sorgo, felieti. Te rośliny, kiedy są cięte w fazie wiązania pąków z obfitym podlewania, wzbogacają glebę, przekształcając ją w próchnę.
  • Dorastanie młodych krzaków krzaków starannie studiuje, usuwa słabe rośliny. Taki wybór umożliwi w przyszłości zwiększenie wydajności.

Podsumuj swoje doświadczenia, dowiedz się, jak posadzić wąsy truskawek, rozwinąć własne indywidualne podejście i osiągnąć maksymalne zbiory.