102 Shares 9905 views

Jak również to, co sformatować dysk flash USB

Podczas pracy zewnętrznej pamięci masowej dość często zdarzają się sytuacje, które zmuszają użytkownika do uciekania się do takich operacji jak formatowanie dysków flash. Główne powody:

– szkodliwe skutki wirusa;

– brak dostępu do niektórych sektorów z powodu awarii.

Ilość programów wirusów rośnie z każdym dniem. A ponieważ większość komputerów Autorun jest włączona, który jest bardzo wrażliwy, jest podłączone za pośrednictwem urządzenia USB są często narażone na negatywny wpływ ze złośliwym oprogramowaniem. Czasami akcje są wolne od infekcji. Na przykład, folder może zniknąć z informacji i na ich miejsce pojawiają się etykiety. W innych przypadkach, trudno jest określić, co spowodowało awarię. Na przykład podczas formatowania dysku flash żądań. Po tym wszystkim, może to być na skutek wirusa, a wynik awarii systemu, nieprawidłowego działania lub portowych cech wybranego systemu.

Należy pamiętać, że specyficzne wykorzystanie pamięci zewnętrznej sama jest często powodem, dla którego użytkownik musi zadać sobie pytanie „co i jak sformatować dysk flash USB?”. Wynika to z faktu, że praca jest wykonywana z wysokiego napięcia portu USB, przypadek upadku i okresowych miejscu innych negatywnych skutków.

Cokolwiek było powodem, należy wiedzieć, że formatowanie odbywa się za pomocą standardowych narzędzi systemu Windows. Tak więc, nie ma potrzeby szukać gdzie indziej niż do formatowania dysku flash USB lub pobrać dodatkowe oprogramowanie. Aby wykonać tę procedurę, otwórz „Mój komputer” i kliknij prawym przyciskiem na etykiecie, to dysk w systemie. W „Formatowanie” i potwierdź akcję naciskając menu „Start”, które zostanie otwarte, wybierz sekcję.

Już wiedział, co sformatować dysk flash USB, aby rozważyć dwa główne punkty:

– system plików;

– sposób, w którym procedura zostanie przeprowadzona.

Główne systemy plików – NTFS i FAT32. Zauważ, że nierozliczone FAT32 transfer plików o rozmiarze większym niż 4 GB. Dlatego też, jeśli urządzenie posiada dużą pojemność pamięci i oczekuje się, że do pracy z plikami większymi niż określonej wielkości, należy zdecydować się na NTFS.

Sposób postępowania jest szybka i kompletna. Przed sformatować pamięć, trzeba mieć świadomość, że to co jest robione. Szybkie formatowanie wpływa na lokalizację plików stołowych. W razie potrzeby można przywrócić usunięte informacje w procesie czyszczenia. Pełna samo zniszczenie wszystkich dostępnych informacji.

Szybkie formatowanie jest stosowane w przypadkach, gdy urządzenie zaczyna działać wolniej lub istnieją wątpliwości co do obecności szczątkowych plików wykrytych wirusów. Pełne wykorzystanie kiedy urządzenie zaczyna produkować błędy przy kopiowaniu i odczytu danych.

W ten sposób proces formatowania jest bardzo proste i dość łatwo go zrozumieć. Najważniejsze nie jest zapomnieć, że procedura ta niszczy dane, więc należy się martwić o ich bezpieczeństwo z góry.